Tarnóczi János: Amiről a józsefvárosi harangok beszélnek...Bp., 1933, Szent József Egyházközség. Kiadói papírkötés, sérült gerinc, kissé kopottas állapotban.
Das Römische Budapest. Neue Ausgrabungen und Funde in Aquincum. Kiállítási katalógus. Lengerich, 1986, Kleins Druck- und Verlangsanstalt. Fordította: Thimár János, Alice Sz. Burger. Német nyelven. Papírkötésben.
Carol Baker: British Columbia. The Pacific Province. Vancouver, 1980, Whitecap Books, 63 p. Angol nyelven. Gazdag, színes fotóanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Szőnyi Ottó: Pécs. Utmutató a városban és környéken. Pécs, é.n., Danubia, 136+8 p.+ 8 (fekete-fehér képtáblák) t. +1 (kihajtható alaprajz) t. + 3 (kihajtható térképek) t. 2. kiadás. Szövegközti fekete-fehér képekkel, egészoldalas táblákkal, egy kihajtható alaprajzzal és 3 térképpel illusztrált. Korabeli reklámokkal. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, 1 tábla és 2 lap (I-IV) hiánnyal.
Budapest Székesfőváros Törvényhatósági Bizottsága 1938. évi március hó 30.-án tartott 3-ik, rendes közgyűlése. (Jegyzőkönyv). Bp., 1938, Székesfővárosi háziny., 93-142 p. Kiadói tűzött papírkötés, erősen sérült, a tűzéstől különvált borítóval, helyenként kis lapszéli sérülésekkel.
Gerő László: A budai vár helyreállítása. Bp.,1951, Közoktatásügyi Kiadóvállalat. Első kiadás. Gazdag képanyaggal, kihajtható táblákkal, térképpel illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, Ex libris Dr. Bátori Mária.
Bodor Antal: Hogyan lássuk el olcsó, friss élelemmel Nagy-Budapestet? Budapest környéke gazdasági átszervezése. Bp., 1945, szerzői kiadás (Székesfővárosi háziny.), 21 p. Kiadói tűzött papírkötés, foltos borítóval, kis lapszéli foltokkal.