Books: History

Number of items: 427

Bodnár István - Gárdonyi Albert: Bezerédj István (1796-1856) I-II. kötet. Magyar Történelmi Életrajzok. Bp., 1920, Magyar Történelmi Társulat. Félvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
22549.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
30 000 HUF
81,30
93,75
Minimum bid:
30 000 HUF
30 000 36 000 42 000
Bencsik Gábor: Vármegyék könyve. Milleniumi körkép Magyarországról. I-II. köt. Bp., 2008, Magyar Mercurius, 304 p.; 336 p. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
22550.

Available for bidding
18 000 HUF
48,78
56,25
Minimum bid:
18 000 HUF
18 000 20 000 24 000
Dr. Horváth József - Horváth József: Vihar előtt, vihar után. A parasztgazdaságok fejlődése, az átalakítás nehéz évei Orosházán, 1930-1960. Orosháza, 2018. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
22551.

Available for bidding
10 000 HUF
Minimum bid:
10 000 HUF
10 000 12 000 14 000
Gyurits Antal: Budavár visszafoglalása 1686. Olasz nyelven irt eredeti kutfő után közli - - . Szatmártt, 1886, Molnár János-ny., XVI+103 p. Papírkötésben, pótolt borítóval, helyenként sérült lapszélekkel.
22552.

Available for bidding
10 000 HUF
Minimum bid:
10 000 HUF
10 000 12 000 14 000
[Ignaz Aurelius Fessler/Fesserl Ignác Aurél (1756-1839)] J. A. Fesserl: Die Geschichte der Ungern und ihrer Landsassen. Erster Theil: Die Ungern unter Herzogen und Königen aus Arpad's Stamme. Erster Band. Erzählet von Dr. - -. Leipzig, 1815, Johann Friedrich Gleditsch, XXXVIII+726+2 p.+ 3 (kétoldalas táblázatok, I-VI) t. +3 (kihajtható, részben színezett rézmetszetű térképek, Der Völker des Türkischen Stammes, Atelköz oder Das Land zwischen dem Flusse, Das Reich der Ungarn Von 907 bis 1007) t. Német nyelven. Korabeli félbőr-kötés, kopott borítóval, a gerincen a címfelirat címkéjén kis hiánnyal, kissé foltos lapokkal.
22553.

[Ignaz Aurelius Fessler/Fesserl Ignác Aurél (1756-1839)] J. A. Fesserl: Die Geschichte der Ungern und ihrer Landsassen. Erster Theil: Die Ungern unter Herzogen und Königen aus Arpad's Stamme. Erster Band. Erzählet von Dr. - -.
Leipzig, 1815, Johann Friedrich Gleditsch, XXXVIII+726+2 p.+ 3 (kétoldalas táblázatok, I-VI) t. +3 (kihajtható, részben színezett rézmetszetű térképek, Der Völker des Türkischen Stammes, Atelköz oder Das Land zwischen dem Flusse, Das Reich der Ungarn Von 907 bis 1007) t. Német nyelven. Korabeli félbőr-kötés, kopott borítóval, a gerincen a címfelirat címkéjén kis hiánnyal, kissé foltos lapokkal.

Available for bidding
10 000 HUF
Minimum bid:
10 000 HUF
10 000 12 000 14 000
Benson J. Lossing: Eine Geschichte der Vereinigten Staaten für Familien und Bibliotheken. (Az Egyesült Államok története családok és könyvtárak számára.) Hartford, 1873, T. Belknap, (1 acélmetszetű címkép) t. + VII+1+780+3 p.+11 (acélmetszetek) t. Fametszetű egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, foxing foltos lapokkal, régi bélyegzésekkel.
22554.

Available for bidding
10 000 HUF
Minimum bid:
10 000 HUF
10 000 12 000 14 000
Schenke, Wolff: A sárgák háborúja. Bp., 1942, Révai. Kiadói félvászon kötés, pótolt fénymásolt papírborítóval, jó állapotban.
22555.

Available for bidding
9 000 HUF
24,39
28,13
Minimum bid:
9 000 HUF
9 000 10 000 12 000
Forell, Fritz von: Mölders: Bp.,[1941.], Danubia. Kiadói félvászon kötés, jó állapotban.
22556.

Available for bidding
8 000 HUF
Minimum bid:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
Hacsak Géza:  Ausztria . . . és soha többé . . . Budapest, [1940]. Fővárosi Könyvkiadó Kft. (Fővárosi Nyomda Rt.) 244 p. Egyetlen kiadás. Hacsak Géza (született Hatschek Géza) bécsi magyar királyi gazdasági referens kötete a két világháború közötti Ausztria politikai pályaképét vázolja. A nemzetiszocializmust és az Anschlusst kedvezően értékelő kötet értelemszerűen rákerült az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott könyvek jegyzékére. Példányunk címlapján "Tiszteletpéldány" feliratú bélyegzés, illetve az Ellenzék című kolozsvári folyóirat gyűjteményi bejegyzése. (Az 1880-1944 között megjelenő kolozsvári lap politikai irányvonala többször módosult: a második bécsi döntést követően éppen markánsan jobboldali fordulatot vett.) Fűzve, Bartha László grafikájával illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban. Jó példány, ritka könyv.
22557.

Hacsak Géza: Ausztria . . . és soha többé . . .
Budapest, [1940]. Fővárosi Könyvkiadó Kft. (Fővárosi Nyomda Rt.) 244 p. Egyetlen kiadás.
Hacsak Géza (született Hatschek Géza) bécsi magyar királyi gazdasági referens kötete a két világháború közötti Ausztria politikai pályaképét vázolja. A nemzetiszocializmust és az Anschlusst kedvezően értékelő kötet értelemszerűen rákerült az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott könyvek jegyzékére. Példányunk címlapján "Tiszteletpéldány" feliratú bélyegzés, illetve az Ellenzék című kolozsvári folyóirat gyűjteményi bejegyzése. (Az 1880-1944 között megjelenő kolozsvári lap politikai irányvonala többször módosult: a második bécsi döntést követően éppen markánsan jobboldali fordulatot vett.)
Fűzve, Bartha László grafikájával illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban. Jó példány, ritka könyv.

Available for bidding
8 000 HUF
Minimum bid:
8 500 HUF
8 500 10 000 11 000
A Magyar Békeszerződés és a becikkelyező törvény szövege és magyarázata. Négyszínű térképmelléklettel, betűsoros tárgymutatóval, a magyar és az osztrák békeszerződés rendelkezéseinek összehasonlító táblázatával. Az ,,Ordo" törvénytára 4. Bp., 1921, ,,Ordo" Törvény- és Rendelettár, VIII+333+[3] p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, több sérült, kijáró lappal.
22558.

Available for bidding
8 000 HUF
Minimum bid:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
Szolovjov, Vlagyimir: Az Antikrisztus története. Három beszélgetés a háborúról, a haladásról és a világtörténelem végéről. Bp., 1993, Századvég. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
22559.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Sréter István:  Nem, nem, soha! Tanulmány a Lord Rothermere sajtó-actió alátámasztására. Budapest, 1927. Viktória-nyomda. 48 p. + 1 térkép (kétszínnyomású, kihajtható). Egyetlen kiadás. Sréter István (1867-1942) altábornagy, hadügyminiszter az első Teleki-kormányban. Az 1920-as évek közepétől visszavonult, történelmi tanulmányokkal foglalkozott. Az egykori vezérkari tiszt rövid dolgozatát Lord Rothermere angol sajtómágnás 1927. évi cikke hatására írta, mely nevezetes cikk a magyar határok méltányos módosítása mellett érvelt. A szerző az angol sajtómágnás általánosságban megfogalmazott revíziós elveit rövid tanulmányában konkrét javaslatokra váltja, mellékelt térképén pedig megrajzolja a méltányosnak tartott új határvonalakat, a határ menti Felvidék, Kárpátalja, Partium, Bácska és a Muravidék visszacsatolásával. Revíziós terveket kidolgozó kötetünk rákerült az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott művek jegyzékére. A címlapon régi tulajdonosi bejegyzés. Fűzve, sérült, javított kiadói borítóban.
22560.

Sréter István: Nem, nem, soha! Tanulmány a Lord Rothermere sajtó-actió alátámasztására.
Budapest, 1927. Viktória-nyomda. 48 p. + 1 térkép (kétszínnyomású, kihajtható). Egyetlen kiadás.
Sréter István (1867-1942) altábornagy, hadügyminiszter az első Teleki-kormányban. Az 1920-as évek közepétől visszavonult, történelmi tanulmányokkal foglalkozott. Az egykori vezérkari tiszt rövid dolgozatát Lord Rothermere angol sajtómágnás 1927. évi cikke hatására írta, mely nevezetes cikk a magyar határok méltányos módosítása mellett érvelt. A szerző az angol sajtómágnás általánosságban megfogalmazott revíziós elveit rövid tanulmányában konkrét javaslatokra váltja, mellékelt térképén pedig megrajzolja a méltányosnak tartott új határvonalakat, a határ menti Felvidék, Kárpátalja, Partium, Bácska és a Muravidék visszacsatolásával. Revíziós terveket kidolgozó kötetünk rákerült az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott művek jegyzékére.
A címlapon régi tulajdonosi bejegyzés.
Fűzve, sérült, javított kiadói borítóban.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF