Available for bidding
22597.
Books: History
4 000 HUF
10,84 EUR, 12,50 USD
4 000 HUF
Bevilaqua Borsody Béla:
Német maszlag I. Othotól Adolf Hitlerig 972-1945.
Budapest, 1945. Magyar Téka (Általános Nyomda és Grafikai Intézet Rt.) 168 p. Egyetlen kiadás.
Bevilaqua Borsody Béla (1885-1952) művelődéstörténész, helytörténész, muzeológus markáns koncepcióval megírt tanulmánya a Kárpát-medence birtoklása iránti német geopolitikai törekvések történeteként dolgozza fel Közép-Európa históriáját. A szenvedélyes hangon megírt vádirat a magyarok szenvedéstörténetének emlékezetes variánsa.
Az első előzéken Ex libris.
Poss.: Dr. Ráth István. [Ráth-Végh István (1870-1959) jogász, író, művelődéstörténész.]
Korabeli félvászon kötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen vörös címkén.
| up to 1.000 HUF | 100 HUF |
| up to 5.000 HUF | 200 HUF |
| up to 10.000 HUF | 500 HUF |
| up to 20.000 HUF | 1.000 HUF |
| up to 50.000 HUF | 2.000 HUF |
| up to 100.000 HUF | 5.000 HUF |
| up to 200.000 HUF | 10.000 HUF |
| up to 500.000 HUF | 20.000 HUF |
| up to 1.000.000 HUF | 50.000 HUF |
| up to 2.000.000 HUF | 100.000 HUF |
| up to 5.000.000 HUF | 200.000 HUF |
| up to 10.000.000 HUF | 500.000 HUF |
| over 10.000.000 HUF | 1.000.000 HUF |