Books: Travelling, Local History

Number of items: 393

Budapesti üdvözlet. A régi Budapest korabeli képeslapok és reklámok tükrében. Szerk.: Kollin Ferenc. Bp., 1983, Helikon. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Térkép-melléklettel (Budapest fő- és székváros legújabb térképe, kész.: Homolka József, az 1896-os kiadás reprintje, 78,5x63 cm). Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papírtokban, jó állapotban.
22170.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Ajkay Zoltán - Böszörményi Nagy György (szerk.) Centenáriumi Emlékkönyv 1901-2001 - Az Erzsébet Királyné Szanatóriumtól az Országos Korányi Tbc és Pulmonológiai Intézetig. Bp., 2001. 183p. Kiadói kartonált papírkötésben + hozzá: 2004 emléklap az Intézet kápolnájának felszentelése, valamint az Erzsébet királyné és Zita királyné pavilonok névadója alkalmából.
22171.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Dr. Baranyay József: Fejedelemjárás Komárom megyében. Bp., 1912, ifj. Nagel Ottó. Kiadói foltos egészvászon kötés, kopottas állapotban.
22172.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Norvégiával és más északi országokkal kapcsolatos könyvek, nyomtatványok:  West-Norwegen und Spitzbergen. Führer für Schiffsreisende. Bearbeitet von Kapitän C. Herbert und Otto Neubert; IV. Flottenvereinreise: Schweden, Finnland, Russland; Nordkapfahrten 1933; West-Norwegen und Spitzbergen; Nordlandfahrt; stb. Kötetenként változó kötésben és állapotban.
22173.

Norvégiával és más északi országokkal kapcsolatos könyvek, nyomtatványok:
West-Norwegen und Spitzbergen. Führer für Schiffsreisende. Bearbeitet von Kapitän C. Herbert und Otto Neubert; IV. Flottenvereinreise: Schweden, Finnland, Russland; Nordkapfahrten 1933; West-Norwegen und Spitzbergen; Nordlandfahrt; stb. Kötetenként változó kötésben és állapotban.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Hungary. Yesterday and to-day. Illustrated. London, 1936, Grant Richards, 237 p.+1 (kihajtható, színes térkép, gyűrődéssel) t. Angol nyelven. Fekete-fehér szövegközti illusztrációkkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
22174.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Kovácsháza anno. Képes levelező-lapok és fotók. Szerk.: Albertus László. Mezőkovácsháza, 2018, Mezőkovácsházi Városi Könyvtár. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
22175.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
[Etherton, Percy Thomas (1879-1963)] P. T. Etherton: A Mount Everest átrepülése. Ford.: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1935.], Franklin, 1 (címkép) t.+262+2 p.+ 21 (fekete-fehér fotók) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, szép állapotban
22176.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
[Ossendowski, Ferdynand Antoni (1876-1945)]: Ossendowski: A sivatag népe. Ford.: Balassa József. Modern Utazók és Felfedezők Könyvtára. Bp., [1928], Franklin, 246+(1) p. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon kötés, a borítón kis kopásnyomokkal,. 3 lap foltos és rajtuk gyűrődésnyomokkal (239/240,241/242,244/243)
22177.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Illustrierter Führer durch Dalmatien. (Nebst Abbazia und Lussin.) An der Österreichischen Riviera längs der Küste von Albanien bis Korfu und nach den Ionischen Inseln. Wien-Leipzig, 1910, A. Hartleben. Fekete-fehér képekkel illusztrálva, számos térképpel. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopottas borítóval, belül a lapok nagyrészt jó állapotban.
22178.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Buda és Pest 1686. évi visszafoglalásának egykorú irodalma. 1683 - 1718. (Bibliográfia). (Bp. 1936. Fővárosi Könyvtár). 190 l. A Fővárosi Nyilvános Könyvtár Budapest Gyűjteményének bibliográfiai munkálatai. III. aranyozott félbőr kötésben, gerincen sérüléssel
22179.

Available for bidding
3 200 HUF
8,67
10,00
Minimum bid:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
Papagiannopoulos, Apostolos: Monuments of Thessaloniki. Thessaloniki, Rekos. Plakát méretű térképmelléklettel. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
22180.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Magyarország helységnévtára 1941. Szerk. és kiadja: A Magyar Kir. Központi Statisztikai Hivatal. Bp., Hornyánszky. XII+378+1. Műbőr kötésben, belekötve az eredeti sérült papírborító, kissé kopottas állapotban.
22181.

Available for bidding
3 600 HUF
9,76
11,25
Minimum bid:
3 600 HUF
3 600 4 200 5 000

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

News

Auction 518:
From 27 January to 5 February

End of bidding: 19:00 5 February

Viewing: 2 to 5 February
Item pick up from 9 February on Andrássy Avenue
Payment deadline is 13 February
Pay-off from 25 February

  Events