Books: History

Number of items: 427

[Folyóirat, 1956.] Folytatni és fokozni kell a termelőmunkát. Hattagú bűnözőbanda. A Pravda a magyar eseményekről. A Népakarat szakszervezeti folyóirat lapszáma a forradalom bukásának heteiből. I. évfolyam, 12. szám. (1956. november 25.) Budapest, 1956. Magyar Szabad Szakszervezetek Országos Szövetsége (Athenaeum Nyomda). [6] p. Folio. A forradalom napjaiban alakult, Nagy Imrét támogató, szociáldemokrata irányzatú szakszervezeti lap, a Népakarat a szabadságharc eltiprásának napjaiban, november 4-e után is megjelenhetett. Kádár János kollaboráns kormánya ugyanis 1956 novemberében még nem uralta az országot olyan mértékben, hogy a forradalom emlékét ápoló lapok megjelenését korlátozza. Szakszervezeti lapunk - feltehetően fennmaradásáért cserébe - napról napra jobban közelíti álláspontját a győztesekéhez. Ennek feltűnő példája, hogy lapszámunk teljes egészében közli a Pravda magyar eseményekről írt összefoglalóját (ideológiai eligazítását). A Pravda az októberi magyar események kiváltó okaként a Rákosi-Gerő-vezetés erőszakos módszereit jelöli meg. A tiltakozás nyomán hatalomra került Nagy Imre-kormány az események sodrában egyre inkább jobbra tolódott és gyengült, ennek nyomán a reakció színre lépése fenyegető veszélyként jelentkezett: e körülmények között került sor a Szovjetunió baráti segítségnyújtására. A Nagy Imre-kormány tevékenységét erőtlenségben és fasizálódásban összegző szovjet értékelést a magyar sajtó később átvette, sőt kiegészítette az imperialista összeesküvés vádjával, melynek nyomán Nagy Imrét később perbe foghatták és kivégezhették. Jó állapotú lapszám, hajtogatva, a hajtás mentén apró szakadásnyomokkal.
22743.

[Folyóirat, 1956.] Folytatni és fokozni kell a termelőmunkát. Hattagú bűnözőbanda. A Pravda a magyar eseményekről. A Népakarat szakszervezeti folyóirat lapszáma a forradalom bukásának heteiből. I. évfolyam, 12. szám. (1956. november 25.)
Budapest, 1956. Magyar Szabad Szakszervezetek Országos Szövetsége (Athenaeum Nyomda). [6] p. Folio.
A forradalom napjaiban alakult, Nagy Imrét támogató, szociáldemokrata irányzatú szakszervezeti lap, a Népakarat a szabadságharc eltiprásának napjaiban, november 4-e után is megjelenhetett. Kádár János kollaboráns kormánya ugyanis 1956 novemberében még nem uralta az országot olyan mértékben, hogy a forradalom emlékét ápoló lapok megjelenését korlátozza. Szakszervezeti lapunk - feltehetően fennmaradásáért cserébe - napról napra jobban közelíti álláspontját a győztesekéhez. Ennek feltűnő példája, hogy lapszámunk teljes egészében közli a Pravda magyar eseményekről írt összefoglalóját (ideológiai eligazítását). A Pravda az októberi magyar események kiváltó okaként a Rákosi-Gerő-vezetés erőszakos módszereit jelöli meg. A tiltakozás nyomán hatalomra került Nagy Imre-kormány az események sodrában egyre inkább jobbra tolódott és gyengült, ennek nyomán a reakció színre lépése fenyegető veszélyként jelentkezett: e körülmények között került sor a Szovjetunió baráti segítségnyújtására. A Nagy Imre-kormány tevékenységét erőtlenségben és fasizálódásban összegző szovjet értékelést a magyar sajtó később átvette, sőt kiegészítette az imperialista összeesküvés vádjával, melynek nyomán Nagy Imrét később perbe foghatták és kivégezhették.
Jó állapotú lapszám, hajtogatva, a hajtás mentén apró szakadásnyomokkal.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Steier Lajos:  Az 1849-iki trónfosztás előzményei és következményei. Ismeretlen adalékok az 1848-49-iki szabadságharc történetéhez. Levéltári kutatások alapján írta Steier Lajos. (Budapest), [1925]. Genius kiadás (Pallas Rt. ny.) 388 p. Első kiadás. A liptószentmiklósi születésű történész, Steier Lajos (1885-1937) pályája elején és végén a szlovák nemzetiségi kérdést vizsgálta, érdeklődése az 1920-as évek során átmenetileg az 1848-49-es szabadságharc története felé fordult. Három kötetben dolgozta fel a trónfosztáshoz vezető út történetét, kötetünk Kossuth, Görgey és a Honvédelmi Bizottmány más tagjainak levelezése alapján vizsgálja a trónfosztás politikai előzményeit és következményeit. Aranyozott, enyhén sérült gerincű, kissé foltos kiadói egészvászon kötésben.
22744.

Steier Lajos: Az 1849-iki trónfosztás előzményei és következményei. Ismeretlen adalékok az 1848-49-iki szabadságharc történetéhez. Levéltári kutatások alapján írta Steier Lajos.
(Budapest), [1925]. Genius kiadás (Pallas Rt. ny.) 388 p. Első kiadás.
A liptószentmiklósi születésű történész, Steier Lajos (1885-1937) pályája elején és végén a szlovák nemzetiségi kérdést vizsgálta, érdeklődése az 1920-as évek során átmenetileg az 1848-49-es szabadságharc története felé fordult. Három kötetben dolgozta fel a trónfosztáshoz vezető út történetét, kötetünk Kossuth, Görgey és a Honvédelmi Bizottmány más tagjainak levelezése alapján vizsgálja a trónfosztás politikai előzményeit és következményeit.
Aranyozott, enyhén sérült gerincű, kissé foltos kiadói egészvászon kötésben.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Orosz István: A Westminster-modell. Válogatott tanulmányok. DEDIKÁLT! Bp., 1993, Katalizátor. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
22745.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Volker Knopf - Stefan Martens: Görings Reich. Selbstinszenierungen in Carinhall. Augsburg, 2006, Bechtermünz. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
22746.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
22747.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Ernst Roskothen: Gross-Paris 1941-1944. Ein Wehrmachtsrichter erinnert sich. Tübingen, 1989, Hohenrain-Verlag. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
22748.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Siegfried Kappe-Hardenberg: Ein Mythos wird zerstört. Der Spanische Bürgerkrieg, Guernica und die antideutsche Propaganda. Berg, 1987, Kurt Vowinckel. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
22749.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
David Irving: Hitlers Weg zum Krieg. München-Berlin, 1979, F. A. Herbig. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, minimálisan sérült kiadói papír védőborítóban.
22750.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Charles de Jaeger: Das Führer Museum. Sonderauftrag Linz. Esslingen-München, 1988, Bechtle. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
22751.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Anna Maria Sigmund: Die Frauen der Nazis. Wien, 1998, Ueberreuter. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
22752.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
22753.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Karl Haushofer: Wehr-geopolitik. Geographische Grundlagen einer Wehrkunde. Berlin, 1941, Junker. Német nyelven. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés.
22754.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF