Books: History

Number of items: 427

22839.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Marx-Engels: A kommunista kiáltvány. A Szocialista Tudás Könyvtára. Bp., Népszava. Tűzött papírkötés, lapokon szakadás, kopottas állapotban.
22840.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Ács Tivadar (szerk.): Népek Tavasza. Ismeretlen Kossuth levelek. Kiadatlan naplók a szabadságharc korából. Bp., é.n., ABC. Kiadói papírkötésben Szép állapotban
22841.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Wirsing, Giselher (szerk.): Köpfe der Weltpolitik. München, 1935, Knorr &amp; Hirth. Egészoldalas, fekete-fehér képekkel. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban.
22842.

Wirsing, Giselher (szerk.): Köpfe der Weltpolitik. München, 1935, Knorr & Hirth. Egészoldalas, fekete-fehér képekkel. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban.

Available for bidding
1 600 HUF
Minimum bid:
1 600 HUF
1 600 1 800 2 200
Erdélyi István: A magyar honfoglalás és előzményei. DEDIKÁLT! Bp., 1986, Kossuth. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
22843.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Rainer Laabs: Das Brandenburger Tor. Brennpunkt deutscher Geschichte. / Focus of German History. Berlin, 1990, Ullstein. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Német és angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
22844.

Available for bidding
1 600 HUF
Minimum bid:
1 600 HUF
1 600 1 800 2 200
Wesselényi Miklós: A Harmadik Birodalom bukása. [Bp.,1945.], Magyar Téka, (Általános-ny.), 269+1 p. Egyetlen kiadás. ,,Az olvasó előtt fekvő könyv szerves folytatása kilenc évvel ezelőtt megjelent: ,,A Harmadik Birodalom keletkezése" című munkámnak. Nem tagadom, hogy amikor a Harmadik Birodalom keletkezése megjelent, reméltem, hogy valamikor megírom majd a hitleri Németország bukásának történetét is. Ennek ellenére lényeges különbség van a két könyv között. A jelen munka önmagában is befejezett egész és teljesen független írásművet jelent. A Harmadik Birodalom keletkezését, úgy, ahogyan az olvasó elé került, nemcsak megírni, de az akkori körülmények között megjelentetni is lényegesen nehezebb volt a hitleri Németország bukásának megírásánál. A Harmadik Birodalom akkor állt hatalmának tetőpontján, s Magyarország pedig közvetlenül az előtt, hogy a nemzeti szocialista befolyás a hivatalos politikában és általában a közéletben uralkodó szerephez jusson. Ilyen körülmények között kimutatni, hogy a nemzeti szocializmus keletkezését a német alsóbbrendűségi komplexumnak köszönhette és hogy a Harmadik Birodalom előbb vagy utóbb egy általa felidézett általános világkonfliktus következtében fog elbukni, nem volt könnyű dolog, és ezt a hitleri Németországgal éppen szoros szövetségre lépő Magyarországon hirdetni egyáltalán nem volt hálás feladat. Ma mindezen már túl vagyunk" - részlet a szerző előszavából. A német belpolitikára, geopolitikára és katonapolitikára fókuszáló munka nem tér ki a holokauszt témájára. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé laza fűzéssel.
22845.

Wesselényi Miklós: A Harmadik Birodalom bukása. [Bp.,1945.], Magyar Téka, (Általános-ny.), 269+1 p. Egyetlen kiadás.
,,Az olvasó előtt fekvő könyv szerves folytatása kilenc évvel ezelőtt megjelent: ,,A Harmadik Birodalom keletkezése" című munkámnak. Nem tagadom, hogy amikor a Harmadik Birodalom keletkezése megjelent, reméltem, hogy valamikor megírom majd a hitleri Németország bukásának történetét is. Ennek ellenére lényeges különbség van a két könyv között. A jelen munka önmagában is befejezett egész és teljesen független írásművet jelent. A Harmadik Birodalom keletkezését, úgy, ahogyan az olvasó elé került, nemcsak megírni, de az akkori körülmények között megjelentetni is lényegesen nehezebb volt a hitleri Németország bukásának megírásánál. A Harmadik Birodalom akkor állt hatalmának tetőpontján, s Magyarország pedig közvetlenül az előtt, hogy a nemzeti szocialista befolyás a hivatalos politikában és általában a közéletben uralkodó szerephez jusson. Ilyen körülmények között kimutatni, hogy a nemzeti szocializmus keletkezését a német alsóbbrendűségi komplexumnak köszönhette és hogy a Harmadik Birodalom előbb vagy utóbb egy általa felidézett általános világkonfliktus következtében fog elbukni, nem volt könnyű dolog, és ezt a hitleri Németországgal éppen szoros szövetségre lépő Magyarországon hirdetni egyáltalán nem volt hálás feladat. Ma mindezen már túl vagyunk" - részlet a szerző előszavából. A német belpolitikára, geopolitikára és katonapolitikára fókuszáló munka nem tér ki a holokauszt témájára. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé laza fűzéssel.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
1956. Szabadulás a Kőbányai gyűjtőfogházból. Politikai elítéltek emlékezése. Különlenyomat az Új Horizont 2001. 4. számából. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
22846.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Testamentum - Magyar végrendeletek gyűjteménye  Vince Kiadó, 2006. Kiadói kartonált papírkötésben
22847.

Available for bidding
1 600 HUF
Minimum bid:
1 800 HUF
1 800 2 000 2 400
22848.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Alvinczy Sándor: A franczia társadalom. A francziák társadalmi, erkölcsi és lelki élete I. Bp., 1893, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai),(Miskolc, Wesselényi és König-ny.), 214+1 p. Átkötött félbőr-kötésben, kopott borítóval.
22849.

Available for bidding
1 400 HUF
Minimum bid:
1 400 HUF
1 400 1 600 1 800
Karácsonyi János: Szent István Király élete. Királyszentistván-Veszprém, 1994, Királyszentistván Község Önkormányzata Kulturális Bizottsága - Eötvös Károly Megyei Könyvtár. Számozott (365./1000) példány. Reprint! Kiadói papírkötés.
22850.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF