Books: Travelling, Local History

Number of items: 393

Csíkvári Antal (szerk.): Abaúj-Torna vármegye. Krasznik-vajdai Szent-Imrey Pál és Póhl Sándor előszavával. Vármegye Szociográfiák VII. Bp., [1939], Vármegyei Szociográfiák Kiadóhivatala (Merkantil-ny.), 218 p.+ 297 (három hasábos oldalak)+ [1] p. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, sérült gerinccel, belül a lapok jó állapotban.
22012.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
10 000 HUF
Minimum bid:
10 000 HUF
10 000 12 000 14 000
Jókai Mór: Gróf Benyovszky Móricz életrajza, saját emlékiratai és útleírásai. Képekkel, térképekkel, autographokkal. I-IV. köt. I-II. köt.: Saját emlékiratai és útleírásai. I-II. kötet. Fordította Jókai Mór.; III-IV. köt.: Életrajz. Írta: - -. I-II. kötet. [Bp.], 1888-1891., Ráth Mór, 1 sztl. lev.+ 1 (címkép, fekete-fehér képtábla) t.+4+413+3 p.+17 sztl. lev.+4 (fekete-fehér képtáblák) t.+2 (kihajtható kézirathasonmás) t.; 1 sztl. lev.+1 (címkép, fekete-fehér képtábla) t. + 4+310+LIX p.+5 (fekete-fehér képtáblák) t.+1 (kihajtható térkép) t.; 1 sztl. lev.+ 1 (címkép, fekete-fehér képtábla) t. +4+351 p.+13 sztl. lev.+5 (fekete-fehér képtáblák) t.; 1 (címkép, fekete-fehér képtáblák) t.+4+423+II p.+4 (fekete-fehér képtáblák) t.+2 (kihajtható térképek) t. + 1 (kihajtható kézirathasonmás) t. Több papírborítót bekötöttek (9+2+7 füzet: I-XV.,XVII, XXXI-XXXII.) 3 kötet címlapján Szentkirályszabadjai Karsa Ferenc (1827-1915) 1848-as honvéd hadnagy, Görgey parancsőrtisztje, emlékíró, árvaszéki helyettes elnök, önkéntes tűzoltó-egyletek szervezőjének névbejegyzéseivel.  Korabeli átkötött félvászon-kötések, festett lapélekkel, kopott, foltos borítókkal, néhány lapon ceruzás jegyzetekkel, laza fűzésekkel, néhány lap kijár, 4 kihajtható tábla szakadt, sérült.
22013.

Jókai Mór: Gróf Benyovszky Móricz életrajza, saját emlékiratai és útleírásai. Képekkel, térképekkel, autographokkal. I-IV. köt. I-II. köt.: Saját emlékiratai és útleírásai. I-II. kötet. Fordította Jókai Mór.; III-IV. köt.: Életrajz. Írta: - -. I-II. kötet. [Bp.], 1888-1891., Ráth Mór,
1 sztl. lev.+ 1 (címkép, fekete-fehér képtábla) t.+4+413+3 p.+17 sztl. lev.+4 (fekete-fehér képtáblák) t.+2 (kihajtható kézirathasonmás) t.; 1 sztl. lev.+1 (címkép, fekete-fehér képtábla) t. + 4+310+LIX p.+5 (fekete-fehér képtáblák) t.+1 (kihajtható térkép) t.; 1 sztl. lev.+ 1 (címkép, fekete-fehér képtábla) t. +4+351 p.+13 sztl. lev.+5 (fekete-fehér képtáblák) t.; 1 (címkép, fekete-fehér képtáblák) t.+4+423+II p.+4 (fekete-fehér képtáblák) t.+2 (kihajtható térképek) t. + 1 (kihajtható kézirathasonmás) t. Több papírborítót bekötöttek (9+2+7 füzet: I-XV.,XVII, XXXI-XXXII.)
3 kötet címlapján Szentkirályszabadjai Karsa Ferenc (1827-1915) 1848-as honvéd hadnagy, Görgey parancsőrtisztje, emlékíró, árvaszéki helyettes elnök, önkéntes tűzoltó-egyletek szervezőjének névbejegyzéseivel.
Korabeli átkötött félvászon-kötések, festett lapélekkel, kopott, foltos borítókkal, néhány lapon ceruzás jegyzetekkel, laza fűzésekkel, néhány lap kijár, 4 kihajtható tábla szakadt, sérült.

Available for bidding
9 000 HUF
24,39
28,13
Minimum bid:
9 000 HUF
9 000 10 000 12 000
A Beszterczebánya-Egyházmegyei Róm. Kath. Népiskola És Néptanítók Történeti Névtára. Szerkesztve Az Ezredéves Országos Kiállítás Alkalmából. MDCCCXCVI. Besztercebánya, 1896. Machold. F. XIX. 276 + (2)p. Korabeli félvászon kötésben, az eredeti papírborító felhasználásával, a borító megviselt, a lapok épek. Ritka!
22014.

Available for bidding
8 000 HUF
Minimum bid:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
Csáki Tamás (szerk.):Szerb Székesegyház a Tabánban - Az eltűnt Rácváros emlékezete - kiállítási vezető Budapest, 2018 342 (4) p. Kiadói kartonált papírkötésben, szép állapotban. + Benne névjeggyel (Szerb kulturális minisztérium.)
22015.

Available for bidding
10 000 HUF
Minimum bid:
10 000 HUF
10 000 12 000 14 000
Tantó József: Békés vármegye törvényhatósági iskolánkívüli népművelési bizottságának III. évkönyve. MCMXXXIX. Békéscsaba, é.n., Körösvidék Rt. 127.. számozott példány. Kiadói papírkötés, gerinc szakadt, kopottas állapotban.
22016.

Available for bidding
8 000 HUF
Minimum bid:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
György Aladár (szerk.): A Föld és népei. Népszerű földrajzi és népismei kézikönyv. V. köt.: Magyarország. Bp., 1905, Franklin-Társulat, XIV+[2]+716 p.+ 32 (részben színes) t. Második kiadás. Szövegközti és egészoldalas képekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói dekoratív, aranyozott egészvászon-kötés, jó állapotban. A címlapon szentkirályszabadjai Karsa Ferenc (1827-1915) 1848-as honvéd hadnagy, Görgey Artúr parancsőrtisztje, árvaszéki elnök névbejegyzésével.
22017.

Available for bidding
8 000 HUF
Minimum bid:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
Gaal György - Gránitz Miklós: Örök Házsongárd. Kolozsvár és sírkertje a századok sodrában. I-II. köt. Bp., 2010, Pharma Press. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
22018.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Goethe, [Johann Wolfgang von]:  Italienische Reise. [Lipcse] Leipzig, 1913. Insel-Verlag (Druck von Breitkopf & Härtel). 585 + [5] p. Az érett korszakába lépő Goethe a forradalom előtti években, 1786-1788-ban utazta be Itáliát, Veronától Velencéig, Rómától Nápolyig és Szicíliáig. A helyi kulturális körökben tevékeny részt vevő író emlékezetes beszámolókat írt az itáliai operaéletről, a római karneválról, a déli életstílusról. Forradalom előtti jegyzetei alapján évtizedekkel később írta meg útirajzát, mely eredeti nyelven először 1829-ben látott napvilágot. Kiadásunkat az 1901-ben alapított bibliofil Insel Verlag gondozta, mely a századelőn a Goethe-művek legfontosabb kiadója volt. Szerkesztette Kurt Jahn irodalomtörténész. Aranyozott, enyhén kopott kiadói bőrkötésben, felül aranyozott lapszélekkel. Jó példány.
22019.

Goethe, [Johann Wolfgang von]: Italienische Reise.
[Lipcse] Leipzig, 1913. Insel-Verlag (Druck von Breitkopf & Härtel). 585 + [5] p.
Az érett korszakába lépő Goethe a forradalom előtti években, 1786-1788-ban utazta be Itáliát, Veronától Velencéig, Rómától Nápolyig és Szicíliáig. A helyi kulturális körökben tevékeny részt vevő író emlékezetes beszámolókat írt az itáliai operaéletről, a római karneválról, a déli életstílusról. Forradalom előtti jegyzetei alapján évtizedekkel később írta meg útirajzát, mely eredeti nyelven először 1829-ben látott napvilágot. Kiadásunkat az 1901-ben alapított bibliofil Insel Verlag gondozta, mely a századelőn a Goethe-művek legfontosabb kiadója volt. Szerkesztette Kurt Jahn irodalomtörténész.
Aranyozott, enyhén kopott kiadói bőrkötésben, felül aranyozott lapszélekkel. Jó példány.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Frobenius, Leo:  Indische Reise. Ein unphilosophisches Reisetagebuch aus Südindien und Ceylon. Mit 32 Tafeln und 56 Textfiguren. Berlin, (1931). Verlag von Reimar Hobbing (Druck von W. Büxenstein). 295 + [1] p. + 16 t. (kétoldalas táblákon fotóanyag). Első kiadás. Leo Frobenius (1873-1938) német régész, etnológus és utazó, a kulturális morfológia elméletének kidolgozója, a vezető német etnológiai intézet, a Forschungsinstitut für Kulturmorphologie alapítója. Bár Frobenius elsősorban a nyugat-afrikai kultúrákat kutatta (a kontinenst 14 alkalommal látogatta meg), ez a kötete egy indiai antropológiai kutatóút beszámolója, oldalszámozáson belül térképvázlatokkal és antropológiai ábrákkal. A szerző a beszámoló bevételét antropológiai intézete javára ajánlotta fel. Aranyozott korabeli félvászon kötésben. Jó példány.
22020.

Frobenius, Leo: Indische Reise. Ein unphilosophisches Reisetagebuch aus Südindien und Ceylon. Mit 32 Tafeln und 56 Textfiguren.
Berlin, (1931). Verlag von Reimar Hobbing (Druck von W. Büxenstein). 295 + [1] p. + 16 t. (kétoldalas táblákon fotóanyag). Első kiadás.
Leo Frobenius (1873-1938) német régész, etnológus és utazó, a kulturális morfológia elméletének kidolgozója, a vezető német etnológiai intézet, a Forschungsinstitut für Kulturmorphologie alapítója. Bár Frobenius elsősorban a nyugat-afrikai kultúrákat kutatta (a kontinenst 14 alkalommal látogatta meg), ez a kötete egy indiai antropológiai kutatóút beszámolója, oldalszámozáson belül térképvázlatokkal és antropológiai ábrákkal. A szerző a beszámoló bevételét antropológiai intézete javára ajánlotta fel.
Aranyozott korabeli félvászon kötésben. Jó példány.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Tragor Ignác: Vác és határának hely- és ingatlannevei. Vác, 1935, Váci Múzeum-Egyesület. Félvászon kötés, kissé kopottas állapotban, ex librisszel.
22021.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
P. Buocz Terézia: Savaria topográfiája. DEDIKÁLT! Szombathely, 1967, Vas megye Tanácsa. 600 pld. Kiadói egészvászon kötés, sérült papír védőborítóval, kopottas állapotban.
22022.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Kiss József: Pécs és környéke. Vezetőkönyv a városban és annak környékén. Pécs, 1894, Mecsek-Egyesület. Kiadói papírkötés, foltos, kopottas állapotban.
22023.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF