Books: Travelling, Local History

Number of items: 393

Rokolya Gábor: Az első rozsnyói közjegyző. Dr. Markó Sándor élete és munkássága. Bp., 2011, Magyar Országos Közjegyzői Kamara, 287+[1] p. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadó papír védőborítóban.
22048.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Bozóky Dezső Két év Keletázsiában. Útirajzok. Első kötet: China és Korea. 258 képpel. [Nagyvárad], 1911. A Szerző sajátja (Sonnenfeld Adolf grafikai műintézete). [16] + 532 + [2] p. + 1 térkép (kihajtható, kétszínnyomású). Egyetlen kiadás. Bozóky Dezső (1871-1957) császári és királyi sorhajóorvos 1907-1908 során katonai missziója keretében járta be Kelet-Ázsia országait, nevezetesen Kínát, Koreát és Japánt. Gazdag illusztrációs anyaggal kísért színes útirajzában az ádeni, ceyloni, szingapúri, hongkongi, kantoni, sanghaji, pekingi, vlagyivosztoki kikötőkben és városokban tett néprajzi, életmódbeli megfigyeléseit teszi közzé az érdeklődő európai utas szemszögéből. A korabeli kritika külön értékeli, hogy a szerző nem csak a kuriózumokat emeli ki, hanem a jellegzetes szokások, helyi morális megfontolások és a helyi kultúra megértésére is kísérletet tesz. A többek között a szegénynegyedekbe és bazárokba, kivégezésekre és fogadásokra, sőt egy kínai esküvőre is ellátogató katonaorvos egyszerre csodálja és értetlenül szemléli a nagy múltú birodalmak kortárs napjait, politikai forrongását és európai szemlélő számára nem mindig érhető szokásrendjét. A munka két kötetből áll, a második rész Japánnal foglalkozik. Néhány oldalon apró foltosság, néhány levélen apró szakadásnyom. Festett, enyhén sérült, foltos kiadói egészvászon kötésben.
22049.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Vajda Viktor: Délszaki ég alatt. A magas Pirénékből s tengereik mellől. Előszóval Virág Elektől. Öt fametszvénynyel. Bp., 1885, Ifjabb Nagel Ottó, XIV+(2)+270 p.+ 5 t. Aranyozott gerincű félvászon-kötésben, viseltes, kopott borítóval, helyenként kissé foltos, sérült lapokkal, tulajdonosi névbejegyzéssel, egy-két lap kijár.
22050.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
Molnár Gábor: Kalandok a brazíliai őserdőben. 26 fényképpel. Bp, 1940, Singer és Wolfner, kopott egészvászon kötés. Első, nyomtatásban megjelent művének első kiadása.
22051.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Iratok Szolnok török utáni újratelepülésének korából 1685-1771. Documantatio Historica XI. Közreadja és latinból fordította: Benedek Gyula. Szolnok, 2008. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
22052.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Rózsa Zoltán (szerk.): Messze van Amerika... Mítosz és valóság. Emigránstörténetek az orosházi sajtóban. Viharsarki hagyományok. Orosháza, 2007, Szántó Kovács János Területi Múzeum. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
22053.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Dr. Takács Sarolta: Budapest városépítése. DEDIKÁLT! Bp., Officina. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
22054.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Horváth Tamás - Müllner Jenő: Hegyvidéki fotográfiák. Bp., 19997, Hegyvidék Szerkesztősége. Kiadói kartonált kötés, gazdag képanyaggal, jó állapotban.
22055.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Péterfi Csaba (szerk.): Gödöllő : Képes történeti könyv - The town's history in pictures (kétnyelvű) Gödöllő, 2013. 272p. Kiadói kartonált papírkötésben
22056.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Bencze Tamás - Nagy Attila: Boldog emlékű Debrecen. Uropath Bt. 110 old. 2006.
22057.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Kerschbaumer, [Anton] Antal:  Látogatás Mária-Lourdes-ban. A szerzőtől nyert engedély folytán magyarítá a kalocsai felsőbb Mária-gyülekezet egyik tagja. Temesvárott, 1881. Csanád-egyházmegyei nyomda. 10 p. Anton Kerschbaumer (1823-1909) osztrák katolikus pap, teológus, prépost, egyházi író. Rövid írásában lourdes-i látogatásának tapasztalatait foglalja össze: a dél-franciaországi település 1858 óta számít katolikus zarándokhelynek. Példányunk a mű magyar fordításának hetedik lenyomatából való. Fűzve, feliratozott kiadói borítóban. Jó példány.
22058.

Kerschbaumer, [Anton] Antal: Látogatás Mária-Lourdes-ban. A szerzőtől nyert engedély folytán magyarítá a kalocsai felsőbb Mária-gyülekezet egyik tagja.
Temesvárott, 1881. Csanád-egyházmegyei nyomda. 10 p.
Anton Kerschbaumer (1823-1909) osztrák katolikus pap, teológus, prépost, egyházi író. Rövid írásában lourdes-i látogatásának tapasztalatait foglalja össze: a dél-franciaországi település 1858 óta számít katolikus zarándokhelynek. Példányunk a mű magyar fordításának hetedik lenyomatából való.
Fűzve, feliratozott kiadói borítóban. Jó példány.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Weitschawar. / Bajcsa-vár. Egy stájer erődítmény Magyarországon a 16 század második felében. (Kiállítási katalógus.) Szerk.: Kovács Gyöngyi. Zalaegerszeg, 2002, Zala Megyei Múzeumok Igazgatósága. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
22059.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

News

Auction 518:
From 27 January to 5 February

End of bidding: 19:00 5 February

Viewing: 2 to 5 February
Item pick up from 9 February on Andrássy Avenue
Payment deadline is 13 February
Pay-off from 25 February

  Events