Books: Travelling, Local History

Number of items: 393

22134.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
8 000 HUF
Minimum bid:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
Szederkényi Ervin (szerk.): Pécs. A költők a városról. 1975, Pécs megyei város Tanácsa. 6 DB dedikációval: Csorba Győző, Galambosi László, Arató Károly, Pákolitz István, Makay Ida, Bárdosi Németh János. Martyn Ferenc illusztrációival.
22135.

Available for bidding
8 000 HUF
Minimum bid:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
Barna Gábor Pusztai Gabriella(szerk.): Kunszentmárton, a mezőváros - . "... Kőrös vizinek napkeleti partján .. " Kunszentmárton, 2008. 496p. Számos illusztrációval.  Kiadói kartonált papírkötésben
22136.

Available for bidding
7 000 HUF
18,97
21,88
Minimum bid:
7 000 HUF
7 000 8 000 9 500
Bojár Iván András-Darabos György: Nagy Káli könyv. H.n., é.n., IVON. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
22137.

Available for bidding
7 000 HUF
18,97
21,88
Minimum bid:
7 000 HUF
7 000 8 000 9 500
Hunfalvy János: Magyarország és Erdély eredeti képekben. 1-3. köt. Rohbock Lajos illusztrációival. Bp., 1986, Európa. Reprint kiadás. Kísérőfüzettel. Kiadói műbőr-kötés, kiadói kartontokban, egyes kötetek címlapján és kísérőfüzeten magánkönyvtári bélyegzővel, jó állapotban.
22138.

Available for bidding
6 500 HUF
17,62
20,31
Minimum bid:
6 500 HUF
6 500 7 500 9 000
J.-P. Neu - A. Magarian: Montmorency. Collection "Nos villes en 1900". Számozott (179./200) példány. 1984, Editions Cofimag. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
22139.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Les alpes de la Savoie et du Dauphiné 1928-1929  Michelin et Cie, 1928. LVI. 518 p Számos térképpel. Egészvászon kötésben, egy előzéklap hiányzik, egyébként jó állapotban / In linen binding, one flyleaf missing.
22140.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Balogh Vilmos - Toldy Ferenc - Gelléri Mór (szerk.): Führer durch die Ausstellung. Auf Grund officieller Daten redigirt von - - . (Az 1885-ös Budapesti Általános Országos Kiállítás útmutatója.) Bp., 1885, Grill Károly (Pesti Könyvnyomda Rt.), 256+[2] p. + 1 (kihajtható térkép, a kiállítás helyszíne a Városligetben) t. Fekete-fehér illusztrációkkal. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, a térképen kisebb szakadással.
22141.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Taine, Hippolyte:  Reise in Italien. Aus dem französischen übertragen von Ernst Hardt. Band I-II: Rom und Neapel. Florenz et Venedig. [Teljes mű két kötetben.] Jena, 1910. Eugen Diederichs. [4] + 370 p.; [4] + 396 + [2] p. Hippolyte Taine (1828-1893) francia történész, kultúrtörténész, a pozitivista filozófia és irodalomtörténet meghatározó alakja. Eredeti nyelven először 1866-ban kiadott útírásában egy 1864. évi itáliai körutazás kulturális és képzőművészeti tapasztalatait teszi közzé. A munka német nyelven először 1904-ben jelent meg, a bibliofil Eugen Diederichs kiadó gondozásában, példányunk a mű 1910. évi újrakiadásból való. Egységes, aranyozott gerincű korabeli félbőr kötésben, felül színes festésű lapszélekkel, az aranyozott címfelirat a gerincen vörös címkén. Szép példány.
22142.

Taine, Hippolyte: Reise in Italien. Aus dem französischen übertragen von Ernst Hardt. Band I-II: Rom und Neapel. Florenz et Venedig. [Teljes mű két kötetben.]
Jena, 1910. Eugen Diederichs. [4] + 370 p.; [4] + 396 + [2] p.
Hippolyte Taine (1828-1893) francia történész, kultúrtörténész, a pozitivista filozófia és irodalomtörténet meghatározó alakja. Eredeti nyelven először 1866-ban kiadott útírásában egy 1864. évi itáliai körutazás kulturális és képzőművészeti tapasztalatait teszi közzé. A munka német nyelven először 1904-ben jelent meg, a bibliofil Eugen Diederichs kiadó gondozásában, példányunk a mű 1910. évi újrakiadásból való.
Egységes, aranyozott gerincű korabeli félbőr kötésben, felül színes festésű lapszélekkel, az aranyozott címfelirat a gerincen vörös címkén. Szép példány.

Available for bidding
4 800 HUF
13,01
15,00
Minimum bid:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
Göncz László: A muravidéki magyarság 1918-1941. Lendva, 2001 367p. Kiadói kartonált papírkötésben Dedikált
22143.

Available for bidding
5 000 HUF
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Tolnainé Szabó Eta: Miért éppen Mány. A vidék megtartó ereje. Mány, 2019. Mányi Közösségekért. 489p.. Kiadói kartonált papírkötésben
22144.

Available for bidding
5 000 HUF
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Vofkori György: Székelyudvarhely - Várostörténet képekben. Kolozsvár, 1998, Polis. Kiadói keménykötésben papír védőbprítóval. 220p.. Második, bővített kiadás. Dedikált példány!
22145.

Available for bidding
5 000 HUF
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

News

Auction 518:
From 27 January to 5 February

End of bidding: 19:00 5 February

Viewing: 2 to 5 February
Item pick up from 9 February on Andrássy Avenue
Payment deadline is 13 February
Pay-off from 25 February

  Events