Books: Travelling, Local History

Number of items: 393

22000.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
20 000 HUF
54,20
62,50
Minimum bid:
20 000 HUF
20 000 24 000 28 000
22001.

Available for bidding
20 000 HUF
54,20
62,50
Minimum bid:
20 000 HUF
20 000 24 000 28 000
Dr. Karácsonyi János: Békésvármegye története I-II-III. 1896. REPRINT! Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
22002.

Available for bidding
26 000 HUF
70,46
81,25
Minimum bid:
26 000 HUF
26 000 30 000 36 000
Ungewitter, [Franz Heinrich]: Neueste Erdbeschreibung und Staatenkunde, oder geographisch-statistisch-historisches Handbuch. I-II. köt. Dresden, 1853-1854, Adler und Dietze, XIV+760 p.; X+776 p. Német nyelven. Félvászon-kötésben, helyenként foltos lapokkal, lapszéli ázásnyomokkal.
22003.

Available for bidding
10 000 HUF
Minimum bid:
10 000 HUF
10 000 12 000 14 000
22004.

Available for bidding
10 000 HUF
Minimum bid:
10 000 HUF
10 000 12 000 14 000
22005.

[A Széchenyi család és Ernst Lajos ex librisével jelzett könyv]
Washington, Irving: Voyage dans les Prairies a l'Ouest des États-Unis Paris, 1835, Fournier. 306p. Egykor a Széchenyi család majd Ernst Lajos gyűjteményében. Korabeli kartonkötésben

Available for bidding
150 000 HUF
406,50
468,75
Minimum bid:
150 000 HUF
150 000 180 000 200 000
M. Chopin - M. César Famin - M. Boré: Russie, Par M. Chopin. Tome Deuxiéme contenant La Fin de la Russie d'Europe, y compris La Crimée, par M. César Famin. Et les Provinces Russes en Asie, Circassie et Géorgie, par M. César Famin. Arménie, par M. Boré, Orientaliste. Paris, 1838., L' Univers., (Firmin Didot Fréres), 4+385-672+1 p.+20 (acélmetszetek) t. +4 (acélmetszetű térképek ) t. +32 p.+7 (acélmetszetek) t. +1 (Krím kihajtható térképe, acélmetszet) t.+48 p.+13 (acélmetszetek) t. + 1 (Kaukázus és környéke kihajtható térképe) t. 2+144+3 p.+36 (acélmetszetek) t. +2 (Örményország kihajtható térképei) t. Francia nyelven. Korabeli aranyozott gerincű, álbordás félbőr-kötés aranyozott felső lapélekkel, kissé kopott borítóval, foltos lapokkal, hiányzó hátsó szennylappal, egy kihajtható térképen szakadással.
22006.

M. Chopin - M. César Famin - M. Boré: Russie, Par M. Chopin. Tome Deuxiéme contenant La Fin de la Russie d'Europe, y compris La Crimée, par M. César Famin. Et les Provinces Russes en Asie, Circassie et Géorgie, par M. César Famin. Arménie, par M. Boré, Orientaliste.
Paris, 1838., L' Univers., (Firmin Didot Fréres), 4+385-672+1 p.+20 (acélmetszetek) t.
+4 (acélmetszetű térképek ) t. +32 p.+7 (acélmetszetek) t. +1 (Krím kihajtható térképe, acélmetszet) t.+48 p.+13 (acélmetszetek) t. + 1 (Kaukázus és környéke kihajtható térképe) t. 2+144+3 p.+36 (acélmetszetek) t. +2 (Örményország kihajtható térképei) t. Francia nyelven. Korabeli aranyozott gerincű, álbordás félbőr-kötés aranyozott felső lapélekkel, kissé kopott borítóval, foltos lapokkal, hiányzó hátsó szennylappal, egy kihajtható térképen szakadással.

Available for bidding
9 000 HUF
24,39
28,13
Minimum bid:
9 000 HUF
9 000 10 000 12 000
cca 1940-1944 Volóc. Kárpátaljai, kihajtható utazási prospektus. Bp., Pallas-ny., színes, illusztrált (Kanizsai) borítóval, rajta Kárpátaljával, 4 sztl. lev.
22007.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 500 HUF
6 500 7 500 9 000
Vofkori György: Csíkszereda és Csíksomlyó képes története. Békéscsaba, 2007, Typografika. Kiadói kartonált papírkötésben, papír védőborítóval.
22008.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Szontagh Miklós Tátrakalauz. Útmutató a Magas Tátrába s a Tátravidéki fürdőkbe. A szerző halála után átnézte Jármay László. Térképekkel. Bp., (1905). Singer és Wolfner. IV+199 + (12) p. 3 térkép (egy kihajtható, egy kétlapos és egy különálló hajtogatott a kötéstáblán lévő fülben.) (Singer és Wolfner Kalauz Könyvei) Kiadói, aranyozott vászonkötésben
22009.

Available for bidding
26 000 HUF
70,46
81,25
Minimum bid:
26 000 HUF
26 000 30 000 36 000
Illustrirter Führer durch die Karpathen und oberungarischen Badeorte. Herausgegeben von Alexander F. Heksch. Wien-Pest-Leipzig, 1881, A. Hartleben. Fekete-fehér illusztrációkkal, kihajtható térképekkel. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé viseltes, foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, az egyik térképen szakadással, a könyv végéről a térkép-melléklet hiányzik.
22010.

Available for bidding
18 000 HUF
48,78
56,25
Minimum bid:
18 000 HUF
18 000 20 000 24 000
Pekár Gyula: Délen és éjszakon. [A borítón: Délen és északon.] I-II. köt. Bp., 1898, Athenaeum, [8]+207+[1] p.+ 22 t.; [6]+222+[2] p.+ 19 t. Egyetlen kiadás. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, a II. kötetben néhány lapszéli ázásnyommal.
22011.

Available for bidding
10 000 HUF
Minimum bid:
10 000 HUF
10 000 12 000 14 000

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF