Books: History

Number of items: 427

Érdy Miklós: A magyar eredetkutatás a történelmi társtudományok "rétegezett térképeinek" a tükrében. Különlenyomat a XXXI. Magyar Találkozó Krónikája 239-270. oldaláról. A szerző, Érdy Miklós (1931-2017) orientalista kutató, vegyészmérnök, fogorvos által gróf Tisza Istvánné Gyányi Magdolna részére dedikált példány. Cleveland, 1992, Árpád Könyvkiadó, 239-270 p. Kiadói tűzött papírkötés.
22719.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Goncourt, Edmond - Goncourt, Jules:  Marie Antoinette. Übersetzt ind herausgegeben von Konrad Merling. München, 1923. Rösl & Cie. Verlag (Buchdruck von Julius Klinkhardt in Leipzig). 1 t. (címkép) + 343 + [1] p. A Goncourt-fivérek, azaz Edmond (1822-1896) és Jules (1830-1870) Goncourt a XIX. századi francia irodalom és művelődéstörténet-írás meghatározó szerzői. Műgonddal kidolgozott regényeiket, illetve korrajzaikat közösen írták, a kortárs és történelmi valóság számos fellelhető dokumentumát elsőként szőtték műveikbe, és nem zárkóztak el az élet zaklatottabb részeinek, árnyoldalainak ábrázolásától sem. Ekként a Goncourt-fivérek a naturalista, sőt a lélektani regényírás alapítói is egyben. Rendkívüli műgonddal írt regényeiket ugyanakkor csak a szűkebb szakma olvasta, valódi népszerűséget csak az írótársaik között értek el. A tragikus sorsú, 1793-ban kivégzett Marie Antoinette francia királynéról írt korrajzuk eredeti nyelven először 1858-ban jelent meg, első német fordítása az 1860-as években látott napvilágot. Példányunk a mű modern fordításából származik. Díszesen aranyozott gerincű kiadói félbőr kötésben, felül aranyozott lapszélekkel. Dekoratív, szép példány.
22720.

Goncourt, Edmond - Goncourt, Jules: Marie Antoinette. Übersetzt ind herausgegeben von Konrad Merling.
München, 1923. Rösl & Cie. Verlag (Buchdruck von Julius Klinkhardt in Leipzig). 1 t. (címkép) + 343 + [1] p.
A Goncourt-fivérek, azaz Edmond (1822-1896) és Jules (1830-1870) Goncourt a XIX. századi francia irodalom és művelődéstörténet-írás meghatározó szerzői. Műgonddal kidolgozott regényeiket, illetve korrajzaikat közösen írták, a kortárs és történelmi valóság számos fellelhető dokumentumát elsőként szőtték műveikbe, és nem zárkóztak el az élet zaklatottabb részeinek, árnyoldalainak ábrázolásától sem. Ekként a Goncourt-fivérek a naturalista, sőt a lélektani regényírás alapítói is egyben. Rendkívüli műgonddal írt regényeiket ugyanakkor csak a szűkebb szakma olvasta, valódi népszerűséget csak az írótársaik között értek el. A tragikus sorsú, 1793-ban kivégzett Marie Antoinette francia királynéról írt korrajzuk eredeti nyelven először 1858-ban jelent meg, első német fordítása az 1860-as években látott napvilágot. Példányunk a mű modern fordításából származik.
Díszesen aranyozott gerincű kiadói félbőr kötésben, felül aranyozott lapszélekkel. Dekoratív, szép példány.

Available for bidding
3 200 HUF
8,67
10,00
Minimum bid:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
Makkai László: Erdély története. Budapest, 1944. Renaissance Könyvkiadóvállalat (Globus Nyomdai Műintézet Rt.) 535 + [5] p. Egyetlen kiadás. Makkai László (1914-1989) történész, kolozsvári egyetemi tanár olvasmányos stílusban írt kismonográfiája Erdély történetéről. A társadalom- és jogtörténeti fókuszú munka a római időktől 1867-ig tekinti át Erdély históriáját. Az erdélyi románok társadalomtörténetét is kutató Makkai mértéktartó stílusban cáfolja a dák-román kontinuitás elméletét, a honfoglalás idején a ritkán lakott Erdélyben szláv maradványokkal számol, majd bemutatja az Erdélyi-medencében való magyar/székely és szász megtelepedés hosszú folyamatát. A szerző a román pásztorok lassú megjelenését a XIII-XIV. századra teszi. Erdély három hagyományos nemzetének társadalmi szerkezetét és jogállását érdemben tanulmányozza, képet alkot az önálló fejedelemség, majd a Habsburg-adminisztráció korszakáról, végül a 19. századi nemzetiségi törekvések történetét is vázolja. Kiadói, sérült papírkötésben.
22721.

Available for bidding
3 200 HUF
8,67
10,00
Minimum bid:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
Tisza István: Válogatott politikai írások és beszédek. Vál., szerk., a jegyzeteket és az utószót írta: Tőkéczki László. Millenniumi Magyar Történelem. Politikai gondolkodók. Bp.,2003., Osiris. Kiadói kartonált papírkötés, karcos borítóval.
22722.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
22723.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Naumann Firgyes: Középeurópa. Bp., 1916, Politzer és Fia. Egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
22724.

Available for bidding
3 600 HUF
9,76
11,25
Minimum bid:
3 600 HUF
3 600 4 200 5 000
A millenniumi Magyarország. Album korabeli fotográfiákkal. Szerk.: Tóth Emese. Bp., 1996, Kossuth. Fekete-fehér fotókkal. Magyar, német, francia és angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban,
22725.

Available for bidding
3 600 HUF
9,76
11,25
Minimum bid:
3 600 HUF
3 600 4 200 5 000
Mikó István: Vár állott, most kőhalom. DEDIKÁLT! 1996, Erdélyi Református Egyházkerület. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
22726.

Available for bidding
3 600 HUF
9,76
11,25
Minimum bid:
3 600 HUF
3 600 4 200 5 000
Overy, Richard: The Dictators. Hitler's Germany and Stalin's Russia. 2004, Penguin Books. Kiadói kartontál kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
22727.

Available for bidding
3 400 HUF
9,21
10,63
Minimum bid:
3 400 HUF
3 400 4 000 4 600
22728.

Available for bidding
3 200 HUF
8,67
10,00
Minimum bid:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
Sem kelet, sem nyugat, távolkelet III. köt. Magyar-japán-turáni világhídfő közlönye. Szerk.: Kulin Bán. A szerkesztő, Kulin Bán által DEDIKÁLT példány. Bp., 1990., Baráthosi-Imaoka Magyar-Japán-Turáni Egyesület, 256 p.. Kiadói papírkötés, hullámos, kopott borítóval.
22729.

Available for bidding
3 200 HUF
8,67
10,00
Minimum bid:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
Kray István báró: A kabinetiroda szolgálatában a világháború alatt. Epizódok és jellemképek. I. Ferenc József és IV. Károly királyokról. Zalaegerszeg 1935, Zrínyi, 157 p. Átkötött félvászon-kötés, körbevágott.
22730.

Available for bidding
3 200 HUF
8,67
10,00
Minimum bid:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF