[Folyóirat, 1956.] Folytatni és fokozni kell a termelőmunkát. Hattagú bűnözőbanda. A Pravda a magyar eseményekről. A Népakarat szakszervezeti folyóirat lapszáma a forradalom bukásának heteiből. I. évfolyam, 12. szám. (1956. november 25.) Budapest, 1956. Magyar Szabad Szakszervezetek Országos Szövetsége (Athenaeum Nyomda). [6] p. Folio. A forradalom napjaiban alakult, Nagy Imrét támogató, szociáldemokrata irányzatú szakszervezeti lap, a Népakarat a szabadságharc eltiprásának napjaiban, november 4-e után is megjelenhetett. Kádár János kollaboráns kormánya ugyanis 1956 novemberében még nem uralta az országot olyan mértékben, hogy a forradalom emlékét ápoló lapok megjelenését korlátozza. Szakszervezeti lapunk - feltehetően fennmaradásáért cserébe - napról napra jobban közelíti álláspontját a győztesekéhez. Ennek feltűnő példája, hogy lapszámunk teljes egészében közli a Pravda magyar eseményekről írt összefoglalóját (ideológiai eligazítását). A Pravda az októberi magyar események kiváltó okaként a Rákosi-Gerő-vezetés erőszakos módszereit jelöli meg. A tiltakozás nyomán hatalomra került Nagy Imre-kormány az események sodrában egyre inkább jobbra tolódott és gyengült, ennek nyomán a reakció színre lépése fenyegető veszélyként jelentkezett: e körülmények között került sor a Szovjetunió baráti segítségnyújtására. A Nagy Imre-kormány tevékenységét erőtlenségben és fasizálódásban összegző szovjet értékelést a magyar sajtó később átvette, sőt kiegészítette az imperialista összeesküvés vádjával, melynek nyomán Nagy Imrét később perbe foghatták és kivégezhették. Jó állapotú lapszám, hajtogatva, a hajtás mentén apró szakadásnyomokkal.
Steier Lajos: Az 1849-iki trónfosztás előzményei és következményei. Ismeretlen adalékok az 1848-49-iki szabadságharc történetéhez. Levéltári kutatások alapján írta Steier Lajos. (Budapest), [1925]. Genius kiadás (Pallas Rt. ny.) 388 p. Első kiadás. A liptószentmiklósi születésű történész, Steier Lajos (1885-1937) pályája elején és végén a szlovák nemzetiségi kérdést vizsgálta, érdeklődése az 1920-as évek során átmenetileg az 1848-49-es szabadságharc története felé fordult. Három kötetben dolgozta fel a trónfosztáshoz vezető út történetét, kötetünk Kossuth, Görgey és a Honvédelmi Bizottmány más tagjainak levelezése alapján vizsgálja a trónfosztás politikai előzményeit és következményeit. Aranyozott, enyhén sérült gerincű, kissé foltos kiadói egészvászon kötésben.
Joachim Fest - Heinrich Hoffmann: Hitler. Gescichter eines Diktators. Eine Bilddokumentation. Szerk.: Jochen von Lang. München-Berlin, 1984, F. A. Herbig. Fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Siegfried Kappe-Hardenberg: Ein Mythos wird zerstört. Der Spanische Bürgerkrieg, Guernica und die antideutsche Propaganda. Berg, 1987, Kurt Vowinckel. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
David Irving: Hitlers Weg zum Krieg. München-Berlin, 1979, F. A. Herbig. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, minimálisan sérült kiadói papír védőborítóban.
Charles de Jaeger: Das Führer Museum. Sonderauftrag Linz. Esslingen-München, 1988, Bechtle. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.