Nervetto, Luigi R.: A Palazzo Veneziától a Gran Sassóig. A Duce fogságának és kiszabadításának regényes története. Budapest, [1943]. Stádium Sajtóvállalat Részvénytársaság (ny.) 190 + [2] p. Egyetlen kiadás. A háborús kalandregényként is értelmezhető Mussolini-történet szövegét oldalszámozáson belül tizenkét egész oldalas illusztráció kíséri. A mű rákerült az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott könyvek listájára. A címlapon és a belív néhány oldalán apró, halvány foltosság. Fűzve, Sebők Imre színes rajzával illusztrált, enyhén kopott, enyhén foltos kiadói borítóban. Jó példány.
Hitler, Adolf: Mein Kampf. (Harcom). Történelmi dokumentumok. [Gyöngyös, 1998 körül], W. Stoker Kft. 496 p. A nemzetiszocialista vezető egyetlen, még életében kiadott könyve, melyet landsbergi fogsága idején kezdett el írni, miután 1923-ban az ún. sörpuccsban való részvételéért börtönbe zárták. A könyvben áttekintette addigi pályafutását és megfogalmazta világnézetét, valamint politikai programját. A mű a nácizmus ideológiai alapvetése lett. Hitler ezzel az írással egy átfogó elméletet kívánt a nép elé állítani a marxizmus ellenében. Emellett úgy kívánta bemutatni addigi pályáját, mint ami pártja és az egész nép ideális vezetőjévé teszi őt a zsidóság, mint közös ellenség elleni összefogásban. Megerősítette az NSDAP 25 pontos programjának érvényességét. Megállapította, hogy a nemzeti szocializmus egyik elődjének számító völkisch mozgalom sikertelen maradt és ideje lejárt; ezzel szemben az NSDAP modern, céltudatos gyűjtőmozgalommá vált, amely sikerrel tömörítheti a weimari köztársaság nacionalista és antidemokratikus erőit. Fűzve, színes, Hitler portréjával illusztrált kiadói borítóban.
[Ignaz Aurelius Fessler/Fesserl Ignác Aurél (1756-1839)] J. A. Fesserl: Die Geschichte der Ungern und ihrer Landsassen. Vierter Theil: Die Ungern unter Königen aus verschiedenen Häusern. Zweyter Band. Erzählet von - -. Leipzig, 1816, Johann Friedrich Gleditsch, 2+XXVI+2+1272 p. + 1 (kihajtható, részben színezett rézmetszetű térkép: Situations Charte von der Schlacht bei Mohács) t. Német nyelven. Korabeli félbőr-kötés, festett lapélekkel, kopott borítóval, szakadt térképpel, néhány lapon kis szakadással (185-194 p), kissé foltos lapokkal.
[Folyóirat] "Hír szerint megkezdődött a szovjet csapatok kivonása Budapestről! Csak átcsoportosítás? A rendőrség a szabadságharcosokhoz csatlakozott. Köszöntjük Tildy Zoltánt és Kovács Bélát! Azonnal váltsák le a hazaáruló ENSZ-delegátust!" Az Igazság forradalmi lap 1956. október 30-i lapszáma. (I. évfolyam, 3. szám.) Budapest, 1956. [Nyomda nélkül]. [2] p. Folio. A forradalmi honvédség és ifjúság lapját október 23-a éjjelén alapították. A Nagy Imre kormányzatához legközelebb álló napilap vezércikkeinek többségét a később börtönre ítélt és elhallgattatott Obersovszky Gyula újságíró írta. Lapszámunk örömmel nyugtázza, hogy a Kilián-laktanya szabadságharcosai nagy becsben tartják a szerkesztőség munkáját. Az első oldalon korabeli fényképfelvétel. Kissé foltos lap, a hajtások mentén apró szakadásnyomokkal.
Wagenführ, Horst: Handelsfürsten der Renaissance. Mit 24 farbigen Tafeln und 11 zweifarbigen Bildern im Text. Stuttgart, (1957). Schuler Verlag (Gedruckt von J. Fink mit Alpha-Farben Hostmann-Steinberg'schen Farbenfabriken). 219 + [1] p. + 24 t. Egyetlen kiadás. Horst Wagenführ (1903-1989) német közgazdász, egyetemi tanár, a háború után piaci elemző. "Handelsfürsten der Renaissance" (A reneszánsz kereskedő hercegei) címen megjelent kultúrtörténeti munkájában a reneszánsz nagy kalmárszellemeinek, kalmár dinasztiáinak és kereskedővárosainak állít emléket, a táblákon látható, öntudatos reneszánsz pénzember-portrék mellett oldalszámozáson belül a korszak nevezetes kereskedővárosainak fametszetű látképeivel. A téma alapvető monográfiája. Példányunk a munka azonos évben megjelent második lenyomatából származik. Aranyozott gerincű, illusztrált kiadói bőrkötésben (Buchbinderei Lachenmaier, Reutlingen). Szép példány.
[Ignaz Aurelius Fessler/Fesserl Ignác Aurél (1756-1839)] J. A. Fesserl: Die Geschichte der Ungern und ihrer Landsassen. Dritter Theil: Die Ungern unter Königen aus verschiedenen Häusern. Erster Band. Erzählet von - -. Leipzig, 1816, Johann Friedrich Gleditsch, XXIV+1083+3 p. + 1 (kihajtható, részben színezett rézmetszetű térkép: Charte von Ungarn, Siebenburgen, Slavonien, einem Theil von Croatien, und Ost-Galicien, nebst der Moldau, Walachey und andern angrenzenden Ländern) t. Német nyelven. Korabeli félbőr-kötés, festett lapélekkel, kopott borítóval, sérült gerinccel, a térkép illesztésén kis szakadással, a térképen hajtásnyomokkal, gyűrődésekkel, a hátsó szennylapon hajtásnyommal.
Kocsis Mihály: Tizenhatodik századi ukrán egyházi kézirataink és helyesírásuk. Bibliotheca Slavica Savariensis X. Szombathely, 2008, NYME Savaria Egyetemi Központ BTK Szláv Filológiai Intézet, 325+[11] p. Kiadói papírkötés.
Rokolya Gábor: Fekete László, a tudós közjegyző. Bp., 2013, Magyar Országos Közjegyzői Kamara, 248+[4] p. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.