Tétel

Available for bidding

Bid:

60 000 70 000 80 000

60 000 HUF
162,60 EUR, 187,50 USD

Minimum bid:

60 000 HUF

Description:

Presuhn, Emil: Pompeji. Die neuesten Ausgrabungen von 1874 bis 1881. Für Kunst- und Alterthumsfreunde. Illustrirt herausgegeben von Emil Presuhn. Zehn Abtheilungen mit 80 Tafeln in Chromolithographie, nach Aquarellen von G. Discanto und A. Butts.
[Lipcse] Leipzig, 1882. T. O. Weigel (Druck von A. Th. Engelhardt). [2] + XII + 15 + [1] + 84 p. + 80 t. (kőnyomat, ebből 69 színes).
Emil Presuhn (1844-1881) német pedagógus, iskolaigazgató, amatőr régész. 1872-től a nápolyi német iskola igazgatója, ekkortól fordult érdeklődése a pompeji ásatások felé, melynek lelkes szervezőjévé vált. Szerzőnk az ásatási eredmények illusztrálására Geremia Discanto és Amy Butts grafikusművészeket kérte fel. Gazdagon illusztrált kötetében az antik Pompeji tíz, műemlékekben gazdag háztömbjének építészeti és képzőművészeti felmérésére tesz kísérletet. A váratlan vulkánkitörés által sújtott település épületei csodálatosan konzerválódtak, albumunk segítségével egy vigalmi célokat szolgáló antik település képzőművészeti formakincsébe, életmódjába nyerhetünk betekintést. A freskókon és mozaikmunkákon a görög-római mitológia jelenetei éppúgy megjelennek, mint a korabeli divat és szokásrend elemei. Valamennyi fejezet képanyaga élén a háztömb alaprajzának rekonstrukciója. A munka első kiadása 1878-ban jelent meg, példányunk a második, javított, bővített kiadásból való.
Aranyozott, álbordás, enyhén kopott gerincű kiadói félbőr kötésben, a kötéstáblán apró kopásokkal, vörös festésű lapszélekkel. Dekoratív, jó példány.

Share:

Photo of the item taken by : ufk

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF