Books: Architecture, Art

Number of items: 608

23244.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
8 000 HUF
Minimum bid:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
Filarete, Antonio Averlino:  Tractat über die Baukunst, nebst seeine Büchern von der Zeichenkunst und den Bauten der Medici. Herausgegeben und bearbeitet von Wolfgang von Oetteningen. Mit 15 Abbildungen im Text. [Bécs] Wien, 1896. Verlag von Carl Graeser. XII + 751 + [3] p. Antonio Averlino, művésznevén Filarete (1400-1469 körül) firenzei születésű olasz építész, építészeti szakíró, 25 fejezetből álló olasz értekezése az itáliai reneszánsz architektúra fontos elméleti műve. Kétnyelvű kötetünk szövegét oldalszámozáson belül néhány szövegközti és egész oldalas ábra kíséri. Az építészeti munka első német kiadása 1890-ben jelent meg. A lapszéleken és az előzékeken enyhe foltosság. (Quellenschriften für Kunstgeschichte und Kunsttechnik des Mittelalters und der Neuzeit. Neue Folge, III. Band.) Enyhén elszíneződött korabeli félpergamen kötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen zöld címkén.
23245.

Filarete, Antonio Averlino: Tractat über die Baukunst, nebst seeine Büchern von der Zeichenkunst und den Bauten der Medici. Herausgegeben und bearbeitet von Wolfgang von Oetteningen. Mit 15 Abbildungen im Text.
[Bécs] Wien, 1896. Verlag von Carl Graeser. XII + 751 + [3] p.
Antonio Averlino, művésznevén Filarete (1400-1469 körül) firenzei születésű olasz építész, építészeti szakíró, 25 fejezetből álló olasz értekezése az itáliai reneszánsz architektúra fontos elméleti műve. Kétnyelvű kötetünk szövegét oldalszámozáson belül néhány szövegközti és egész oldalas ábra kíséri. Az építészeti munka első német kiadása 1890-ben jelent meg.
A lapszéleken és az előzékeken enyhe foltosság.
(Quellenschriften für Kunstgeschichte und Kunsttechnik des Mittelalters und der Neuzeit. Neue Folge, III. Band.) Enyhén elszíneződött korabeli félpergamen kötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen zöld címkén.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Maike Bruhns: Kunst in der Krise. Band 1: Hamburger Kunst im "Dritten Reich." Hamburg, 2001, Dolling und Galitz. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, a borítón kis benyomódásokkal.
23246.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
B. Jefimov és M. Joffe: Kukrinyikszi 30 éves művészi munkásságának eredményei. 1952, Magyar-Szovjet Társaság Képzőművészeti Szakosztálya. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
23247.

Available for bidding
8 000 HUF
Minimum bid:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
Gerő Ödön: Művészetekről. Bp., 1936. Szerzői. Kiadói papírborítóval. 11 p.
23248.

Available for bidding
7 000 HUF
18,97
21,88
Minimum bid:
7 000 HUF
7 000 8 000 9 500
23249.

+ Alfred Gilbert Sculptor and goldsmith, 224p.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
23250.

Available for bidding
7 000 HUF
18,97
21,88
Minimum bid:
7 000 HUF
7 000 8 000 9 500
Rossi, Aldo: A város építészete. [Bp.], 1986, BME. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
23251.

Available for bidding
6 500 HUF
17,62
20,31
Minimum bid:
6 500 HUF
6 500 7 500 9 000
23252.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
5×5=25 Russian Avant-Garde Exhibition Moscow, 1921. A catalogue in facsimile. Kiadói papírkötés, papír tokban, jó állapotban.
23253.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Gráfik Imre: A nyereg. A Néprajzi Múzeum Tárgykatalógusai 6. Bp., 2012, Néprajzi Múzeum. Kiadói papírkötés, jó állapotba.
23254.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Depero. A futurista. Bp., 2010, Magyar Nemzeti Galéria. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
23255.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF