Books: Travelling, Local History

Number of items: 393

Nagy Ferenc (szerk.): Mindennapok Szabolcs és Szatmár megyében a XIX. században. (Forrás- és szemelvénygyűjtemény). Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Levéltár Kiadványai II. Közlemények, 18. Nyíregyháza, 2000. Megjelent 500 példányban. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
22036.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Balázs Mihály: Krasznahorka várának története és kalauza a vár látogatói számára. Rozsnyó, 1939, Sajó-Vidék, 86+2 p.+1 (A vár kihajtható alaprajza) t. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, az elülső borító sarkán kis sérüléssel.
22037.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Barátosi-Balogh Benedek: Dai Nippon. Kelet csodái. Bp., [1906], Magyar Kereskedelmi Közlöny, 472+[8] p. Kiadói aranyozott, dombornyomott, szecessziós egészvászon-kötés, sérült gerinccel, kissé sérült fűzéssel.
22038.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Stanley, [Henry Morton]: A legsötétebb Afrikában. Emin pasának, Ekvátoria kormányzójának fölkeresése, megszabadítása és visszavonulása. I. kötet. Bp., 1891, Ráth Mór, XIX+[1]+683+[1] p.+ 3 t.+ 1 (kihajtható térkép) t. Első magyar kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, sérült gerinccel és fűzéssel, néhány kijáró lappal. A címlapon szentkirályszabadjai Karsa Ferenc (1827-1915) 1848-as honvéd hadnagy, Görgey Artúr parancsőrtisztje, árvaszéki elnök névbejegyzésével.
22039.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Tóth Boldizsárné: Áldás és kárhozat. A Mezőtúr, Csugar-kúriai templom története. DEDIKÁL! Mezőtúr, 2004. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
22040.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Az Osztrák-Magyar Monarchia Írásban és Képben: Magyarország I-II. köt. [Bp.], 2005, Familex. Hasonmás kiadás. Készült 1000 számozott példányban. De ez számozatlan példány. Kiadói dúsan aranyozott egészműbőr-kötés.
22041.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Az Osztrák-Magyar Monarchia Írásban és Képben: Bevezető kötet. [Bp.], 2005, Familex. Hasonmás kiadás. Számozott (143./1500) példány. Kiadói dúsan aranyozott egészműbőr-kötés.
22042.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Imaoka Dzsuicsiro: Új Nippon. A szerző, Imaoka Dzsuicsiro (1888-1973) kutató, író által Mikes Lajos (1872-1930) újságíró, szerkesztő, műfordító részére DEDIKÁLT példány.  Bp., [1929.], Athenaeum, 270 p. + 8 t. Fekete-fehér szövegközti illusztrációkkal, és fekete-fehér egészoldalas képtáblákkal illusztrált. 1. kiadás. Kiadói papírkötés, hiányzó hátsó borítóval, sérült gerinccel és borítóval.
22043.

Imaoka Dzsuicsiro: Új Nippon. A szerző, Imaoka Dzsuicsiro (1888-1973) kutató, író által Mikes Lajos (1872-1930) újságíró, szerkesztő, műfordító részére DEDIKÁLT példány.
Bp., [1929.], Athenaeum, 270 p. + 8 t. Fekete-fehér szövegközti illusztrációkkal, és fekete-fehér egészoldalas képtáblákkal illusztrált. 1. kiadás. Kiadói papírkötés, hiányzó hátsó borítóval, sérült gerinccel és borítóval.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Tata katonái 1869-1999. A szerzők közül: Bártfai Ilona, Homor György, Petrozsényi Tibor, v. Polgár Sándor, Szekeres József által DEDIKÁLT példány. Tata, 2001, Tata Helyőrség Nyugállományúak Klubja, 413 p. Megjelent 1000 példányban. Kiadói papírkötés.
22044.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Michalkó Gábor - Rátz Tamara: Egészségturizmus és életminőség Magyarországon. DEDIKÁLT! Bp., 2011, MTA. Kiadói papírkötés, jó állapotban, tollas jelölésekkel.
22045.

Available for bidding
3 800 HUF
10,30
11,88
Minimum bid:
3 800 HUF
3 800 4 400 5 000
Nagyenyedi album MCMXXVI. Szerk.: Lukinich Imre. Bp., 1926, Nagyenyedi Bethlen-Kollégium Volt Diákjainak Testvéri Egyesülete ("Pátria"-ny.), 252 p.+ 3 t. Szövegközti és egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, ajándékozási és tulajdonosi bejegyzéssel.
22046.

Available for bidding
3 200 HUF
8,67
10,00
Minimum bid:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
Mohl Adolf: Lövő története. Lövő, [2008], Polgármesteri Hivatal. Reprint kiadás. Kiadói papírkötés.
22047.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

News

Auction 518:
From 27 January to 5 February

End of bidding: 19:00 5 February

Viewing: 2 to 5 February
Item pick up from 9 February on Andrássy Avenue
Payment deadline is 13 February
Pay-off from 25 February

  Events