Books: History

Number of items: 427

Koltay-Kastner Jenő: Cola di Rienzo. Szeged, 1949. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
22585.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
1956 plakátjai és röplapjai. Október 22. - November 5. 1991, Zrínyi. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
22586.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
[Antal István]: 1932?1935.A Gömbös-kormány három esztendős munkássága.    Budapest, 1935. Stádium Sajtóvállalat Rt. 96 p. Egyetlen kiadás. Áttekintés a Gömbös Gyula vezette Nemzeti Munkaterv hároméves eredményeiről. A kötetet Gömbös személyes megrendelésére sajtófőnöke, Antal István írta. 96p. Fűzve, sérült kiadói borítóban A mű szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben kiadott, tiltott könyvek listáján.
22587.

[Antal István]: 1932?1935.A Gömbös-kormány három esztendős munkássága. Budapest, 1935. Stádium Sajtóvállalat Rt. 96 p. Egyetlen kiadás. Áttekintés a Gömbös Gyula vezette Nemzeti Munkaterv hároméves eredményeiről. A kötetet Gömbös személyes megrendelésére sajtófőnöke, Antal István írta. 96p. Fűzve, sérült kiadói borítóban

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 200 HUF
4 200 5 000 5 500
Panait Istrati: Más fény felé. II. A Szovjet 1930-ban. Fordította: Braun Róbert. Bp., Genius. Kiadói egészvászon kötés, kopottas állapotban.
22588.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
László Gyula: Őstörténetünk. Egy régész gondolatai néppé válásunkról. ALÁÍRT! Bp., 1981, Tankönyvkiadó. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
22589.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 200 HUF
4 200 5 000 5 500
A Magyar Nemzet Története I. köt.: Magyarország a királyság megalapításáig. Szerk.: Szilágyi Sándor. Vaszary Kolos bevetésével. Írták: Fröhlich Róbert, Kuzsinszky Bálint, Nagy Géza, Marczali Henrik. Bp., 1895, Athenaeum. Gazdag képanyaggal illusztrált. Bekötött eredeti elülső papírborítóval. Korabeli átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, laza, kissé sérült kötéssel.
22590.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Salamon Ferenc: Magyarország a török hódítás korában. Bp., 1886, Franklin-Társulat, XV+[1]+472 p. Második, javított kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, sérült borítóval, helyenként minimális lapszéli ázásnyomokkal. A címlapon szentkirályszabadjai Karsa Ferenc (1827-1915) 1848-as honvéd hadnagy, Görgey Artúr parancsőrtisztje, árvaszéki elnök névbejegyzésével.
22591.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Révész László: Aranyszántás Balotán. Bp., 2001, Magyar Nemzeti Múzeum. Kiadói kartonált papírkötés.
22592.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Jánosi Zoltán: Emlékpajzs szigetvárnak 1566-2016. Bp., 2016, Magyar Napló. Kiadói kartonált papírkötés.
22593.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Schuchhardt, [Karl] Károly: Schliemann ásatásai Trója, Tiryns, Mykéne, Orchomenos és Ithakában. Ford.: Öreg János. Bp., 1892, MTA, 1 t.+ VIII+464 p.+ VII (térképek) t.+ 1 t. Egyetlen magyar kiadás. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, nagyrészt jó állapotban, a lapok egy részén kis foltokkal, a kihajtható táblákon kisebb szakadásokkal.
22594.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Waddel L. Austine: A rejtelmes Lhassza, Az 1903.-1904. évi angol katonai ekszpedíció története. Átdolgozta : Dr. Schwalm Amadé. Bp. 1910. Lampel. Szövegközti képekkel. Festett, aranyozott, kopott kiadói egészvászon kötésben. Néhány oldal foltos
22595.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Európa válaszúton: Háború vagy béke? (Budapest, 1933). A Pesti Hírlap kiadása (Légrády Testvérek Nyomdai Műintézete). 94 + [2] p. Első kiadás. A mű szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben kiadott, tiltott könyvek listáján. A Pesti Hírlap kiadványa a háborús veszélyekkel tarkított béketárgyalások korában arra világít rá, hogy a pusztító háborús konfliktus csakis a Párizs környéki békék revíziójával előzhető meg. Revizionista kiadványunk törzsanyaga a trianoni béke igazságtalan mivolta mellett érvel: Magyarország nem nyomta el nemzetiségeit, nem kezdeményezte a háborút, védekezően lépett fel a konfliktus során; a wilsoni önrendelkezési elvek megtévesztették a háborús összeomláskor felállt magyar vezetést, az utódállamokban pedig közigazgatási és gazdasági módszerekkel kivitelezett etnikai tisztogatás zajlik. A színes grafikonokkal, térképekkel, infografikákkal illusztrált utolsó fejezet a Kárpát-medence gazdasági egységének fontosságára hívja fel a figyelmet, illetve a különféle dunai konföderációk ritkán látott térképeit közli. Példányunk fűzése a kötet elején meglazult, néhány oldalon apró rozsdafoltosság a gerincnél, az enyhén foltos első előzéken apró sérülés. Enyhén sérült gerincű, kissé foltos, aranyozott kiadói vászonkötésben.
22596.

Európa válaszúton: Háború vagy béke?
(Budapest, 1933). A Pesti Hírlap kiadása (Légrády Testvérek Nyomdai Műintézete). 94 + [2] p. Első kiadás.
A mű szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben kiadott, tiltott könyvek listáján. A Pesti Hírlap kiadványa a háborús veszélyekkel tarkított béketárgyalások korában arra világít rá, hogy a pusztító háborús konfliktus csakis a Párizs környéki békék revíziójával előzhető meg. Revizionista kiadványunk törzsanyaga a trianoni béke igazságtalan mivolta mellett érvel: Magyarország nem nyomta el nemzetiségeit, nem kezdeményezte a háborút, védekezően lépett fel a konfliktus során; a wilsoni önrendelkezési elvek megtévesztették a háborús összeomláskor felállt magyar vezetést, az utódállamokban pedig közigazgatási és gazdasági módszerekkel kivitelezett etnikai tisztogatás zajlik. A színes grafikonokkal, térképekkel, infografikákkal illusztrált utolsó fejezet a Kárpát-medence gazdasági egységének fontosságára hívja fel a figyelmet, illetve a különféle dunai konföderációk ritkán látott térképeit közli.
Példányunk fűzése a kötet elején meglazult, néhány oldalon apró rozsdafoltosság a gerincnél, az enyhén foltos első előzéken apró sérülés.
Enyhén sérült gerincű, kissé foltos, aranyozott kiadói vászonkötésben.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF