Books: History

Number of items: 427

Magyar Árpád - Zvara Edina: A kaplonyi Ferences Rendház könyvtárának régi állománya. Bp., 2009, OSZK. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
22707.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
4 800 HUF
13,01
15,00
Minimum bid:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
[Bumüller, Johannes (1811-1890)] Bumüller János: Világtörténet. II. köt. I-II. füzet. (2 kötetben.) Ford.: Danielik József. Pest, 1857-1858, Szent-István-Társulat, [2]+467 p.; [4]+372 p. Félvászon-kötésben, helyenként kissé foltos lapokkal.
22708.

Available for bidding
4 800 HUF
13,01
15,00
Minimum bid:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
Timothy W. Ryback: Hitlers Bücher. Seine Bibliothek - sein Denken. Aus dem amerikanischen Englisch von Heike Schlatterer. Mit einem Vorwort von Norbert Frei. Köln, 2010, Fackelträger. Német nyelven. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
22709.

Available for bidding
3 800 HUF
10,30
11,88
Minimum bid:
3 800 HUF
3 800 4 400 5 000
Philipp Bouhler: Kampf um Deutschland. Ein Lesebuch für die deutsche Jugend. Berlin, 1941, Zentralverlag der NSDSAP, 107+5 p. Német nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval.
22710.

Available for bidding
3 200 HUF
8,67
10,00
Minimum bid:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
Oplatka, Andreas: Graf Stephan Széchenyi. Der Mann, der Ungarn schuf. DEDIKÁLT! Wien, 2004, Paul Zsolnay Verlag. Első kiadás! Kiadói kartonált kötés, jó állapotban. Az eredetileg német nyelven írt - majd egy évvel később az Osiris Kiadó gondozásában magyarul is kiadott - életrajz 2004 őszén Bécsben jelent meg. Szerzője magyar származású; tizennégy éves korában került Svájcba, ahol iskoláit végezte, s germanistaként és történészként egyetemi képzését kapta. A könyv Széchenyi Istvánt nemcsak mint magyar, hanem mint nagy európai politikust kívánja bemutatni.
22711.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Dr. Nyári Gál: A Pénzintézeti Központ története 1941-től napjainkig. Bp., 1997, Pénzintézeti Központi Bank. Kiadói műbőr kötés, műbőr tékában, jó állapotban.
22712.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Pósta Béla születésének százados ünnepe. 1862-1962. Az előszót, életművének méltatását, naplószerű feljegyzéseinek bevezetésért írta és a kéziratot sajtó alá rend.: Banner János. Életrajzok, Múzeumtörténet sorozat 1. sz. Bp., 1962, (Múzeumok Rotaüzeme-ny.), 1 t.+ 148 p. Kiadói papírkötés, a borítón és a gerincen kis sérülésekkel. Megjelent 500 példányban.
22713.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Vértesi Arnold: Történeti beszélyek I. kötet. Pest, 1859, Ráth Mór. Papírkötésben, kopottas állapotban.
22714.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Wolfdieter Bihl: Der Tod Adolf Hitlers. Fakten und Überlebenslegenden. Wien-Köln-Weimar, 2000, Böhlau. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
22715.

Available for bidding
3 200 HUF
8,67
10,00
Minimum bid:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
Der letzte Kaiser. Wilhelm II. im Exil. (Kiállítási katalógus.) Szerk.: Hans Wilderotter, Klaus-D. Pohl. Gütersloh/München, 1911, Bertelsmann Lexikon Verlag, 384 p. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói papírkötés.
22716.

Available for bidding
3 200 HUF
8,67
10,00
Minimum bid:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
Scheffer, Thassilo von: Die Kultur der Griechen. Grosse Illustrierte Ausgabe. [Bécs] (Wien, 1935). Phaidon-Verlag (Druck der Offizin Haag-Drugulin Verlag, Leipzig). 646 + [2] p. Első kiadás. Thassilo von Scheffer (1873-1951) német klasszika-filológus, műfordító, ismeretterjesztő író. Kultúrtörténeti monográfiája az ókori görög civilizációval foglalkozik, a krétai, mükénéi időktől a klasszikus athéni demokrácia idejéig. A 417-624. oldal között képmelléklet, a görög szobrászati ízlés és formakincs változásaival. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
22717.

Scheffer, Thassilo von: Die Kultur der Griechen. Grosse Illustrierte Ausgabe.
[Bécs] (Wien, 1935). Phaidon-Verlag (Druck der Offizin Haag-Drugulin Verlag, Leipzig). 646 + [2] p. Első kiadás.
Thassilo von Scheffer (1873-1951) német klasszika-filológus, műfordító, ismeretterjesztő író. Kultúrtörténeti monográfiája az ókori görög civilizációval foglalkozik, a krétai, mükénéi időktől a klasszikus athéni demokrácia idejéig. A 417-624. oldal között képmelléklet, a görög szobrászati ízlés és formakincs változásaival.
Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.

Available for bidding
3 200 HUF
8,67
10,00
Minimum bid:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
A Pénzintézeti Központ első huszonöt éve 1916-1941. Reprint. + A Pénzintézeti Központ története 1941-től napjainkig. Kiadói műbőr kötés, jó állapotban.
22718.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF