Books: History

Number of items: 427

Horváth Jenő - Paragi Beáta - Csicsmann László: Nemzetközi kapcsolatok története 1941-1991. Grotius Könyvtár 2. Veszprém, 2010, Pannonprint Kft. Második, javított kiadás. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.
22683.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
5 500 HUF
14,91
17,19
Minimum bid:
5 500 HUF
5 500 6 500 7 500
Kadic Ottokár: A Szeleta-barlang kutatásának eredményei. A M. Kir. Földtani Intézet évkönyve XXIII. köt. 4. füzet. Bp., 1915, Franklin, I-II+4+278 p. + XIII-XVI (kihajtható mellékletek) + XVII-XX (képtáblák, előttük magyarázó lapokkal) t. +III-VIII p. Átkötött modern egészvászon-kötés, néhány lapszélen folttal, Szeleta-barlangos emlékbélyeggel.
22684.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
A Bach-korszak adomákban. Összegyüjté egy Bach-huszár.Pest, 1869. Heckenast Gusztáv (ny.) VIII + 200p. Egyetlen kiadás. Az osztrák uralom magyar szemmel, a kötet végén rövid Bach-szótárral. Korabeli, aranyozott gerincű félvászon-kötésben. Enyhén foltos lapokkal
22685.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Zágoni Mikes Kelemen törökországi levelei. A szerző saját kéziratából életrajzi értekezéssel közli Toldy Ferencz. I-II. kötet. [Egybekötve.] Pesten, 1861, Heckenast Gusztáv, 224 p.; 246+(2) p. Első kiadás. Félvászon-kötésben, kopottas borítóval, kissé foltos lapokkal.
22686.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Massie, Robert K.: A Romanovok. Az utolsó felvonás. 2016, I.P.C. Könyvek. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
22687.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Nagy Iván: Magyarország családai czímerekkel és nemzedékrendi táblákkal. 1-8. kötet. Bp., 1987, Helikon. Szakály Ferenc: A Nagyiván c. tanulmány füzettel. Az 1857-1868. közötti kiadás (Pest, Ráth Mór) nyolckötetes reprint kiadása. Kiadói egészvászon-kötésekben, 2 karton-tokban.
22688.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 500 HUF
6 500 7 500 9 000
22689.

Available for bidding
4 800 HUF
13,01
15,00
Minimum bid:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
Die Geschichte unserer Tage, oder getreue Erzählung aller merkwürdigen Ereignisse der neuesten Zeit. Nach den vorzüglichen Quellen bearbeitet. Dritter Jahrgang 1832. Drittes Heft, és Neuntes Heft. Stuttgart, 1833., E. Schweizerbart's Verlagshandlung, 2+287-428 p.; 2+571-715 p. Német nyelven. Felvágatlan példányok! Papírkötések, az első szám borító nélkül, a második szám hátsó borítója leszakadt, a második elülső borítóján és címlapján gyűrődéssel, valamint lyukkal, régi intézményi bélyegzésekkel, valamint "Borosjenői Tisza Lajos" névbélyegzéseivel.
22690.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Gregor Schöllgen: Jenseits von Hitler. Die Deutschen in der Weltpolitik von Bismarck bis heute. [Berlin], én., Propyläen. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, bontatlan zsugorfóliában.
22691.

Available for bidding
4 800 HUF
13,01
15,00
Minimum bid:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
Fustel de Coulanges, [Numa Denis]:  Az ókori község. Tanulmány a görög és római vallásról, jogról és intézményekről. Fordította Bartal Antal. Budapest, 1883. Magyar Tudományos Akadémia (Athenaeum Rt. ny.) XVIII + 609 + [1] p. Első magyar kiadás. Fustel de Coulanges (1830-1889) francia történész műve a házi istenek tisztelete, a magánjog és az állami kultusz ókori összefüggéseinek rendszerét tanulmányozza, kitekintéssel az antik demokrácia intézményrendszerének kialakulására, majd annak bukására. Az alapos munka egy olyan társadalom és jogrend érzékletes képét nyújtja, amelynek kultikus részletei meglepően mélyen ágyazódtak be mindennapjai történetébe, könyvünk olvasta után pedig talán megkockáztatható a kijelentés, hogy a vallási tényező figyelembevétele nélkül az antik társadalmak működéséről nyilatkozni kissé külsődlegesnek, felszínesnek hat. Az első előzéken könyvkötői könyvjegy. (A Magyar Tudományos Akadémia könyvkiadó-vállalata.) Aranyozott gerincű, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben (Hirháger K., Budapest), márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
22692.

Fustel de Coulanges, [Numa Denis]: Az ókori község. Tanulmány a görög és római vallásról, jogról és intézményekről. Fordította Bartal Antal.
Budapest, 1883. Magyar Tudományos Akadémia (Athenaeum Rt. ny.) XVIII + 609 + [1] p. Első magyar kiadás.
Fustel de Coulanges (1830-1889) francia történész műve a házi istenek tisztelete, a magánjog és az állami kultusz ókori összefüggéseinek rendszerét tanulmányozza, kitekintéssel az antik demokrácia intézményrendszerének kialakulására, majd annak bukására. Az alapos munka egy olyan társadalom és jogrend érzékletes képét nyújtja, amelynek kultikus részletei meglepően mélyen ágyazódtak be mindennapjai történetébe, könyvünk olvasta után pedig talán megkockáztatható a kijelentés, hogy a vallási tényező figyelembevétele nélkül az antik társadalmak működéséről nyilatkozni kissé külsődlegesnek, felszínesnek hat.
Az első előzéken könyvkötői könyvjegy.
(A Magyar Tudományos Akadémia könyvkiadó-vállalata.)
Aranyozott gerincű, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben (Hirháger K., Budapest), márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.

Available for bidding
4 800 HUF
13,01
15,00
Minimum bid:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
Veszprémy László - Wehli Tünde - Hapák József: A Képes Krónika könyve. Bp.,2009,Kossuth - OSZK, 200 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
22693.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
James R. Dow - Hannjost Lixfeld: The Nazification of An Academmic Discipline. Folklore in the Third Reich. Edited and translated by - - and - -. Folklore Studies in Translation. Bloomington - Indianapolis,1994,Indiana University Press, XX+2+354 p. Angol nyelven. Szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
22694.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF