Books: Travelling, Local History

Number of items: 393

22182.

Garády Sándor: Budapest székesfőváros területén végzett középkori ásatások összefoglaló ismertetése 1931-1941. Függelékben: Garády Sándor: Jelentés az 1936-1942. évben végzett ásatásokról.
Budapest, 1943. Budapest székesfőváros házinyomdája. [4] + 171-254 + [3] t. (kihajtható táblákon ásatási alaprajzok); [2] + 403-438 p. Egyetlen kiadás.
Garády Sándor (1871-1945) kultúrmérnök és régész. Régészeti munkásságát nyugdíjazása után fejtette ki, döntően Buda és Óbuda középkori és török kori ásatásain dolgozott. Oldalszámozáson belül igen gazdag egész oldalas és szövegközti leletfotókkal, alaprajzi és keresztmetszeti ábrákkal, ásatási felvételekkel. A függelékben Garády Sándor szintén gazdagon illusztrált beszámolói ásatási munkásságának második, Pestre is kiterjedő szakaszáról.
A címlapon és a belív több oldalán régi gyűjteményi bélyegzés.
Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban, jó példány.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
22183.

Garády Sándor: Budapest területén végzett középkori ásatások összefoglaló ismertetése 1931-1941. II. rész.
Budapest, 1945. Fővárosi Múzeum (Budapest székesfőváros házinyomdája). [2] + 399-448 p. + 6 t. (ebből 4 kihajtható ásatási alaprajz és keresztmetszeti vázlat). Egyetlen kiadás.
Garády Sándor (1871-1945) kultúrmérnök és régész. Régészeti munkásságát nyugdíjazása után fejtette ki, döntően Buda és Óbuda középkori és török kori ásatásain dolgozott. Oldalszámozáson belül igen gazdag egész oldalas és szövegközti leletfotókkal, alaprajzi és keresztmetszeti ábrákkal, ásatási felvételekkel illusztrált beszámolója a Tabánt érintő régészeti munkájának dokumentációja. A címlapon és a belív több oldalán régi gyűjteményi bélyegzés.
Fűzve, enyhén sérült, kissé hiányos kiadói borítóban, jó példány.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
22184.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
22185.

Available for bidding
3 800 HUF
10,30
11,88
Minimum bid:
3 800 HUF
3 800 4 400 5 000
22186.

Available for bidding
3 800 HUF
10,30
11,88
Minimum bid:
3 800 HUF
3 800 4 400 5 000
22187.

Available for bidding
3 800 HUF
10,30
11,88
Minimum bid:
3 800 HUF
3 800 4 400 5 000
Puskel Péter: Emléklapok a régi Aradról (1885-1945.) Irodalmi Jelen Könyvek. Arad, 2005., Concord Media Rt. Gazdag képanyaggal illusztrált. Több nyelvű képjegyzékkel. Kiadói kartonált papírkötés. Számozott, 00906. számú példány.
22188.

Available for bidding
3 600 HUF
9,76
11,25
Minimum bid:
3 600 HUF
3 600 4 200 5 000
Blazovich László: Kistelek története. Szeged, 1991. 780p + 170 kép.. Csak 2000pld ,Kiadói vászonkötésben, nyl védőborítóval
22189.

Available for bidding
3 600 HUF
9,76
11,25
Minimum bid:
3 600 HUF
3 600 4 200 5 000
Demeter Zsófia - Gelencsér Ferenc: Székesfehérvár Anno... Örvendezz, Királyi Város! Regia Rex Nyomda, 2002. 255 old. Kiadói kartonált papíkötésben
22190.

Available for bidding
3 600 HUF
9,76
11,25
Minimum bid:
3 600 HUF
3 600 4 200 5 000
Pomáz. Természeti kincseink, történelmünk, kulturális örökségünk. Szerk.: Laszlovszky József-Borbélyné Radics Ibolya, Könczöl Dánielné. Pomáz, 2001, Pomáz Város Önkormányzata. Kiadói papírkötés. Csak 1500 pld
22191.

Available for bidding
3 600 HUF
9,76
11,25
Minimum bid:
3 600 HUF
3 600 4 200 5 000
22192.

Available for bidding
3 600 HUF
9,76
11,25
Minimum bid:
3 600 HUF
3 600 4 200 5 000
1943 A M. Kir. Postavezérigazgatóság - A Budapesti Egységes Hálózat (Budapest és környéke) betűrendes távbeszélő névsora és távbeszélő szaknévsora. Bp., 1943., Pallas-ny., XXVIII p.+1 t.+2+615+1 p.+1 t.+ 404 p. Korabeli reklámokkal. Kiadói papírkötés, kopott szakadt borítóval és gerinccel, a hátsó borító leszakadt, az utolsó 4 lap gyűrött, és a legutolsó szakadt is.
22193.

Available for bidding
3 600 HUF
9,76
11,25
Minimum bid:
3 600 HUF
3 600 4 200 5 000

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

News

Auction 518:
From 27 January to 5 February

End of bidding: 19:00 5 February

Viewing: 2 to 5 February
Item pick up from 9 February on Andrássy Avenue
Payment deadline is 13 February
Pay-off from 25 February

  Events