Available for bidding
22596.
Books: History
4 000 HUF
10,84 EUR, 12,50 USD
4 000 HUF
Európa válaszúton: Háború vagy béke?
(Budapest, 1933). A Pesti HÃrlap kiadása (Légrády Testvérek Nyomdai Műintézete). 94 + [2] p. ElsÅ‘ kiadás.
A mű szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben kiadott, tiltott könyvek listáján. A Pesti HÃrlap kiadványa a háborús veszélyekkel tarkÃtott béketárgyalások korában arra világÃt rá, hogy a pusztÃtó háborús konfliktus csakis a Párizs környéki békék revÃziójával elÅ‘zhetÅ‘ meg. Revizionista kiadványunk törzsanyaga a trianoni béke igazságtalan mivolta mellett érvel: Magyarország nem nyomta el nemzetiségeit, nem kezdeményezte a háborút, védekezÅ‘en lépett fel a konfliktus során; a wilsoni önrendelkezési elvek megtévesztették a háborús összeomláskor felállt magyar vezetést, az utódállamokban pedig közigazgatási és gazdasági módszerekkel kivitelezett etnikai tisztogatás zajlik. A szÃnes grafikonokkal, térképekkel, infografikákkal illusztrált utolsó fejezet a Kárpát-medence gazdasági egységének fontosságára hÃvja fel a figyelmet, illetve a különféle dunai konföderációk ritkán látott térképeit közli.
Példányunk fűzése a kötet elején meglazult, néhány oldalon apró rozsdafoltosság a gerincnél, az enyhén foltos első előzéken apró sérülés.
Enyhén sérült gerincű, kissé foltos, aranyozott kiadói vászonkötésben.
| up to 1.000 HUF | 100 HUF |
| up to 5.000 HUF | 200 HUF |
| up to 10.000 HUF | 500 HUF |
| up to 20.000 HUF | 1.000 HUF |
| up to 50.000 HUF | 2.000 HUF |
| up to 100.000 HUF | 5.000 HUF |
| up to 200.000 HUF | 10.000 HUF |
| up to 500.000 HUF | 20.000 HUF |
| up to 1.000.000 HUF | 50.000 HUF |
| up to 2.000.000 HUF | 100.000 HUF |
| up to 5.000.000 HUF | 200.000 HUF |
| up to 10.000.000 HUF | 500.000 HUF |
| over 10.000.000 HUF | 1.000.000 HUF |