Kautsky Károly: A kereszténység eredete. Ford.: Rab Pál. Bp.,én,Népszava, 383+1 p. 2. kiadás. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, kissé sérült gerinccel.
Hegedüs Lóránt: A Pesti Magyar Kereskedelmi Bank keletkezésének és fennállásának története 1841-1917. II. köt.: 1892-1917. Bp.,(1917), Athenaeum, 565 p. +12 (fekete-fehér fotók, közte két kétoldalas fotóval, a többi egyoldalas) t. Kiadói félvászon-kötés, viseltes állapotban.
Kongreß-Protokolle der Zweiten Internationale. Band I-II. [A Második (Szocialista) Internacionálé kongresszusi jegyzőkönyvei. I-II. köt.] I.: Paris 1889 - Amsterdam 1904. I.: Stuttgart 1907 - Basel 1912. Glashütten (Taunus), 1975-1976, Detlev Auvermann KG. Reprint kiadás. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban.
Oesterreich unter der Regierung Sr. Majestät des Kaisers Franz Joseph I. 1848-1898. Im Auftrage der Redaction des "Fremden-Blatt" verfasst von Anton L. Hickmann. [Az Osztrák Császárság 50 éves fejlődése grafikonokban.] [Bécs] Wien, 1898. Druck und Verlag der Elbemühl. 1 tábla (színes, kihajtható). Egyetlen önálló kiadás. I. Ferenc József osztrák császár uralkodásának 50. évfordulója alkalmából megjelenő, német nyelvű történelmi dokumentumunk az Osztrák Császárság Lajtán inneni tartományainak civilizációs, gazdasági és katonai fejlődését tekinti át, feliratozott, színes infografikák segítségével. Kiadványunk a Fremden-Blatt osztrák napilap mellékleteként jelent meg. (Beilage des "Fremden-Blatt" vom 2. December 1898.) Fűzve, feliratozott, keretdíszes, illusztrált kiadói mappában, jó példány.
Rainer M. János: Nagy Imre. 2016, Nagy Imre Alapítvány. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban. + Romsics Ignác: Volt egyszer egy rendszerváltás. Prohászka Imre fotóival. 2003, Rubicon Könyvek. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Balas, Egon: A szabadság vonzásában. Veszélyes utazás fasizmuson és kommunizmuson át. DEDIKÁLT! Bp., 2002, Vince Kiadó. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
Gerics József: Legkorábbi gesta-szerkesztéseink keletkezésrendjének problémái. Értekezések a Történeti Tudományok Köréből új sorozat 22. Bp., 1961, Akadémiai, 113 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Megjelent 600 példányban.