Books: History

Number of items: 427

Hollós Ervin: Kik voltak, mit akartak? A szerző, Hollós Ervin (1923-2008) kommunista pártmunkás, aktivista, állambiztonsági tiszt, az 1956-os forradalmat követő megtorlások egyik irányítója által Grubics István (1926-) kommunista politikus, XI. kerületi tanácselnök részére dedikált példány! Bp., 1967, Kossuth, 311+[1] p.+ 8 t. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
22659.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Papp Klára: Erdélyi fejedelmek. Debrecen, [2008], TKK, 149+[3] p. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
22660.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Benedek Elek: Híres erdélyi magyarok. A két Wesselényi. Kőrösi Csoma Sándo. Satu-Mare, 1922. Kiadói papírkötés, gerinc sérült, kopottas állapotban.
22661.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
A magyar öntudat kistükre. Bp., 1941, Felsőkereskedelmi Iskolai Tanáron Nemzetközi Szövetsége. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
22662.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Kovács Gábor, Dr.: A szociálizmus. A szerző, Kovács Gábor (1883-1920) közgazdasági író, egyetemi tanár által ALÁÍRT példány. "Prof. Kovács. IV/3.- 1919." Bp., 1907, Stampfel, 231+9 p. Korabeli egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült címlappal.
22663.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Széchényi István 1791-1860. Szerk.: Fenyő Ervin. Bp., 1991, Helikon. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott műbőr-kötés, kiadói műanyag védőborítóban, jó állapotban.
22664.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Henri Claude: A Marshall-terv. Ford.: Aranyosi Pál. Bp., 1949, Szikra, 234+1 p. Kiadói papírkötés.
22665.

Available for bidding
1 800 HUF
Minimum bid:
1 800 HUF
1 800 2 000 2 400
Dr. Székely László: Amiről eddig alig volt szó. Bp., 1940, Korda. 52 p. Kiadói papírkötésben. Volt könyvtári könyv.
22666.

Available for bidding
1 000 HUF
Minimum bid:
1 000 HUF
1 000 1 200 1 400
22667.

Available for bidding
1 000 HUF
Minimum bid:
1 000 HUF
1 000 1 200 1 400
Ludovit Mutnansky: "Tu ríssky vysielac Vieden..."(Boj vo svetovom éteri o slovenskú pravdu a budúcnost.) ["Itt van a bécsi császári rádióadó..." (Harc a világ rádióhullámain a szlovák igazságért és jövőért.)] Vieden [Bécs], 1939, Julius Lichtner, 1 (Adolf Hitler és Andrej Hlinka arcképe)+ 59+1 p. Szlovák nyelvű nacionalista kiadvány. Néhány fekete-fehér fotóval illusztrált. Kiadói papírkötés, régi intézményi bélyegzéssel, jó állapotban
22668.

Available for bidding
60 000 HUF
162,60
187,50
Minimum bid:
60 000 HUF
60 000 70 000 80 000
22669.

Available for bidding
40 000 HUF
108,40
125,00
Minimum bid:
40 000 HUF
40 000 48 000 55 000
Sellye Ibolya: Császárkori emailmunkák Pannóniából. Les Bronzes Émaillés de la Pannonie Romaine. Avec une appendice par K. Exner. Dissertationes Pannonicae ex Instituto Numismatico et Archeologico Univiversitatis de Petro Pázmány Nominatae Budapestinensis Provenientes Ser 2., Fasc 8. Bp., 1939., Institu de Numismatique de d'Archéologie de l'Université Pierre Pázmány, (Kir. M. Egyetemi Nyomda), 91 p.+ XX (fekete-fehér képtáblák) t. Magyar és francia nyelven. Átkötött modern félvászon-kötés, a kötet égén egy tokban képtáblákkal, jó állapotban.
22670.

Available for bidding
20 000 HUF
54,20
62,50
Minimum bid:
20 000 HUF
20 000 24 000 28 000

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF