Seregélyi György: Magyar festők és grafikusok adattára. Életrajzi lexikon az 1800-1988 között alkotó festő- és grafikusművészekről. Szeged, 1988, Szerzői. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés,
Filarete, Antonio Averlino: Tractat über die Baukunst, nebst seeine Büchern von der Zeichenkunst und den Bauten der Medici. Herausgegeben und bearbeitet von Wolfgang von Oetteningen. Mit 15 Abbildungen im Text. [Bécs] Wien, 1896. Verlag von Carl Graeser. XII + 751 + [3] p. Antonio Averlino, művésznevén Filarete (1400-1469 körül) firenzei születésű olasz építész, építészeti szakíró, 25 fejezetből álló olasz értekezése az itáliai reneszánsz architektúra fontos elméleti műve. Kétnyelvű kötetünk szövegét oldalszámozáson belül néhány szövegközti és egész oldalas ábra kíséri. Az építészeti munka első német kiadása 1890-ben jelent meg. A lapszéleken és az előzékeken enyhe foltosság. (Quellenschriften für Kunstgeschichte und Kunsttechnik des Mittelalters und der Neuzeit. Neue Folge, III. Band.) Enyhén elszíneződött korabeli félpergamen kötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen zöld címkén.
Maike Bruhns: Kunst in der Krise. Band 1: Hamburger Kunst im "Dritten Reich." Hamburg, 2001, Dolling und Galitz. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, a borítón kis benyomódásokkal.
B. Jefimov és M. Joffe: Kukrinyikszi 30 éves művészi munkásságának eredményei. 1952, Magyar-Szovjet Társaság Képzőművészeti Szakosztálya. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
Die Klosterkirche in Ottobeuren. II. (Schluss-) serie. Photographisch Aufgenommen und Herausgegeben von Otto Aufleger Architekt. Süddeutsche Architektur und Ornamentik im XVIII. Jahrhundert II. Band. München, 1894, Verlag von L. Werner, 2 sztl. lev.+20 t. Zweite Auflage. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, hiányzó szalaggal, bélyegzésekkel, 49x33 cm