Books: History

Number of items: 427

Wolf Rüdiger Heß: Rudolf Heß: "Ich bereue nichts". Mit einem Vorwort von Golo Mann. Graz-Stuttgart, 1995, Leopold Stocker. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
22767.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
2 200 HUF
5,96
6,88
Minimum bid:
2 200 HUF
2 200 2 600 3 000
Christoph Stölzl (szerk.): Deutsche Geschichte in Bildern. München-Berlin, 1995, Koehler &amp; Amelang, 559 p. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
22768.

Christoph Stölzl (szerk.): Deutsche Geschichte in Bildern. München-Berlin, 1995, Koehler & Amelang, 559 p. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.

Available for bidding
2 200 HUF
5,96
6,88
Minimum bid:
2 200 HUF
2 200 2 600 3 000
Christian Graf von Krockow - Karl-Heinz Jürgens: Friedrich der Große. Lebensbilder. Bergisch Gladbach, 1986, Gustav Lübbe. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
22769.

Available for bidding
2 200 HUF
5,96
6,88
Minimum bid:
2 200 HUF
2 200 2 600 3 000
Haas, Alexandra: Ungarn in Tirol. Flüchtlingsschicksale 1945-1956. Innsbrucker Forschungen zur Zeitgecshichte. 2008, Studien Verlag.Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban, néhol foltos lapok.
22770.

Available for bidding
2 800 HUF
Minimum bid:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
Padányi Viktor: Dentumagyaria. Magyar Történelmi Tanulmánysorozat I. kötet. [Buenos Aires, 1963.], Transsylvania, 450+2 p. Emigráns kiadás. Kiadói aranyozott egészbőr-kötésben, kopott borítóval, az elülső borító felső sarkán kis sérüléssel.
22771.

Available for bidding
2 800 HUF
Minimum bid:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
Medinától Etéig. Tisztelgő írások Csalog József születésének 100. évfordulóján. Szerk.: Bende Lívia - Lőrinczy Gábor. Szentes, 2009, Koszta József Múzeum. Fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
22772.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Széchenyi Zsigmond: Denaturált Afrika. (Feleségemmel a fekete földrészen.) Bp.,2019,Pannon Értéktár Kiadó. A szerző fekete-fehér felvételeivel. Kiadói egészvászon-kötés.
22773.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Heil Kristóf Mihály: Szemelvények a magyar emigráció történetéből. Szerk.: - -. Jogtörténeti Értekezések 67. Bp., 2024., Gondolat - RETÖRKI. Kiadói kartonált papírkötés.
22774.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Átkelők a túlvilágra. Két gepida temető a Közép-Tisza mentén. Szerk.: F. Kovács Péter. Szolnok, 2022, Damjanich János Múzeum. Nagyon gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
22775.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Heinrich Schwendemann - Wolfgang Dietsche: Hitlers Schloß. Die "Führerresidenz" in Posen. Berlin,2003,Ch. Links Verlag. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
22776.

Available for bidding
2 200 HUF
5,96
6,88
Minimum bid:
2 200 HUF
2 200 2 600 3 000
Fred Hahn: Lieber Stürmer! Leserbriefe an das NS-Kampfblatt 1924 bis 1945. [Kedves Stürmer! Levelek a náci Kampfblatt szerkesztőjéhez. 1924-től 1945-ig.] Eine Dokumentation aus dem Leo-Baeck-Instiut, New York. Bearbeitung der deutschen Ausgabe von Günther Wagenlehner. Stuttgart, 1978., Seewald Verlag. Német nyelven. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. A Der Stürmer (magyarul: Rohamozó) nemzetiszocialista hetilap volt, amelyet Julius Streicher alapított és adott ki 1923 és 1945 között. Az erőteljesen antiszemita beállítottságú lap tartalma a komoly újság hatását keltő Völkischer Beobachterrel szemben igen alacsony színvonalú volt és sokszor szerepeltek benne a zsidókat támadó cikkek és rajzok, amelyek gyakran kapcsolódtak a vérvádhoz és állítólagos kéjgyilkosságokhoz, ezen kívül néha pornográf tartalmúak is voltak.  Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.
22777.

Fred Hahn: Lieber Stürmer! Leserbriefe an das NS-Kampfblatt 1924 bis 1945. [Kedves Stürmer! Levelek a náci Kampfblatt szerkesztőjéhez. 1924-től 1945-ig.] Eine Dokumentation aus dem Leo-Baeck-Instiut, New York. Bearbeitung der deutschen Ausgabe von Günther Wagenlehner. Stuttgart, 1978., Seewald Verlag. Német nyelven. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált.
A Der Stürmer (magyarul: Rohamozó) nemzetiszocialista hetilap volt, amelyet Julius Streicher alapított és adott ki 1923 és 1945 között. Az erőteljesen antiszemita beállítottságú lap tartalma a komoly újság hatását keltő Völkischer Beobachterrel szemben igen alacsony színvonalú volt és sokszor szerepeltek benne a zsidókat támadó cikkek és rajzok, amelyek gyakran kapcsolódtak a vérvádhoz és állítólagos kéjgyilkosságokhoz, ezen kívül néha pornográf tartalmúak is voltak.
Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.

Available for bidding
2 200 HUF
5,96
6,88
Minimum bid:
2 200 HUF
2 200 2 600 3 000
Michael Walter: Hitler in der Oper. Deutsches Musikleben 1919-1945. Stuttgart - Weimar,2000,J. B. Metzler. Német nyelven. Kiadói papírkötés.
22778.

Available for bidding
2 200 HUF
5,96
6,88
Minimum bid:
2 200 HUF
2 200 2 600 3 000

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF