Books: Travelling, Local History

Number of items: 393

Woenig, Franz: Eine Pusztenfahrt. Bilder aus der ungarischen Tiefebene. Leipzig, [1892], Carl Jacobsen, [8]+196+[4] p. Szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötésben, a gerincen sérüléssel, belül a lapok jó állapotban.
22060.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Maróti Géza és Zebegény. 1875-1941. Géza Maróti and Zebegény. Szerk.: Klemmné Németh Zsuzsa. Szentendre, 2003, Pest Megyei Múzeumok Igazgatósága. Fekete-fehér és színes illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, az egyik alsó sarkán gyűrődéssel.
22061.

Available for bidding
2 800 HUF
Minimum bid:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
Zágonyi Sámuel: Kanada egy európai bevándorló megvilágitásában. Bp.-Bridgeport, 1926, szerző (Váci kir. országos fegyintézet-ny.), 207+[1] p.+ 1 (kihajtható térkép) t.+ [8] p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel, a hátsó borítón és az utolsó néhány lapon kisebb sérüléssel.
22062.

Available for bidding
2 800 HUF
Minimum bid:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
Ecsedi István dr. (összeáll.): Debrecen és a Hortobágy. Bp., Somló Béla. Félvászon kötés, jó állapotban.
22063.

Available for bidding
2 800 HUF
Minimum bid:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
Kurucz Katalin: A nyíri Mezőség neolitikuma. Jósa András Múzeum Kiadványai 28. Nyíregyháza, 1989. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
22064.

Available for bidding
2 600 HUF
7,05
Minimum bid:
2 600 HUF
2 600 3 000 3 600
Hudi József: Pénzesgyőr története. Egy bakonyi község múltja és jelene. Veszprém, 1998, szerző, 330+[4] p. Egyetlen kiadás. Magyar és német nyelven. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány.
22065.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Rákospalota és Rákosvidék. Szerk.: Zsemley Oszkár. Magyar Városok és Vármegyék Monografiája XXIV. Bp., 1938, Magyar Városok Monográfiája Kiadóhivatala, 433+[1] p. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, foltos, sérült borítóval és gerinccel, szétvált fűzéssel, széteső állapotban.
22066.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Jancsó Árpád: A temesvári Bega-hidak krónikája. Bp.-Temesvár, 1999, Magyar Útügyi Társaság - Erdélyi Magyar Műszaki Tudományos Társaság, 164+[4] p. Kiadói kartonált papírkötés.
22067.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
12 db vegyes helytörténeti könyv és kiadvány: Ádámfy József: A világ Kossuth szobrai.; Fekete József: Ábrahámhegyi krónika.; Páldi András: Húsz év Rákóczifalván.; Cserey Zoltán - József Álmos: Sepsiszentgyörgy képes krónikája.; stb. Változó állapotban
22068.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Griebens Reiseführer útikönyv-sorozat 2 kötete (Band 201, 75.)  L. V. Bertarelli: Oberitalien. Berlin - Milano, 1926, Grieben-Verlag - Touring Club Italiano. Német nyelven. Térképekkel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban.;   Der Rhein von Düsseldorf bis Frankfurt/M. Kleine Ausgabe mit Angaben für Autfahrer. Berlin, 1938., Grieben. Német nyelven. Kiadói papírkötés.
22069.

Griebens Reiseführer útikönyv-sorozat 2 kötete (Band 201, 75.)

L. V. Bertarelli: Oberitalien. Berlin - Milano, 1926, Grieben-Verlag - Touring Club Italiano. Német nyelven. Térképekkel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban.;

Der Rhein von Düsseldorf bis Frankfurt/M. Kleine Ausgabe mit Angaben für Autfahrer. Berlin, 1938., Grieben. Német nyelven. Kiadói papírkötés.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
[Anne-Louise-Germaine de Staël] Frau von Staël: Ueber Deutschland. Mit Einleitung und Anmerkungen deutsch von Robert Habs. I-II. köt. [Egybekötve.] Leipzig, é.n., Philipp Reclam jun., 484 p.; 436 p. Német nyelven. Félvászon-kötésben, jó állapotban, tulajdonosi névbejegyzéssel.
22070.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Komarnicki Gyula: A Magas-Tátra hegyvilága. (Hegymászó- és turistakalauz). 1-7. köt. Bp., 1985, Sport. Második, javított kiadás. Kiadói papírkötés, az 1. kötetben térkép-melléklettel.
22071.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF