Books: Travelling, Local History

Number of items: 393

Marita Krauss - Bernhard Grau (Hrsg.): Die Zeichen der Zeit. Alltag in München 1933-1945. Berlin, 1991, NiSHEN. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
22230.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
2 200 HUF
5,96
6,88
Minimum bid:
2 200 HUF
2 200 2 600 3 000
Kurt Preis: München unterm Hakenkreuz 1933-1945. München, 1989, Herbig. Német nyelven. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
22231.

Available for bidding
2 200 HUF
5,96
6,88
Minimum bid:
2 200 HUF
2 200 2 600 3 000
Jakabos Ödön: Indiai útinapló. Kőrösi Csoma Sándor nyomában. Gálfalvi György utószavával. Bukarest, 1983, Kriterion. Kiadói kartonált kötés, sérült papír védőborítóval.
22232.

Available for bidding
2 800 HUF
Minimum bid:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
Buda és Pest grafikus ábrázolásai a visszafoglalás korában. 1683-1718. Graphische Darstellungen der Städte Ofen u. Pest aus der Zeit der Rückeroberung. 1683-1718. Budapest, (1937). (Budapest székesfőváros házinyomdája.) 85 + [1] p. + 16 t. (ebből 7 kihajtható). Különlenyomat a Fővárosi Könyvtár évkönyve VI. kötetéből (1936). A könyv velejét jelentő bibliográfiai tételleírások magyar és német nyelvűek. (A Fővárosi Nyilvános Könyvtár Budapesti Gyűjteményének bibliográfiai munkálatai IV.) Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
22233.

Available for bidding
2 600 HUF
7,05
Minimum bid:
2 600 HUF
2 600 3 000 3 600
Neubrandt Istvánné Olga Neubrandt: Braunhaxlerek - Die Braunhaxler (Magyar - Német)   Magánkiadás, 2014. 129p. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva.  . Kiadói papírkötés.
22234.

Available for bidding
2 600 HUF
7,05
Minimum bid:
2 600 HUF
2 600 3 000 3 600
Groller Miksa: A Pelagosa szigetcsoport topográfiai és földtani vázlata. Három kőnyom. táblával. Budapest, 1884. Légrády 127-141p, 3 térkép (színes, kihajtható,). . Fűzve, kiadói papírkötésben, védőkötésben
22235.

Available for bidding
2 600 HUF
7,05
Minimum bid:
2 600 HUF
2 600 3 000 3 600
Tóth Sándor: Vázlatok Törökszentmiklós múltjából. Törökszentmiklós, [1957], Törökszentmiklós Városi Tanács VB. Kiadói papírkötés.
22236.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
22237.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Harry, Anderson: Livingstone nyomdokain. Bp.,[1934.],Vallásos Iratok Nemzetközi Kiadóhivatala, 104 p. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói illusztrált papírkötés, szakadt, foltos kiadói illusztrált papír védőborítóban.
22238.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Konyár falukönyve. Szerk.: Ujváry Zoltán. Debrecen, 2002, Ethnica. Kiadói kartonált papírkötés. Számozott (451/600) példány!
22239.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Agárdi Ferenc - Borsody Bevilaqua Béla: Régi magyar világjárók. Összeáll.: Borsody Bevilaqua Béla. Szerk. és az előszót írta: Agárdi Ferenc. A szerző, Agárdi Ferenc (1898-1969) orvos, újságíró, művelődéstörténész által DEDIKÁLT példány. "Lázár Vilmosnak a jóbarátnak és régi harcostársnak szeretettel. Agárdi Ferenc." Szecskó Tamás illusztrációival. Bp., 1955, Művelt Nép, 352 p.+ 6 (fekete-fehér fotókkal) t. +1 (kihajtható térképpel) t. 2., bővített és átdolgozott kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés. Megjelent 3000 példányban.
22240.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Kaldori, Julia - Dalos, György: Jüdisches Budapest / Jewish Budapest. Az egyik szerző, Dalos György által DEDIKÁLT példány! Wien,2004,Mandelbaum, 236+4 p. Német és angol nyelven. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
22241.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

News

Auction 518:
From 27 January to 5 February

End of bidding: 19:00 5 February

Viewing: 2 to 5 February
Item pick up from 9 February on Andrássy Avenue
Payment deadline is 13 February
Pay-off from 25 February

  Events