Books: Travelling, Local History

Number of items: 393

Csetényi Mihályné: Mozaikok Csépa történetéből. Csépa, 2014. Csépai önkormányzat. 238p. Gazdag képanyaggal. Kiadói kartonált papírkötésben. Ritka!
22146.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
5 000 HUF
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Pilismaróti Bozóky Gyula: A Szentföld lelke. Négy szentföldi utam emléke. Kalocsa, 1933. Kiadói papírkötés, előzéklap hiányzik, kopottas állapotban.
22147.

Available for bidding
5 000 HUF
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
22148.

Available for bidding
5 000 HUF
Minimum bid:
5 500 HUF
5 500 6 500 7 500
Moravek Endre: A magyar tudományos irodalom bibliográfiája 1901-1925. Klasszika-filológia. Összeáll.: - -. A szerző, összeállító, Moravek Endre (1902-1971) könyvtáros, klasszika-filológus által Vayer Lajos (1913-2001) Széchenyi-díjas művészettörténész részére DEDIKÁLT példány. A Magyar Tudományos Irodalom Bibliográfiája 1901-1925 VI. 1. Országos Könyvforgalmi és Bibliográfiai Központ B. sorozat 6.1. szám. Bp., 1930, Kir. M. Egyetemi Nyomda, XII+162 p. Átkötött félvászon-kötés, a gerincen címkével és régi intézményi bélyegzésekkel.
22149.

Available for bidding
5 000 HUF
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Vu Cseng-En: Nyugati utazás avagy a majomkirály története I-II. + Tung Jüe: Ami a nyugati utazásból kimaradt. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
22150.

Available for bidding
5 000 HUF
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Varga Kálmán György: Szülőfalum Tófej I-II. köt. Tófej, 2007, Tófej Község Önkormányzata. Kiadói kartonált papírkötés, új állapotban, bontatlan zsugorfóliában.
22151.

Available for bidding
5 000 HUF
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
[Hedin, Sven (1865-1952)] Sven Hedin: Ázsia sivatagjain keresztül. Átdolgozta: Dr. Thirring Gusztáv. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára Bp.,(1902),Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 t.+220 p.+15 t.(Egészoldalas fekete-fehér képtáblák.) + 2 (térképek, közte egy nagyméretű kihajtható térkép-melléklet) t. Egészoldalas és szövegközti képekkel illusztrált. Kiadói aranyozott, illusztrált félvászon-kötésben, sarkán kissé kopott, ajándékozási bejegyzéssel
22152.

Available for bidding
5 000 HUF
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Marcel Grosdidier de Matons: En Lorraine de L'Argonne aux Vosgex. Couverture de Clément Kieffer. Ouvrage orné de 194 héliogravures. Grenoble,1932.,B. Arthaud, 1 (térkép) t.+184+4 p. Francia nyelven. Gazdag képanyaggal és egy térképpel illusztrált. Korabeli álbordás félbőr-kötésben, ex libris-szel. sérült gerinccel, egyébként jó állapotban.
22153.

Available for bidding
5 000 HUF
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
[Ossendowski, Ferdynand Antoni (1876-1945)]: Ossendowski: A szahara lelke. (The breath of the desert.) Utazás Algérián és Tuniszon keresztül. Ford.: Dr. Balassa József. Bp.,[1929], Franklin, 232+8 p. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon kötés, a borítón kis kopásnyomokkal,
22154.

Available for bidding
5 000 HUF
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Kogutowitz Károly: Dunántúl és Kisalföld írásban és képben. I. kötet Szeged, 1930. M. Kir. Ferenc József Tudományegyetem Földrajzi Intézete (Athenaeum ny.) 298 [1] p. LX t. 1 kih. mell. 5 színes térkép (3 kihajtható), Aranyozott kiadói egészvászon-kötésben nagyon szép állapotban, ex librissel
22155.

Available for bidding
5 000 HUF
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Gregorovius, Ferdinand:  Geschichte der Stadt Rom im Mittelalter. Band I-II. [Teljes mű két kötetben.] [Drezda] Dresden, (1926). Verlag von Wolfgang Jess (Gedruckt bei Jakob Hegner in Hellerau uns Kunstantalt Markert & Sohn in Dresden). 1 t. (címkép) + XXIII + [1] + 1524 p. + 116 t.; 1 t. (címkép) + [8] + 1545 + [3] p. + 127 t. Ferdinand Gregorovius (1821-1891) német történész, művelődéstörténész, Itália-kutató. Szépírói erényekkel megírt Róma-monográfiája élete fő műve, mely az örök város 476 és 1534 közötti: népvándorláskori, középkori és reneszánsz időszakának állít emléket. A politika- és társadalomtörténeti fókusszal megírt mű (az itt székelő katolikus egyházfő miatt) értelemszerűen kitekint a császárság és pápaság konfliktusára is, a zsoldosvezérek feltűnésével Róma és Itália más részeinek bonyolult viszonya is elemzés tárgyává lesz, olykor pedig kitér a városon belüli, alkalmasint patríciusok vezette köznyugtalanságokra is. Az első kötet képanyagában a romba dőlt császárváros elmélkedésre késztető ábrázolásai dominálnak, a másodikban a reneszánsz Itália jelentős személyiségei vonulnak fel, Petrarcától Savonaroláig, a Mediciektől a Borgiákig, de találkozhatni az éppen aktuális pápák és császárok portréival is. A munka első kiadása 1859-1873 között, nyolc kötetben jelent meg, példányunk a Fritz Schillmann történész által szerkesztett, felújított kiadásból való. Egységes, aranyozott kiadói vászonkötésben (P. A. Demeter, Hellerau), felül színes festésű lapszélekkel. Jó példány.
22156.

Gregorovius, Ferdinand: Geschichte der Stadt Rom im Mittelalter. Band I-II. [Teljes mű két kötetben.]
[Drezda] Dresden, (1926). Verlag von Wolfgang Jess (Gedruckt bei Jakob Hegner in Hellerau uns Kunstantalt Markert & Sohn in Dresden). 1 t. (címkép) + XXIII + [1] + 1524 p. + 116 t.; 1 t. (címkép) + [8] + 1545 + [3] p. + 127 t.
Ferdinand Gregorovius (1821-1891) német történész, művelődéstörténész, Itália-kutató. Szépírói erényekkel megírt Róma-monográfiája élete fő műve, mely az örök város 476 és 1534 közötti: népvándorláskori, középkori és reneszánsz időszakának állít emléket. A politika- és társadalomtörténeti fókusszal megírt mű (az itt székelő katolikus egyházfő miatt) értelemszerűen kitekint a császárság és pápaság konfliktusára is, a zsoldosvezérek feltűnésével Róma és Itália más részeinek bonyolult viszonya is elemzés tárgyává lesz, olykor pedig kitér a városon belüli, alkalmasint patríciusok vezette köznyugtalanságokra is. Az első kötet képanyagában a romba dőlt császárváros elmélkedésre késztető ábrázolásai dominálnak, a másodikban a reneszánsz Itália jelentős személyiségei vonulnak fel, Petrarcától Savonaroláig, a Mediciektől a Borgiákig, de találkozhatni az éppen aktuális pápák és császárok portréival is. A munka első kiadása 1859-1873 között, nyolc kötetben jelent meg, példányunk a Fritz Schillmann történész által szerkesztett, felújított kiadásból való.
Egységes, aranyozott kiadói vászonkötésben (P. A. Demeter, Hellerau), felül színes festésű lapszélekkel. Jó példány.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
A tájkutatás szolgálatában. 40 éves a Hortobágyi Természetvédelmi Kutatótábor. Szerk.: Dr. Tóth Albert. Kisújszállás, 2014, Geopont '95 Bt., 440 p. Benne érdekes írásokkal, visszaemlékezésekkel, köztük a Nobel-díjas Karikó Katalintól. Kiadói papírkötés.
22157.

Available for bidding
5 000 HUF
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

News

Auction 518:
From 27 January to 5 February

End of bidding: 19:00 5 February

Viewing: 2 to 5 February
Item pick up from 9 February on Andrássy Avenue
Payment deadline is 13 February
Pay-off from 25 February

  Events