Books: History

Number of items: 427

Bevilaqua Borsody Béla:  Német maszlag I. Othotól Adolf Hitlerig 972-1945. Budapest, 1945. Magyar Téka (Általános Nyomda és Grafikai Intézet Rt.) 168 p. Egyetlen kiadás. Bevilaqua Borsody Béla (1885-1952) művelődéstörténész, helytörténész, muzeológus markáns koncepcióval megírt tanulmánya a Kárpát-medence birtoklása iránti német geopolitikai törekvések történeteként dolgozza fel Közép-Európa históriáját. A szenvedélyes hangon megírt vádirat a magyarok szenvedéstörténetének emlékezetes variánsa. Az első előzéken Ex libris. Poss.: Dr. Ráth István. [Ráth-Végh István (1870-1959) jogász, író, művelődéstörténész.] Korabeli félvászon kötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen vörös címkén.
22597.

Bevilaqua Borsody Béla: Német maszlag I. Othotól Adolf Hitlerig 972-1945.
Budapest, 1945. Magyar Téka (Általános Nyomda és Grafikai Intézet Rt.) 168 p. Egyetlen kiadás.
Bevilaqua Borsody Béla (1885-1952) művelődéstörténész, helytörténész, muzeológus markáns koncepcióval megírt tanulmánya a Kárpát-medence birtoklása iránti német geopolitikai törekvések történeteként dolgozza fel Közép-Európa históriáját. A szenvedélyes hangon megírt vádirat a magyarok szenvedéstörténetének emlékezetes variánsa.
Az első előzéken Ex libris.
Poss.: Dr. Ráth István. [Ráth-Végh István (1870-1959) jogász, író, művelődéstörténész.]
Korabeli félvászon kötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen vörös címkén.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Maspero, Gaston:  Égypte. (Histoire générale de l'art.) Paris, [1911]. Librairie Hachette (Imprimerie Crété, Corbeil). 1 t. (színes címkép) + XII + 326 + [2] p. + 3 t. (színes). Első kiadás. Gaston Maspero (1846-1916) francia egyiptológus, régész, múzeumigazgató. Az Oszmán Birodalom fennhatósága alá tartozó Egyiptom 1879. évi végzetes eladósodása során angol-francia gyámság alá került: az ország gazdasági irányítása angol, kulturális vezetése francia felügyelet alá. A frissen Egyiptomba érkező, ásatásait megkezdő párizsi professzor, Gaston Maspero hamarosan átvette a kairói Bulaq Múzeum és az egyiptomi Nemzeti Régészeti Intézet vezetését. Korszaka az egyiptomi ásatások aranykorának számít, melynek során a kincsfeltárásokkal párhuzamosan számos tudományos kérdésre is válasz született. Jóllehet Gaston Maspero elsődlegesen az ásatások nemzetközi felügyeletével foglalkozott, jónéhány expedícióban maga is részt vett, az egyik piramis kamrarendszerében levő halotti szövegeket ő ismertette meg a nemzetközi nyilvánossággal. Szövegközti régészeti felvételekkel és ásatási alaprajzokkal rendkívül gazdagon illusztrált monográfiája népszerű bevezetés az egyiptológia korabeli eredményeibe. Példányunk az első kiadás utánnyomásából származik, az első kiadással egy időben a munka megjelent német, amerikai, angol, spanyol és olasz kiadásban is. Aranyozott, illusztrált kiadói egészvászon kiadásban. Jó példány.
22598.

Maspero, Gaston: Égypte. (Histoire générale de l'art.)
Paris, [1911]. Librairie Hachette (Imprimerie Crété, Corbeil). 1 t. (színes címkép) + XII + 326 + [2] p. + 3 t. (színes). Első kiadás.
Gaston Maspero (1846-1916) francia egyiptológus, régész, múzeumigazgató. Az Oszmán Birodalom fennhatósága alá tartozó Egyiptom 1879. évi végzetes eladósodása során angol-francia gyámság alá került: az ország gazdasági irányítása angol, kulturális vezetése francia felügyelet alá. A frissen Egyiptomba érkező, ásatásait megkezdő párizsi professzor, Gaston Maspero hamarosan átvette a kairói Bulaq Múzeum és az egyiptomi Nemzeti Régészeti Intézet vezetését. Korszaka az egyiptomi ásatások aranykorának számít, melynek során a kincsfeltárásokkal párhuzamosan számos tudományos kérdésre is válasz született. Jóllehet Gaston Maspero elsődlegesen az ásatások nemzetközi felügyeletével foglalkozott, jónéhány expedícióban maga is részt vett, az egyik piramis kamrarendszerében levő halotti szövegeket ő ismertette meg a nemzetközi nyilvánossággal. Szövegközti régészeti felvételekkel és ásatási alaprajzokkal rendkívül gazdagon illusztrált monográfiája népszerű bevezetés az egyiptológia korabeli eredményeibe. Példányunk az első kiadás utánnyomásából származik, az első kiadással egy időben a munka megjelent német, amerikai, angol, spanyol és olasz kiadásban is.
Aranyozott, illusztrált kiadói egészvászon kiadásban. Jó példány.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Ezeréves Magyarország. XIII. Leo pápa és a magyar katholikus főpásztorok ünneplő szava papjaik- és híveikhez a magyar honfoglalás ezredik évfordulója alkalmából. Összegyűjté és kiadja: a Szent István-társulat. Bp., 1896, Athenaeum-ny.,VIII+248 p. Kiadói, aranyozott, enyhén kopott vászonkötésben
22599.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Thuróczi János: Magyar krónika. Ford. és jegyzetekkel ellátta: Geréb László. A szövegeket átnézte és a bevezetést írta: Kardos Tibor. Monumenta Hungarica I. Bp., 1957, Magyar Helikon, 213+1 p. Megjelent 2600 példányban. Számozatlan példány. Kiadói aranyozott félpergamen-kötésben, kis kopásnyomokkal.
22600.

Available for bidding
3 800 HUF
10,30
11,88
Minimum bid:
3 800 HUF
3 800 4 400 5 000
Ferrero, Guglielmo: Kaland. Bonaparte Itáliában 1796-1797. Bp., 2000, Osiris. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
22601.

Available for bidding
3 600 HUF
9,76
11,25
Minimum bid:
3 600 HUF
3 600 4 200 5 000
1938 A hazatért Felvidék. V. rész: Komárom, Csallóköz. Képes Vasárnap 50. sz. Bp., 1938, Pesti Hírlap Rt. (Légrády-ny.), 36 p. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói tűzött papírkötés, a tűzéstől különvált borítóval.
22602.

Available for bidding
3 600 HUF
9,76
11,25
Minimum bid:
3 600 HUF
3 600 4 200 5 000
1938 A hazatért Felvidék. III. rész: Munkács, Ungvár, Beregszász. Képes Vasárnap 48. sz. Bp., 1938, Pesti Hírlap Rt. (Légrády-ny.), 36 p. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói tűzött papírkötés.
22603.

Available for bidding
3 600 HUF
9,76
11,25
Minimum bid:
3 600 HUF
3 600 4 200 5 000
Szabó K. Sándor: Bevonulás Erdélybe 1940. Bp., 1991, B&amp;K Kiadó. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés. + Raffay Ernő: Trianon titkai, avagy hogyan bántak el országunkkal... Bp., 1990. Kiadói papírkötés. + Orbán Éva: Amit az Árpádsávos zászlóról illik tudnunk. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
22604.

Szabó K. Sándor: Bevonulás Erdélybe 1940. Bp., 1991, B&K Kiadó. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés. + Raffay Ernő: Trianon titkai, avagy hogyan bántak el országunkkal... Bp., 1990. Kiadói papírkötés. + Orbán Éva: Amit az Árpádsávos zászlóról illik tudnunk. Kiadói papírkötés, jó állapotban.

Available for bidding
3 600 HUF
9,76
11,25
Minimum bid:
3 600 HUF
3 600 4 200 5 000
Emlékfüzet Huszti Dr. Gaál Endre v. államtitkár, országgyűlési képviselőnek a szatmári református egyházmegye gondnoki állásába történt beiktatásáról. 1929. Kiadói egészvászon kötés, kissé sérült gerinc, aranyozott lapélek, kopottas állapotban.
22605.

Available for bidding
3 600 HUF
9,76
11,25
Minimum bid:
3 600 HUF
3 600 4 200 5 000
Szent Imre album. A jubiláris ünnepségek története képekben. Szerk.: Huszár Károly. Bp., 1930, Szent Imre Jubileum Rendező Főbizottsága. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
22606.

Available for bidding
3 600 HUF
9,76
11,25
Minimum bid:
3 600 HUF
3 600 4 200 5 000
Wayne, Mike: Understanding Film. Marxist Perspectives. London, Pluto Press. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
22607.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Dobszay Károly: Perújrafelvétel. Bűnös volt-e Szálasi Ferenc? Történelmi tanulmányok. Hn., 1997, Magyar Rezervátum, 79 p. 1. kiadás. Számozott (680./1000) példány. Kiadói papírkötés.
22608.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF