Tétel

Available for bidding

Bid:

18 000 20 000 24 000

18 000 HUF
48,78 EUR, 56,25 USD

Minimum bid:

18 000 HUF

Description:

Horváth Mihály: Huszonöt év Magyarország történelméből 1823-1848. I-III. kötet. Bp.,1868,Ráth Mór, XVI+461+3 p.; VII+466 p; VII+508 p. Második kiadás.
Horváth Mihály (1809-1878) címzetes csanádi püspök, a szabadságharc vallás- és közoktatásügyi miniszterhelyettese, emigráns történész. Alapvető reformkori politikai áttekintése először svájci száműzetése idején jelent meg, a munka néhány évvel később Magyarországon is napvilágot látott. A nemzeti szabadelvű szellemben megírt dolgozat mindenekelőtt politikai természetű - a belpolitikai fordulatait tárgyalja a reformkor kezdete előtti évektől a forradalomig, benne pedig kormány és ellenzék éppen aktuális oppozícióját éppúgy, mint a nagyobb horderejű reformok megvalósulásának folyamatát, nem feledkezve el az országon belüli nemzetiségi széthúzás kérdéseiről sem.
A címlapokon szentkirályszabadjai Karsa Ferenc (1827-1915) 1848-as honvéd hadnagy, Görgey Artúr parancsőrtisztje, árvaszéki elnök névbejegyzésével.
Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötések, kopott, foltos borítókkal,
az I. kötet hátsó borítója foltos, és a táblán a papírborítás szakadt, valamint a hátsó tábla vetemedett, a 3. kötet gerincének alján a bőr kissé hiányos, de belül alapvetően jó állapotban.

Share:

Photo of the item taken by : kni

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF