Dr. Császár Gyula: A rendszerváltozás anatómiája (1989-1998). DEDIKÁLT! 1999, Littera Nova. + Dr. Császár Gyula: Történelmünk - történetem (1942-1996). Egy orvos naplója. DEDIKÁLT! 1997, Littera Nova. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Charles Downer Hazen: Europe since 1815. New York,1923,Henry Holt, XX+1202 p.+15 (színes kétoldalas térképek) t. Angol nyelven. Kiadói félvászon-kötés, ceruzás aláhúzásokkal.
A Magyar Századok sorozat 6 db kötete - Tóth Gyula (szerk.): A Föld megőszült 1-2. Bp., 1985, Szépirodalmi. + Katona Tamás (szerk.): Az aradi vértanúk 1-2. Bp., 1979, Szépirodalmi. + Tóth Gyula (szerk.): Küzdelem, bukás, megtorlás 1-2. Bp., 1978, Szépirodalmi. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
Renate Basch-Ritter: Österreich-Ungarn in Wort und Bild. Menschen and Länder. Graz - Wien - Köln, 1995., Verlag Styria, 360 p. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
[Folyóirat, 1956.] Kádár János beszéde a törvényes rend helyreállításáról. A demokráciának is megvan a maga törvényes rendje. Az anarchiát, a fejetlenséget, a felelős vezetők utasításainak végre nem hajtását ne nevezze senki demokráciának. A Nagy Imre-ügyről. A Népszabadság lapszáma a megtorlás napjaiban. I. évfolyam, 18. szám. (1956. november 27.) Budapest, 1956. Magyar Szocialista Munkáspárt - Budapesti Lapnyomda. 8 p. Folio. Lapszámunk törzsanyagát Kádár János rádióbeszédének leirata adja. Kádár a Pravda előző napi útmutatásaitól nem függetlenül, korábbi elismerő szavai dacára lapszámunkban gyengeséggel vádolja meg Nagy Imrét, illetve azzal, hogy október 30-tól nem tudta uralni az utcát. Koncepciója szerint ahogyan a személycserékkel élő Nagy Imre-kormány körül nem csupán jobboldali, hanem kimondottan reakciós elemek bukkantak fel (Mindszenty, Eszterházy), ezzel egy időben szabadultak el az utcán az ellenforradalmi erők. A kormány gyengesége és az ellenforradalmi terrorcselekmények miatt az új erő, az MSZMP kénytelen volt a felajánlott szovjet baráti segítségnyújtást elfogadni, az ország, a nép és a demokrácia megóvásának érdekében. Lapszámunk egy hosszú folyamat kezdete, Nagy Imre, illetve 1956 teljes megtagadásának első lépése. Példányunk lapjain a hajtás mentén apró javítás. Jó állapotú lapszám, hajtogatva.
Horváth József: A tábornok vallomása. Meztelenül a Duna-gate ügyben. Bp., 1990, Pallas Lap- és Könyvkiadó. Kiadói papírkötés + Huszonöt esztendő acélszürkében. Képek a munkásőrség életéből 1957-1982. Szerk. Ács György et al. Kiadói kartonált papírkötés.
Vegyes könyvtétel, 3 db: P.R.S. Moorey: Bibliai tájak. Bp., 1984, Helikon. Gazdag képanyaggal. Kiadói egészvászon-kötés, papír védőborítóban + Incze Miklós (szerk.): A közép- és délkelet-európai államok a két világháború között. Bp., 1986, Akadémiai Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés + Erich Wustman: A vörös hegyek indiánjai. Bp., 1960, Táncsics Könyvkiadó. Gazdag színes képanyaggal. Kiadói egészvászon-kötés
[Folyóirat, 1956.] Kéthly Anna a Szociáldemokrata Párt elnöke. Magyarország felmondja a varsói szerződést. Megszűnt a beszolgáltatási rendszer. Az SZDP lapjaként megjelenő Népszava első lapszáma a forradalom alatt. 77. évfolyam, 1. szám. (1956. november 1.) Budapest, 1956. Athenaeum Nyomda. 4 p. Folio. A nagy múltra visszatekintő baloldali lap, a szakszervezeti munkásság lapja a forradalom első napjaitól kezdve Nagy Imre kormányát támogatta, november 1-jétől pedig az újjáalakult Szociáldemokrata Párt lapjaként jelent meg. Lapszámunk vezércikkét a korábban félreállított és bebörtönzött Kéthly Anna volt országgyűlési képviselő, a magyar szociáldemokrácia vezető alakja írta. A tartalomból: Kéthly Anna: Szociáldemokraták vagyunk! -- Kezdjen a kormány határozott tárgyalásokat a szovjet csapatok kivonásáról -- Magyarország felmondja a varsói szerződést -- Szociáldemokraták részvétele a kormányban -- Kéthly Anna és Révész András a II. Internacionálé ülésére Bécsbe utazik -- Maléter Pál a honvédelmi miniszter első helyettese -- Amerikai és svéd kommunisták a magyar forradalomról -- Őszinte képek a forradalom tüzében izzó Budapestről. Jó állapotú lapszám, hajtogatva, a hajtás mentén apró szakadásnyomokkal.
[Folyóirat, 1956.] Szoboljev cáfolja, hogy újabb szovjet csapatok érkeztek Magyarországra. Az MTI jelentése újabb szovjet csapatok érkezéséről. A Szocialista Internacionálé követeli a szovjet csapatok távozását Magyarországgal. Amerika nem folytat titkos tárgyalásokat a Szovjettel. Az SZDP lapjaként megjelenő Népszava harmadik lapszáma a forradalom alatt. 77. évfolyam, 3. szám. (1956. november 3.) Budapest, 1956. Athenaeum Nyomda. 4 p. Folio. A nagy múltra visszatekintő baloldali lap, a szakszervezeti munkásság lapja a forradalom első napjaitól kezdve Nagy Imre kormányát támogatta, november 1-jétől pedig az újjáalakult Szociáldemokrata Párt lapjaként jelent meg. A forradalom eltiprását megelőző napon keletkezett lapszámunk idején az utcai harcok szünetelnek, a gyárakban megindult a munka. A rövidhírek ugyanakkor vészjósló eseményekről számolnak be: Záhony szovjet elfoglalásáról, illetve a szovjet csapatok országszerte meginduló mozgósításáról. A győri vagongyár kijelenti, hogy a Szovjetunió részére semmit nem szállít, amíg megszálló csapatok vannak az országban, Maléter Pál vezérőrnagy pedig azt nyilatkozza, hogy nemzetőr csapatai nem teszik le a fegyvert az ország függetlenségének teljes kivívásáig. Másnap a szovjet páncélosok bevonultak Budapestre. A tartalomból: Vezércikk az országos sztrájk felfüggesztésének kívánalmáról -- A csepeliek azonnal felveszik a munkát -- Őrizzük meg a forradalom tisztaságát! -- Az angol Munkáspárt hódolata a szabadságharcosok előtt -- Három szóbeli jegyzék a Szovjetunióhoz -- Heves harcok Egyiptomban. Jó állapotú lap, hajtogatva, a hajtás mentén apró szakadásnyomokkal.
[Folyóirat, 1956.] Azonnal kezdjék meg a tárgyalásokat a szovjet csapatok kivonásáról, javasolta a magyar kormány. Maléter Pál a magyar hadsereg állapotáról. Csak nemzetőrök viselhetnek fegyvert. Pénteki jelentések a szovjet csapatmozdulatokról. A Magyar Nemzet lapszáma a forradalom napjaiból. XIX. évfolyam, 257. szám. (1956. november 3.) Budapest, 1956. Athenaeum Nyomda. 4 p. Folio. A nagy múltú jobboldali napilap a fordulat évétől a Hazafias Népfront lapjaként jelent meg. A diktatúra éveiben a kormányzat hivatalos híreinek közlésére szorítkozott, 1953-tól Nagy Imre törekvéseit támogatta. A forradalom napjától a Nagy Imre-kormány félhivatalos lapjának számított. Lapszámunk fő híre a magyar semlegességé. Mellette egyre gyakrabban sürgetik a szovjet csapatok távozását. Utcai harcokról nem számol be lapunk, ellenben cáfolja a forradalom becsületét romboló álhíreket. A tartalomból: Nagy Imre miniszterelnök távirata az ENSZ főtitkárához -- Magyar semlegesség -- A Kisgazdapárt koalíciós kormányt sürget -- A Szociáldemokrata Párt megbízik Nagy Imrében -- A szovjet csapatok távozását és Magyarország gazdasági újjáépítését követeli a Szocialista Internacionálé -- A magyar Pen Club felhívása a Pen Club Világszövetség londoni központjához -- Teljes szabadságot kíván az egyház a tanításban -- Mi történt a Teréz-templom előtt? -- A "csőcselék" legendája -- Őrizetlen százasok a pesti utcán. Jó állapotú lap, hajtogatva, a hajtás mentén apró szakadásnyomokkal.
[Folyóirat, 1956.] Enyhítették a kijárási tilalmat. A Népakarat szakszervezeti folyóirat lapszáma a forradalom bukásának heteiből. I. évfolyam, 7. szám. (1956. november 20.) Budapest, 1956. Magyar Szabad Szakszervezetek Országos Szövetsége (Athenaeum Nyomda). [6] p. Folio. A forradalom napjaiban alakult, szociáldemokrata irányzatú szakszervezeti lap, a Népakarat a szabadságharc eltiprásának napjaiban, november 4-e után is megjelent. Kádár János kollaboráns kormánya ugyanis 1956 novemberében még nem uralta az országot olyan mértékben, hogy a forradalom emlékét ápoló lapok megjelenését korlátozza. A leplezetlen szovjet katonai jelenlét heteiben szakszervezeti lapszámunk beszámolhat a munkástanácsok munkájáról, a munkafelvétel és a munkamegtagadás dilemmájáról, illetve vezércikkben ítélheti el a Rákosi-Gerő-klikk uralmának terrorisztikus rendszerét. Érdekes módon lapszámunk a Magyar Írók Szövetségének tiltakozásának is helyet biztosít: az Írószövetség elutasítja a Marosán György elvtárstól (a kollaboráns kormány kulcsfigurájától) érkező rágalmakat. Lapszámunk ugyanakkor egyetlen szót sem ejthet a forradalmi munkás-paraszt kormány rendcsinálásáról, illetve a szovjet megszállás tényét sem kritizálhatja. Vezető publicisztikája végső soron a helyzettel való megbékélésre int: "A nép fenntartja legfőbb követeléseit: független, szabad életet akar. A munka szüneteltetése nem hoz életet - pusztulást hoz. Erre azt mondhatja valaki: ez a nép az életét tette a függetlenségre. Ám a munka szüneteltetése a függetlenséget nem hozza meg. A munka viszont meghozhatja. Sőt, napjaink történelmének egész logikája arra vall: meg is hozza". Ellentmondásos, átmeneti korszakból származó lapszámunk emlékezetes politikai helyzetről ad érzékletes leírást. Jó állapotú lap, hajtogatva, a hajtás mentén apró szakadásnyomokkal.
[Folyóirat, 1956.] Nagy Imre és társai elhagyták a jugoszláv nagykövetséget. A forrófejűség, a szenvedélyek szabad folyásának ideje lejárt. Gyújtogatók garázdálkodnak a fővárosban. A Népakarat szakszervezeti folyóirat lapszáma a forradalom bukásának heteiből. I. évfolyam, 10. szám. II. kiadás. (1956. november 23.) Budapest, 1956. Magyar Szabad Szakszervezetek Országos Szövetsége (Athenaeum Nyomda). [6] p. Folio. A forradalom napjaiban alakult, szociáldemokrata irányzatú szakszervezeti lap, a Népakarat a szabadságharc eltiprásának napjaiban, november 4-e után is megjelent. Kádár János kollaboráns kormánya ugyanis 1956 novemberében még nem uralta az országot olyan mértékben, hogy a forradalom emlékét ápoló lapok megjelenését korlátozza. Szakszervezeti lapunk - feltehetően fennmaradásáért cserébe - napról napra jobban közelíti álláspontját a győztesekéhez. Az átmeneti időszakban keletkezett Népakarat-szám publicisztikai hevülete a Rákosi-Gerő-klikk ellen irányul, Kádár János és társai nem kapnak kritikát, egyes cikkek pedig megbékélésre, a munka folytatására és a szovjet megszállás tényének tudomásul vételére szólítanak fel. A tartalomból: A Budapesti Munkástanács megegyezett a kormánnyal, megszűnik a sztrájk -- Ismét megindulnak az autóbuszok -- Negyvenezer lakás sérült meg, húszezret rövidesen rendbe hoznak -- Melbourne-i beszámoló az olimpia ünnepélyes megnyitójáról. Jó állapotú lapszám, hajtogatva, a hajtás mentén apró szakadásnyomokkal.