Books: Travelling, Local History

Number of items: 393

Sághy Gyula: Házsongárdi rekviem. Számozott (244./1000), a szerző által dedikált példány! Bp., 2003, Recski Kiadó, 291+[1] p. Első kiadás. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
22024.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
5 000 HUF
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Dr. Kol Erzsébet: Tiszaparttól Alaszkáig. Bp., 1940, K. M. Természettudományi Társulat. Kiadói kartonált kötés, sérült papír védőborítóval, jó állapotban.
22025.

Available for bidding
5 000 HUF
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Bec, Henri: Sous le ciel tunisien. [Paris, 1928], Librairie Hachette. Francia nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé viseltes borítóval, ajándékozási bejegyzéssel.
22026.

Available for bidding
5 000 HUF
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Orbán József: A sárospataki énekkar története. Sárospatak, 1882, Steinfeld Béla-ny., 194+[2] p. Egyetlen kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, nagyrészt jó állapotban, a borító szélén ázásnyomokkal, helyenként kissé foltos lapokkal. A címlapon szentkirályszabadjai Karsa Ferenc (1827-1915) 1848-as honvéd hadnagy, Görgey Artúr parancsőrtisztje, árvaszéki elnök névbejegyzésével.
22027.

Available for bidding
5 000 HUF
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
London Underground Timetable 1938. Number 3. London Transport Publication. Angol nyelven. Korabeli reklámokkal, kihajtható térképpel. Kiadói papírkötésben.
22028.

Available for bidding
5 000 HUF
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Vofkori György: Székelykeresztúr képes története. Kolozsvár, 2002, Polis, 205+[1] p.+ 1 (térkép) t. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
22029.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
cca 1940-1944 "Jöjjön a Mencsulra sielni!" Kárpátalja, kihajtható utazási prospektus. Bp., Tolnai-ny., kis szakadással, fekete-fehér fotókkal, térképpel.
22030.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
cca 1939-1944 Radvány Kastélyszálló. Felvidéki kihajtható utazási prospektus. Bp., Pallas-ny., fekete-fehér fotókkal.
22031.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Keliger Margit: Adatok Battonya történetéhez 1700-tól napjainkig. Battonya, 1994. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
22032.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Koszorus László: Torda-Bihartorda története. DEDIKÁLT! Bp., é.n. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
22033.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Hajdú Mihály: A volt bukovinai Hadikfalva keresztnevei (1790-1940) + A volt bukovinai Istensegíts és Fogadjisten keresztnevei (1785-1940). Magyar Személynévi Adattárak 3. 7. Bp., 1975, ELTE. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
22034.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Erődi Béla: Utazásom Sicilia és Málta szigetén. Bp., [1895], Lampel Róbert, 217+[3] p.+ 1 (kihajtható térkép) t. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, viseltes, kopott, foltos borítóval, helyenként kissé sérült, foltos lapokkal, hiányzó címlappal.
22035.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF