Books: Travelling, Local History

Number of items: 393

Hedin, Sven: A rejtelmes India felé. - - utazásai Perzsia sivatagjain keresztül. Ford. és bevezetéssel ellátta: Zigány Árpád. I. köt. Bp., [1914], Magyar Kereskedelmi Közlöny, 1 (címkép) t.+ 568+(8) p. Szövegközti és egészoldalas képekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, egy lapszélén kis sérülésekkel.
22314.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Szabó Sarolta: Céhek Szabolcs vármegyében. Nyíregyháza, 1993. Megjelent 1500 példányban. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
22315.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Szinte Gábor: Az igazi Velence és Firenze közelről. Bp., 2011, Kairosz. Kiadói kartonált papírkötés.
22316.

Available for bidding
1 400 HUF
Minimum bid:
1 400 HUF
1 400 1 600 1 800
A túravezetés általános ismertetése. Bp., 1986., Magyar Természetbarát Szövetség, 318 p. Fekete-fehér illusztrációkkal. Valamint benne két prospektussal, az egyik Magyar Természetbarát Szövetség A turistatérképek legfontosabb jelei (1984) és Visegrád térkép, a hátoldalán reklámokkal. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.
22317.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
22318.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Kiss György: A budapesti várospolitika 1873-1944. Pongrácz Kálmán előszavával. Bp., 1954., Jogi és Államigazgatási Könyv- és Folyóiratkiadó, 391 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés,. Megjelent 3100 példányban.
22319.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Makó és Csanád-Torontál vármegyei községek. Szerk.: Barna János. Nikelszky Jenő előszavával. Magyar városok monográfiája VI. Bp., 1929, Magyar Városok Monográfiája Kiadóhivatala, 407+[1] p. Egyetlen kiadás. Kiadói aranyozott, dombornyomott címerrel díszített egészvászon-kötésben, viseltes, széteső állapotban, kissé foltos borítóval, sérült gerinccel, szétvált fűzéssel.
22320.

Available for bidding
1 400 HUF
Minimum bid:
1 400 HUF
1 400 1 600 1 800
Ernst Kotz: Im Banne der Furcht. Sitten und Gebräuche der Wapare in Ostafrika. Erzählt - - . Hamburg,én.,Advent-Verlag. Német nyelven. Egészoldalas fekete-fehér képtáblákkal illusztrált. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval.
22321.

Available for bidding
1 600 HUF
Minimum bid:
1 600 HUF
1 600 1 800 2 200
Baktay Ervin: A világ tetején. Kőrösi Csoma Sándor nyomdokain a nyugati Tibetbe. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1930], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 310 p.+ 27 (fekete-fehér fotók) t.+ 2 (térképek) t. Kiadói aranyozott, festett egészvászon sorozatkötés, kopott borítóval,
22322.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Magyar közutak. Bp., 1974., Közlekedés- és Postaügyi Minisztérium, 111 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
22323.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Prinz Gyula: Magyarország földrajza. A magyar föld és életjelenségeinek oknyomozó leírása. I. köt.: Magyarország földjének származása szerkezete és alakja. Tudományos Gyűjtemény 15. [Pécs], 1926., Danubia, [2]+202+[6] p. +5 (kihajtható térképek) t. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel .
22324.

Prinz Gyula: Magyarország földrajza. A magyar föld és életjelenségeinek oknyomozó leírása. I. köt.: Magyarország földjének származása szerkezete és alakja. Tudományos Gyűjtemény 15. [Pécs], 1926., Danubia, [2]+202+[6] p. +5 (kihajtható térképek) t. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel
.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
22325.

Available for bidding
1 800 HUF
Minimum bid:
1 800 HUF
1 800 2 000 2 400

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

News

Auction 518:
From 27 January to 5 February

End of bidding: 19:00 5 February

Viewing: 2 to 5 February
Item pick up from 9 February on Andrássy Avenue
Payment deadline is 13 February
Pay-off from 25 February

  Events