Books: Architecture, Art

Number of items: 608

Sztaniszlavszkij: Színesztétika. Az Országos Magyar Színművészeti Főiskola Könyvtára 8. Bp., 1949, Színháztudományi Intézet. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
23268.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
5 000 HUF
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
23269.

Available for bidding
5 000 HUF
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Henry Geldzahler: American Painting in the Twentieth Centruy. New York,1965.,The Metropolitan Mueum of Art, 236 p. Angol nyelven. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, javított kiadói papír védőborítóban. + 1967 Végh Gusztáv (1889-1973) grafikus, illusztrátor, festőművész részére szóló gépelt üzenet a könyv megküldéséről, valamint Végh Gusztáv magyar és angol nyelvű köszönő levelei (vázlatok), és a végleges gépelt változat, autográf aláírással.
23270.

Available for bidding
5 000 HUF
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Hidán Csaba - Szőllősy Gábor: Fegyver- és lószerszámgyűjtemény a tápiószelei Blaskovich Múzeumban. PMMI kiadványai. Kiállítási katalógusok 24. Szentendre, 2008., PMMI, 175 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
23271.

Available for bidding
5 000 HUF
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Roszner Károly: Akt-tanulmányok. I-II. sorozat. I. sorozat: Boros Mihály: Az akt és a korerkölcs. - - bevezetője. II. soroztat: Elek Artúr: Hogyan nézzünk és hogyan ne nézzünk képet. (Bp.), [1941.]-1943., (Hungária-ny.), 2+8 p. + 12 (hártyapapírral védett akt tanulmány) t.; 22 p. + 12 (hártyapapírral védett akt tanulmány) t.+2 p. Kiadói aranyozott félvászon-kötések, kopott borítókkal, a lapok szélein foltokkal, sérülésekkel.
23272.

Roszner Károly: Akt-tanulmányok. I-II. sorozat. I. sorozat: Boros Mihály: Az akt és a korerkölcs. - - bevezetője. II. soroztat: Elek Artúr: Hogyan nézzünk és hogyan ne nézzünk képet.
(Bp.), [1941.]-1943., (Hungária-ny.), 2+8 p. + 12 (hártyapapírral védett akt tanulmány) t.; 22 p. + 12 (hártyapapírral védett akt tanulmány) t.+2 p.
Kiadói aranyozott félvászon-kötések, kopott borítókkal, a lapok szélein foltokkal, sérülésekkel.

Available for bidding
5 000 HUF
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
23273.

Available for bidding
5 000 HUF
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
23274.

Available for bidding
5 000 HUF
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Dóri Éva - Szalay József: Ábrázolás - kifejezés. Bp., 2012. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
23275.

Available for bidding
5 000 HUF
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Sam Havadtoy: VI - Regret Nothing. 2018. Dekoratív képes album. Kiadói egészvászon kötésben.  Sam Havadtoy magyar származású amerikai festő, lakberendező és galériatulajdonos. Az 1980-as évek New York-i művészvilágának jelentős tagja. Ez az album nagyméretű (33 x 29 cm), angol nyelvű és kiterjedt kiállítási katalógus.
23276.

Sam Havadtoy: VI - Regret Nothing. 2018. Dekoratív képes album. Kiadói egészvászon kötésben.
Sam Havadtoy magyar származású amerikai festő, lakberendező és galériatulajdonos. Az 1980-as évek New York-i művészvilágának jelentős tagja. Ez az album nagyméretű (33 x 29 cm), angol nyelvű és kiterjedt kiállítási katalógus.

Available for bidding
5 000 HUF
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Budahelyi Tibor: Érmek. Medals. 1980-2005. A művész, Budahelyi Tibor (1945-) szobrász és éremművész által DEDIKÁLT példány! Bp., 2005, Szerzői, 199+5 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
23277.

Available for bidding
5 000 HUF
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Paul Wallot: Das Reichstagsgebäude in Berlin. Köln, [2009], Komet Verlag. Reprint kiadás. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói dísztokban.
23278.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
23279.

Uhde-Bernays, Hermann: Carl Spitzweg: Des Meisters Leben und Werk. Seine Bedeutung in der Geschichte der Münchener Kunst.
München, (1922). Delphin-Verlag (Druck von Emil Hochdanz Ag., Stuttgart). 1 t. (színes címkép) + [4] + 190 + [2] p. + 59 t. (4 színes, 47 kétoldalas).
Hermann Uhde-Bernays német művészettörténész korrajzba ágyazott monográfiája a bajor festőművészről és illusztrátorról, Carl Spitzwegről (1808-1885). Spitzweg művészete a biedermeier portréktól később a tájképek és városi életképek felé fordult, utóbbiakon gyakran komikus jelenetek elevenednek meg. A nem mellékesen a "Fliegende Blätter" képes élclapnak is dolgozó festő karikatúra-munkássága is jelentős, élete végén pedig már az impresszionizmussal határos képeket alkot. Spitzweg-monográfiánk első kiadása 1914-ben jelent meg, példányunk a nyolcadik, bővített kiadásból való.
Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés, példányunkból a címlap utáni, érdemi tartalmat nem hordozó levél, illetve egy tábla hiányzik.
Példányunkban tulajdonosa elhelyezte a kiadó két további, kiadás előtt álló kötetének egyleveles ajánlóit, az "Unsere Feinde: wie sie sich Selber loben" című nemzetközi karikatúra-album képes hirdetését, mely a francia, angol, orosz, japán, belga, szerb karikaturisták kortárs nemzeti torzképeiből válogat, illetve Gerhadt Ouckama Knoop "Das A und das O" című regényének egyleveles ajánlóját: mindkét mű 1915-ben jelent meg.
Aranyozott gerincű, álbordás korabeli félbőr kötésben, felül színes festésű lapszélekkel. Dekoratív, szép példány.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF