Books: Architecture, Art

Number of items: 608

Rümann, Arthur:  Daumier als Illustrator. Drei Jahrzehnte franzözischen Bürgertums. Mit 150 Abbildungen. München, 1919. Delphin-Verlag. [8] + 112 p. Egyetlen kiadás. Arthur Rümann (1888-1963) német művészettörténész gazdagon illusztrált monográfiája a francia karikatúra mesteréről, Honoré Daumier-ről (1808-1879). Bár Daumier elsősorban saját korának társadalmi típusairól, főként a francia nyárspolgárokról készített jelentős erejű, groteszk karikatúrákat, monográfiánk bőven válogat a művész történelmi karikatúráiból is, melyek a korábbi évszázadok visszásságait idézik meg. Kissé sérült gerincű, illusztrált, enyhén kopott kiadói kartonkötésben, felül vörös festésű lapszélekkel. Jó példány.
23256.

Rümann, Arthur: Daumier als Illustrator. Drei Jahrzehnte franzözischen Bürgertums. Mit 150 Abbildungen.
München, 1919. Delphin-Verlag. [8] + 112 p. Egyetlen kiadás.
Arthur Rümann (1888-1963) német művészettörténész gazdagon illusztrált monográfiája a francia karikatúra mesteréről, Honoré Daumier-ről (1808-1879). Bár Daumier elsősorban saját korának társadalmi típusairól, főként a francia nyárspolgárokról készített jelentős erejű, groteszk karikatúrákat, monográfiánk bőven válogat a művész történelmi karikatúráiból is, melyek a korábbi évszázadok visszásságait idézik meg.
Kissé sérült gerincű, illusztrált, enyhén kopott kiadói kartonkötésben, felül vörös festésű lapszélekkel. Jó példány.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
4 800 HUF
13,01
15,00
Minimum bid:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
Furtwängler, Adolf - Ulrichs, Heinrich Ludwig (herausg.): Denkmäler Griechischer und Römischer Skulptur. Handausgabe. Mit 60 Tafeln und 73 Textabbildungen. München, (1911). Druck und Verlag von F. Bruckmann Ag. VIII + 214 + [2] p. + 59 p. (ebből egy dupla oldalas). A görög-római szobrászat eredményeit áttekintő, gazdagon illusztrált művészettörténeti munka első kiadása 1898-ban jelent meg. Példányunk a harmadik, bővített kiadásból való. A címlapon régi katalógusbejegyzés. Feliratozott kiadói egészvászon kötésben, vörös festésű lapszélekkel, az első kötéstáblán a kiadó vaknyomásos emblémájával.
23257.

Furtwängler, Adolf - Ulrichs, Heinrich Ludwig (herausg.): Denkmäler Griechischer und Römischer Skulptur. Handausgabe. Mit 60 Tafeln und 73 Textabbildungen.
München, (1911). Druck und Verlag von F. Bruckmann Ag. VIII + 214 + [2] p. + 59 p. (ebből egy dupla oldalas).
A görög-római szobrászat eredményeit áttekintő, gazdagon illusztrált művészettörténeti munka első kiadása 1898-ban jelent meg. Példányunk a harmadik, bővített kiadásból való.
A címlapon régi katalógusbejegyzés.
Feliratozott kiadói egészvászon kötésben, vörös festésű lapszélekkel, az első kötéstáblán a kiadó vaknyomásos emblémájával.

Available for bidding
4 800 HUF
13,01
15,00
Minimum bid:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
Plietzsch, Eduard: Vermeer van Delft. Mit 35 Tafeln. [Lipcse] Leipzig, 1911. Verlag von Karl W. Hiersamann (Druck von Emil Herrmann senior). X + 145 + [5] p. + XXXV t. Első kiadás. Eduard Plietzsch (1886-1961) berlini művészettörténész és galériatulajdonos. A németalföldi festészet szakértőjének számító Eduard Plietzsch Vermeer-monográfiája korrajzba ágyazott művészettörténeti értekezés. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, felül aranyozott festésű lapszélekkel. Körülvágatlan, részben felvágatlan, jó példány.
23258.

Plietzsch, Eduard: Vermeer van Delft. Mit 35 Tafeln.
[Lipcse] Leipzig, 1911. Verlag von Karl W. Hiersamann (Druck von Emil Herrmann senior). X + 145 + [5] p. + XXXV t. Első kiadás.
Eduard Plietzsch (1886-1961) berlini művészettörténész és galériatulajdonos. A németalföldi festészet szakértőjének számító Eduard Plietzsch Vermeer-monográfiája korrajzba ágyazott művészettörténeti értekezés.
Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, felül aranyozott festésű lapszélekkel. Körülvágatlan, részben felvágatlan, jó példány.

Available for bidding
4 800 HUF
13,01
15,00
Minimum bid:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
Vallomások... Csete György és Dulánszky Jenő. 2001, Kijárat Kiadó. Kiadói kartonált kötés.
23259.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Landgráf Katalin - Penkala Éva - Szittner Andrea: Nagy szövéskönyv 1. 2001, Planétás Kiadó. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
23260.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Cervantes, Miguel de - Reiner, Imre (ill.):  Szenen aus Don Quixote von Miguel de Cervantes. Mit einundzwanzig Holzstichen von Imre Reiner und einem Nachwort von Hermann Kienzle. Basel, (1941). Holbein-Verlag (Gebrüder Fretz Ag., Zürich). 48 + [4] p. Egyetlen kiadás. Reiner Imre (1900-1987) magyar származású svájci betűmetsző, tipográfus, grafikusművész és illusztrátor. Számos klasszikus irodalmi mű jelent meg illusztrációival, Cervantes-regénykivonatunk esetén a művész 21 rajzával. Kolofon: ?Dieses Buch wurde auf echtem Büttenpapier von Gebr. Fretz AG. In Zürich im Dezember 1941 gedruckt?. Illusztrált kiadói kartonkötésben, kiadói védőfóliában. Jó példány.
23261.

Cervantes, Miguel de - Reiner, Imre (ill.): Szenen aus Don Quixote von Miguel de Cervantes. Mit einundzwanzig Holzstichen von Imre Reiner und einem Nachwort von Hermann Kienzle.
Basel, (1941). Holbein-Verlag (Gebrüder Fretz Ag., Zürich). 48 + [4] p. Egyetlen kiadás.
Reiner Imre (1900-1987) magyar származású svájci betűmetsző, tipográfus, grafikusművész és illusztrátor. Számos klasszikus irodalmi mű jelent meg illusztrációival, Cervantes-regénykivonatunk esetén a művész 21 rajzával.
Kolofon: ?Dieses Buch wurde auf echtem Büttenpapier von Gebr. Fretz AG. In Zürich im Dezember 1941 gedruckt?.
Illusztrált kiadói kartonkötésben, kiadói védőfóliában. Jó példány.

Available for bidding
4 800 HUF
13,01
15,00
Minimum bid:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
Bode, Wilhelm:  Florentiner Bildhauer der Renaissance. Berlin, 1910. Verlag von Bruno Cassirer. [10] + 340 + [6] p. + 22 t. Wilhelm von Bode (1845-1929) porosz művészettörténész, múzeumalapító, a berlini műgyűjtemények főigazgatója. Szobrászati monográfiájában a firenzei reneszánsz szobrászat motívumkincsét vizsgálja, oldalszámozáson belül gazdag illusztrációs anyaggal. A munka első kiadása 1902-ben jelent meg, példányunk a második, bővített kiadásból való. A hátsó előzéken régi tulajdonosi bélyegzés. Aranyozott gerincű korabeli félbőr kötésben, felül aranyozott lapszélekkel. Jó példány.
23262.

Bode, Wilhelm: Florentiner Bildhauer der Renaissance.
Berlin, 1910. Verlag von Bruno Cassirer. [10] + 340 + [6] p. + 22 t.
Wilhelm von Bode (1845-1929) porosz művészettörténész, múzeumalapító, a berlini műgyűjtemények főigazgatója. Szobrászati monográfiájában a firenzei reneszánsz szobrászat motívumkincsét vizsgálja, oldalszámozáson belül gazdag illusztrációs anyaggal. A munka első kiadása 1902-ben jelent meg, példányunk a második, bővített kiadásból való.
A hátsó előzéken régi tulajdonosi bélyegzés.
Aranyozott gerincű korabeli félbőr kötésben, felül aranyozott lapszélekkel. Jó példány.

Available for bidding
4 800 HUF
13,01
15,00
Minimum bid:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
Barokk Konferenciák I-III. Az I. kötetben szerzői ex libris bélyegzéssel. Eger, 1993, 1996, 1997. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
23263.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Santarcanegli, Paolo: Üzenet a túlsó partról.    Békéscsaba, 1980. Megyei Könyvtár. 7 sztl. lev. Megjelent a Békés Megyei Könyvtár bibliofil sorozatának kiadásában. Illusztrálta Enrico Paulucci. Számozott, aláírt példány, (195/250). Fűzve, kiadói borítóban.
23264.

Available for bidding
4 800 HUF
13,01
15,00
Minimum bid:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
Balogh Ilona: Magyar Fatornyok. Néprajzi Füzetek 1. A Sóstói Múzeumfalu Kiskönyvtára 2. Szerk.: Páll István. Nyíregyháza - Sóstófürdő, 1994, Múzeumfalu Baráti Köre. Számozott (013./500) példány. Hasonmás kiadás. Kiadói papírkötés.
23265.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Stokes, Marianne &amp; Adrian: Hungarian Journeys. Landscapes and Portraits 1905-1910.[London, 1996., Evans, M.], 48 p. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
23266.

Stokes, Marianne & Adrian: Hungarian Journeys. Landscapes and Portraits 1905-1910.[London, 1996., Evans, M.], 48 p. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, jó állapotban.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Goncourt, Edmond und Jules de:  Gavarni. Der Mensch und das Werk. Mit 107 Ganzseitigen und 36 Textillustrationen. Band I-II. [Teljes mű két kötetben.] Berlin, (1918). Hyperionverlag (Druck von Gerhard Stalling, Oldenburg in Grünau). 1 t. (címkép) + [4] + 263 + [1] p. + 53 t.; 1 t. (címkép) + [4] + 189 + [3] p. + 52 t. Első német kiadás. A Goncourt-fivérek, Edmond és Jules Goncourt a XIX. század közepének meghatározó író testvérpárja. A naturalista regényírás alapító atyjaként ismert szerzőpáros számos regényes korrajz után egy személyes ismerős, Paul Gavarni (1804-1866) karikaturista életregényét írta meg. Gazdagon illusztrált életrajzi regényünk szövegét számos Gavarni-karikatúra kíséri, a képanyagon a korabeli párizsi nyárspolgárság számos típusa megelevenedik: haszonlesők, diákok, utcagyerekek, koldusok, színházlátogatók és más széplelkek, tejesasszonyok és üzletemberek szatirikus portréit láthatjuk. A munka eredeti nyelven 1870-ben jelent meg, példányunk a mű első német kiadásából való. Egységes, díszesen aranyozott gerincű, enyhén kopott kiadói félbőr kötésben, felül aranyozott lapszélekkel. Jó példány.
23267.

Goncourt, Edmond und Jules de: Gavarni. Der Mensch und das Werk. Mit 107 Ganzseitigen und 36 Textillustrationen. Band I-II. [Teljes mű két kötetben.]
Berlin, (1918). Hyperionverlag (Druck von Gerhard Stalling, Oldenburg in Grünau). 1 t. (címkép) + [4] + 263 + [1] p. + 53 t.; 1 t. (címkép) + [4] + 189 + [3] p. + 52 t. Első német kiadás.
A Goncourt-fivérek, Edmond és Jules Goncourt a XIX. század közepének meghatározó író testvérpárja. A naturalista regényírás alapító atyjaként ismert szerzőpáros számos regényes korrajz után egy személyes ismerős, Paul Gavarni (1804-1866) karikaturista életregényét írta meg. Gazdagon illusztrált életrajzi regényünk szövegét számos Gavarni-karikatúra kíséri, a képanyagon a korabeli párizsi nyárspolgárság számos típusa megelevenedik: haszonlesők, diákok, utcagyerekek, koldusok, színházlátogatók és más széplelkek, tejesasszonyok és üzletemberek szatirikus portréit láthatjuk. A munka eredeti nyelven 1870-ben jelent meg, példányunk a mű első német kiadásából való.
Egységes, díszesen aranyozott gerincű, enyhén kopott kiadói félbőr kötésben, felül aranyozott lapszélekkel. Jó példány.

Available for bidding
4 800 HUF
13,01
15,00
Minimum bid:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF