Books: Travelling, Local History

Number of items: 393

Buza Péter: Pestújhely emlékkönyve. Pestújhely, 1997, Rákospalotai Múzeum. 62. számozott példány. + Buza Péter: Palotai tegnapok. Rákospalota, 1995. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
22218.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Ilse Carola Salm: Flandern. Geschicthe und Kultur. A szerző, Ilse Carola Salm (1911-2007) publicista, műfordító által aláírt példány. Köln, 1997, Manfred Rouhs. Német nyelven. Kiadói papírkötés. / Signed by the author. In German language. Paperback.
22219.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
E. O. Hoppé: Die Vereinigten Staaten. (U.S.A.) Das Romantische Amerika. Baukunst, Landschaft und Volksleben. Berlin, 1927, Ernst Wasmuth, XXXVIII+[2]+304 p. Fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, fakó gerinccel, sérült kiadói papír védőborítóban, ex libris-szel (Habermann Gusztáv).
22220.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 200 HUF
2 200 2 600 3 000
Ronniger, Karl: Försters Touristenführer in Wiens Umgebungen. Wegweiser bei Ausflügen im Wiener Walde, im österreichisch-steirischen Alpenlande und in der Wachau. Wien, 1912, Alfred Hölder, IX+[1]+450 p. Oldalszámozáson kívül számos térképpel. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, helyenként kissé foltos lapokkal.
22221.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
22222.

Available for bidding
2 800 HUF
Minimum bid:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
Gyökerek - a Dráva Múzeum jubileumi tanulmánykötete Barcs. 2006. 225p. Kiadói papírkötésben
22223.

Available for bidding
2 800 HUF
Minimum bid:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
Breznay Imre 2 műve:  Az egri fertálymesterségről. Eger, 2002, Segít a Város. Kiadói papírkötés. Megjelent 300 példányban, melyből 200 számozott példány. De ez számozatlan példány. Reprint kiadás. Kiadói papírkötés, hiányzó hátsó borítóval, foltos borítóval.;   Breznay Imre: Eger a XIX. században. Eger, 1995, Dobó István Vármúzeum, 186+2 p.+6 t. Benne modern Eger térképpel. Kiadói papírkötés, a borítón kisebb törésnyom.
22224.

Breznay Imre 2 műve:

Az egri fertálymesterségről. Eger, 2002, Segít a Város. Kiadói papírkötés. Megjelent 300 példányban, melyből 200 számozott példány. De ez számozatlan példány. Reprint kiadás. Kiadói papírkötés, hiányzó hátsó borítóval, foltos borítóval.;

Breznay Imre: Eger a XIX. században. Eger, 1995, Dobó István Vármúzeum, 186+2 p.+6 t. Benne modern Eger térképpel. Kiadói papírkötés, a borítón kisebb törésnyom.

Available for bidding
2 800 HUF
Minimum bid:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
Solymossy Sándor: Uti rajzok. Képek Boszniából, Horvátországból és Dalmácziából. Bp., 1901, Pesti Könyvnyomda Rt., 244+[2] p. Átkötött, modern műbőr-kötésben, helyenként ázásnyomokkal.
22225.

Available for bidding
2 800 HUF
Minimum bid:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
Wegener, Else: Alfred Wegeners letzte Grönlandfahrt. Die Erlebnisse der deutschen Grönlandexpedition 1930/1931 geschildert von seinen Reisegefährten und nach Tagebüchern des Forschers. Leipzig, 1943, F. A. Brockhaus, 303+[1] p.+ 25 t.+ 1 (kihajtható) t. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
22226.

Available for bidding
2 200 HUF
5,96
6,88
Minimum bid:
2 200 HUF
2 200 2 600 3 000
Földrajzi zsebkönyv. Szerk.: Temesy Győző. Cholnoky Jenő előszavával. Bp., 1939, Magyar Földrajzi Társaság, 192 p. + 2 t. Benne utólagosan berakott betétlappal: "Betétlap a Földrajzi Zsebkönyv 1939: "A magyar Felföld" c. cikkéhez? (128. old.) Mi jött már haza? (A hazatért felvidék rövid ismertetése.", rajta térképpel a visszatért területekről, 2 sztl. lev. Kiadói papírkötés, hiányos gerinccel, szakadt borítóval, a betétlap sarkán hiánnyal.
22227.

Available for bidding
2 800 HUF
Minimum bid:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
Beate Freytag - Alexander Franc Storz: Milbershofen. Die Geschichte der Stadtteils von der Schwaige zur Vorstadt Münchens. München,2004, Buchendorfer Verlag. Német nyelven. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
22228.

Available for bidding
2 200 HUF
5,96
6,88
Minimum bid:
2 200 HUF
2 200 2 600 3 000
Heinz Götze: Castel del Monte. Gestalt und Symbol der Architektur Friedrichs II. München, 1984., Prestel. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
22229.

Available for bidding
2 200 HUF
5,96
6,88
Minimum bid:
2 200 HUF
2 200 2 600 3 000

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

News

Auction 518:
From 27 January to 5 February

End of bidding: 19:00 5 February

Viewing: 2 to 5 February
Item pick up from 9 February on Andrássy Avenue
Payment deadline is 13 February
Pay-off from 25 February

  Events