Dobrovits Aladár: Dobrovits Aladár válogatott tanulmányai I-II. (I. Egyiptom és az antik világ; II. Irodalom és vallás az ókori Egyiptomban) Akadémiai Könyvkiadó, 1979
A. Van der Heyden: Valley of the Kings. Tall der Könige. Valleé des Rois. hn., én., Al Ahram/Elsevier. Angol, német, francia nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
John Gouldsblom: Tűz és civilizáció. Bp.,2002, Osiris. Kiadói papírkötés, jó állapotban.; + Hermann Bausinger: Népi kultúra a technika korszakában. Bp.,1995, Osiris. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Vegyes történelmi könyvtétel, 3 db: Mary Fulbrook: A német nemzeti identitás a holokauszt után. Bp., 2001, Helikon. Kiadói papírkötés.; Borhi Géza: Az Egyesült Államok és a szovjet zóna, 1945-1990. História Könyvtár 2. Bp., 1993, História - MTA Történettudományi Könyvtár. Kiadói papírkötés.; Láng, Imre: Az Egyesült Államok gazdaságpolitikája és külpolitikája 1933-1939. Bp., 1988, Akadémiai. Kiadói kartonált papírkötés.
Georges Duby: A lovag, a nő és a pap. A házasság a középkori Franciaországban. Ford.: Fázsy Anikó. Bp., 1987, Gondolat. Kiadói papírkötés, helyenként lapszéli ázásnyomokkal.
Kosáry Domokos: Kossuth Lajos a reformkorban. Millenniumi Magyar Történelem. Életrajzok. Bp.,2002., Osiris. 2., bővített kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, karcos borítóval.
Horváth Mihály: Az ipar és kereskedés története Magyarországban, a három utolsó század alatt. Bp.,1984, ÁKV. Reprint kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.
Ellenforradalmi erők a magyar októberi eseményekben. I-IV. köt. Bp., [1957], Magyar Népköztársaság Minisztertanácsa Tájékoztatási Hivatala. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói papírkötés, változó állapotban.