Books: History

Number of items: 427

Horváth Mihály: Huszonöt év Magyarország történelméből 1823-1848. I-III. kötet. Bp.,1868,Ráth Mór, XVI+461+3 p.; VII+466 p; VII+508 p. Második kiadás. Horváth Mihály (1809-1878) címzetes csanádi püspök, a szabadságharc vallás- és közoktatásügyi miniszterhelyettese, emigráns történész. Alapvető reformkori politikai áttekintése először svájci száműzetése idején jelent meg, a munka néhány évvel később Magyarországon is napvilágot látott. A nemzeti szabadelvű szellemben megírt dolgozat mindenekelőtt politikai természetű - a belpolitikai fordulatait tárgyalja a reformkor kezdete előtti évektől a forradalomig, benne pedig kormány és ellenzék éppen aktuális oppozícióját éppúgy, mint a nagyobb horderejű reformok megvalósulásának folyamatát, nem feledkezve el az országon belüli nemzetiségi széthúzás kérdéseiről sem. A címlapokon szentkirályszabadjai Karsa Ferenc (1827-1915) 1848-as honvéd hadnagy, Görgey Artúr parancsőrtisztje, árvaszéki elnök névbejegyzésével. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötések, kopott, foltos borítókkal, az I. kötet hátsó borítója foltos, és a táblán a papírborítás szakadt, valamint a hátsó tábla vetemedett, a 3. kötet gerincének alján a bőr kissé hiányos, de belül alapvetően jó állapotban.
22537.

Horváth Mihály: Huszonöt év Magyarország történelméből 1823-1848. I-III. kötet. Bp.,1868,Ráth Mór, XVI+461+3 p.; VII+466 p; VII+508 p. Második kiadás.
Horváth Mihály (1809-1878) címzetes csanádi püspök, a szabadságharc vallás- és közoktatásügyi miniszterhelyettese, emigráns történész. Alapvető reformkori politikai áttekintése először svájci száműzetése idején jelent meg, a munka néhány évvel később Magyarországon is napvilágot látott. A nemzeti szabadelvű szellemben megírt dolgozat mindenekelőtt politikai természetű - a belpolitikai fordulatait tárgyalja a reformkor kezdete előtti évektől a forradalomig, benne pedig kormány és ellenzék éppen aktuális oppozícióját éppúgy, mint a nagyobb horderejű reformok megvalósulásának folyamatát, nem feledkezve el az országon belüli nemzetiségi széthúzás kérdéseiről sem.
A címlapokon szentkirályszabadjai Karsa Ferenc (1827-1915) 1848-as honvéd hadnagy, Görgey Artúr parancsőrtisztje, árvaszéki elnök névbejegyzésével.
Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötések, kopott, foltos borítókkal,
az I. kötet hátsó borítója foltos, és a táblán a papírborítás szakadt, valamint a hátsó tábla vetemedett, a 3. kötet gerincének alján a bőr kissé hiányos, de belül alapvetően jó állapotban.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
18 000 HUF
48,78
56,25
Minimum bid:
18 000 HUF
18 000 20 000 24 000
Képes Krónika. (Hasonmás kiadás, valamint tanulmányok, a krónika latin szövege és magyar fordítása, két kötetben.) I. köt.: Hasonmás kiadás. II. köt.: Tanulmányok. Latin és magyar szöveg. Bp., 2003, Nemzeti Kincseinkért Egyesület. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói kartontokban, bontatlan zsugorfóliában.
22538.

Available for bidding
10 000 HUF
Minimum bid:
10 000 HUF
10 000 12 000 14 000
Geneaológiai füzetek. I-V. évfolyam. Teljes évfolyamok! Szerk.: csíkszentmihályi Sándor Imre, köröspataki és köpeczi Sebestyén József. Kolozsvár, 1903-1907, Gámán János örököse, XII+140 p.+1 t.;+XII+160 p.;+XIV+120 p.;+XIV+124 p.;+IV+108 p. Átkötött egészvászon-kötés, néhány lapon szakadással, sérüléssel, a vége felé foltos lapokkal, benne javított, restaurált lapokkal.
22539.

Geneaológiai füzetek. I-V. évfolyam. Teljes évfolyamok! Szerk.: csíkszentmihályi Sándor Imre, köröspataki és köpeczi Sebestyén József.
Kolozsvár, 1903-1907, Gámán János örököse, XII+140 p.+1 t.;+XII+160 p.;+XIV+120 p.;+XIV+124 p.;+IV+108 p.
Átkötött egészvászon-kötés, néhány lapon szakadással, sérüléssel, a vége felé foltos lapokkal, benne javított, restaurált lapokkal.

Available for bidding
50 000 HUF
135,50
156,25
Minimum bid:
50 000 HUF
50 000 60 000 70 000
Hiányos történelem támájú könyv. Historisch-Chronologischen Tabellen. ?. (címlap hiány) 360p. 28 (p). II. rész :Kurze vorstellung der Erd-Kugel Augsburg 1734. Wolff. 2 sztl lev, 47p. Sérült, restaurált barokk egészbőr kötésben
22540.

Available for bidding
20 000 HUF
54,20
62,50
Minimum bid:
20 000 HUF
20 000 24 000 28 000
Bloch,Marc: A feudális társadalom. Ford.: Sujtó László. Bp., 2002, Osiris, 543 p. Egyetlen magyar kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
22541.

Available for bidding
15 000 HUF
40,65
46,88
Minimum bid:
15 000 HUF
15 000 18 000 20 000
Barta Aurél: A csallóközi Karcsák és a Karcsaiak a középkorban. Bp., 1941, Syvlester-ny., 195 p.+8 (kettő (5.,6.) egy kihajható levélen) t. +8 (leszármazási táblák, a kötet végében) t. Kiadói papírkötés, a borítószéleken kis sérülésekkel.
22542.

Available for bidding
12 000 HUF
Minimum bid:
12 000 HUF
12 000 14 000 16 000
Fernand Braudel: Franciaország identitása. I-II. köt. I. köt.: A tér és a történelem. II. köt. Az emberek és a dolgok. Ford.: Mihancsik Zsófia. Bp., 2003-2004, Helikon, 326+4 p.; 591+5 p. Egyetlen magyar kiadás. Kiadói kartonált papírkötések, kiadói papír védőborítókban, jó állapotban.
22543.

Available for bidding
10 000 HUF
Minimum bid:
10 000 HUF
10 000 12 000 14 000
Gideon Greif: Könnyek nélkül sírtunk. Az auschwitzi zsidó sonderkommando tanúskodik. A szerző, Gideon Greif (1951-) izraeli történész által DEDIKÁLT példány. A könyv, a nagysikerű és Oscar-díjas Saul fia c. film egyik forrása. Ford. Szántó Judit. Bp., 2016, Európa, 597+3 p. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
22544.

Available for bidding
10 000 HUF
Minimum bid:
10 000 HUF
10 000 12 000 14 000
Pócs, Éva: Between the Living and the Dead. A Perspective on Witches and Seers in the Early Modern Age. Translated by Szilvia Rédey and Michael Webb. Bp., 199, CEUPRESS, 186+1 p. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
22545.

Available for bidding
10 000 HUF
Minimum bid:
10 000 HUF
10 000 12 000 14 000
Kovács László: Magyarhomorog-Kónya-domb 10. századi szállási és 11-12. századi falusi temetője. Magyarország Honfoglalás Kori és Kora Árpád-kori Sírleletei 12. Szeged - Bp., 2022., Szegedi Tudományegyetem Régészeti Tanszéke - MTA Bölcsészettudományi Kutatóközpont Régészeti Intézete - Magyar Nemzeti Múzeum - Martin Opitz Kiadó, 776 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. CD-melléklettel. Kiadói kartonált papírkötés.
22546.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Presuhn, Emil: Pompeji. Die neuesten Ausgrabungen von 1874 bis 1881. Für Kunst- und Alterthumsfreunde. Illustrirt herausgegeben von Emil Presuhn. Zehn Abtheilungen mit 80 Tafeln in Chromolithographie, nach Aquarellen von G. Discanto und A. Butts. [Lipcse] Leipzig, 1882. T. O. Weigel (Druck von A. Th. Engelhardt). [2] + XII + 15 + [1] + 84 p. + 80 t. (kőnyomat, ebből 69 színes). Emil Presuhn (1844-1881) német pedagógus, iskolaigazgató, amatőr régész. 1872-től a nápolyi német iskola igazgatója, ekkortól fordult érdeklődése a pompeji ásatások felé, melynek lelkes szervezőjévé vált. Szerzőnk az ásatási eredmények illusztrálására Geremia Discanto és Amy Butts grafikusművészeket kérte fel. Gazdagon illusztrált kötetében az antik Pompeji tíz, műemlékekben gazdag háztömbjének építészeti és képzőművészeti felmérésére tesz kísérletet. A váratlan vulkánkitörés által sújtott település épületei csodálatosan konzerválódtak, albumunk segítségével egy vigalmi célokat szolgáló antik település képzőművészeti formakincsébe, életmódjába nyerhetünk betekintést. A freskókon és mozaikmunkákon a görög-római mitológia jelenetei éppúgy megjelennek, mint a korabeli divat és szokásrend elemei. Valamennyi fejezet képanyaga élén a háztömb alaprajzának rekonstrukciója. A munka első kiadása 1878-ban jelent meg, példányunk a második, javított, bővített kiadásból való. Aranyozott, álbordás, enyhén kopott gerincű kiadói félbőr kötésben, a kötéstáblán apró kopásokkal, vörös festésű lapszélekkel. Dekoratív, jó példány.
22547.

Presuhn, Emil: Pompeji. Die neuesten Ausgrabungen von 1874 bis 1881. Für Kunst- und Alterthumsfreunde. Illustrirt herausgegeben von Emil Presuhn. Zehn Abtheilungen mit 80 Tafeln in Chromolithographie, nach Aquarellen von G. Discanto und A. Butts.
[Lipcse] Leipzig, 1882. T. O. Weigel (Druck von A. Th. Engelhardt). [2] + XII + 15 + [1] + 84 p. + 80 t. (kőnyomat, ebből 69 színes).
Emil Presuhn (1844-1881) német pedagógus, iskolaigazgató, amatőr régész. 1872-től a nápolyi német iskola igazgatója, ekkortól fordult érdeklődése a pompeji ásatások felé, melynek lelkes szervezőjévé vált. Szerzőnk az ásatási eredmények illusztrálására Geremia Discanto és Amy Butts grafikusművészeket kérte fel. Gazdagon illusztrált kötetében az antik Pompeji tíz, műemlékekben gazdag háztömbjének építészeti és képzőművészeti felmérésére tesz kísérletet. A váratlan vulkánkitörés által sújtott település épületei csodálatosan konzerválódtak, albumunk segítségével egy vigalmi célokat szolgáló antik település képzőművészeti formakincsébe, életmódjába nyerhetünk betekintést. A freskókon és mozaikmunkákon a görög-római mitológia jelenetei éppúgy megjelennek, mint a korabeli divat és szokásrend elemei. Valamennyi fejezet képanyaga élén a háztömb alaprajzának rekonstrukciója. A munka első kiadása 1878-ban jelent meg, példányunk a második, javított, bővített kiadásból való.
Aranyozott, álbordás, enyhén kopott gerincű kiadói félbőr kötésben, a kötéstáblán apró kopásokkal, vörös festésű lapszélekkel. Dekoratív, jó példány.

Available for bidding
60 000 HUF
162,60
187,50
Minimum bid:
60 000 HUF
60 000 70 000 80 000
Károlyi Árpád: Németujvári gróf Batthyány Lajos első magyar miniszterelnök főbenjáró pöre. I-II. köt. Írta, az iratokat összegyüjtötte és szerk.: - - . I.: A pör története. II.: Pöriratok és államiratok. Bp., 1932, Magyar Történelmi Társulat, XII+[4]+658+[2] p.; [8]+691+[1] p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, a borítón és gerincen sérülésekkel, helyenként kissé sérült lapszélekkel, nagyrészt felvágatlan lapokkal.
22548.

Available for bidding
10 000 HUF
Minimum bid:
10 000 HUF
10 000 12 000 14 000

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF