Kisebbséggel kapcsolatos könyvek gyűjteménye: Ács Zoltán: Nemzetiségek a történelmi Magyarországon; Kővágó L.:Nemzetiségekl a mai Magyarországon; Kisebbség - nemzetiség, Együtt élő népek a Kárpát-Medencében.
Benda Kálmán: A Bocskai-szabadságharc. Bp., 1955., Művelt Nép. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval. + Rákóczi Erzsébet levelei férjéhez 1672-1707. Szerk. és az előszót írta: Benda Borbála és Várkonyi Gábor. Millenniumi Magyar Történelem. Források. Bp.,2001., Osiris. Kiadói kartonált papírkötés, karcos borítóval.
Klug Ignác: Ward Mária az Angolkisasszonyok St. Maria Intézete alapítójának élete 1585-1645. Ford.: Bilkei Ferenc. Székesfehérvár, 1925., Vörösmarty. Átkötött aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval.
Harmatta János (szerk.): Ókori keleti történeti chrestomathia. Bp., 1989, Tankönyvkiadó. Harmadik kiadás. Kiadói papírkötés, a borítón folttal, kissé foltos lapélekkel. Megjelent 2000 példányban.
Petrus Ransanus: A magyarok történetének rövid foglalata. Ford., az utószót és a jegyzeteket írta: Blazovich László és Sz. Galántai Erzsébet. A Corvinus János c. részt ford.: Kulcsár Péter. Millenniumi Magyar Történelem. Források. Bp.,1999., Osiris. Kiadói kartonált papírkötés, karcos borítóval.
Baji Etelka - Csorba László: Kastélyok és mágnások. Az arisztokrácia világa a századvégi Magyarországon. Válogatás a Magyar Nemzeti Múzeum Történeti Fényképtára anyagából. Bp., 1994, HG & Társa. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, minimálisan sérült borítóval, kiadói papír védőborítóban.