Books: Architecture, Art

Number of items: 608

Magyar Nemzeti Múzeum - Országos Magyar Történeti Múzeum. Vezető a régészeti gyűjteményben (Őskor, római kor, népvándorláskor.) + (Történeti Tár, Fegyvertár.) Összeáll.: Bárányné Dr. Oberschall Magda és Tóth Zoltán. Bp., 1938., Országos Magyar Történeti Múzeum, 170 p.+5 sztl. lev.; 122 p.+16 t. Kiadói papírkötés. +  Magyar Nemzeti Múzeum - Széchenyi Országos Könyvtárának Történeti és irodalomtörténeti kiállítása. Bp., 1903, (Hornyánszky Viktor-ny.), 139 p. Kiadói papírkötés, a borító részben elvált a füzettől, a könyvtest szétvált.
23146.

Magyar Nemzeti Múzeum - Országos Magyar Történeti Múzeum. Vezető a régészeti gyűjteményben (Őskor, római kor, népvándorláskor.) + (Történeti Tár, Fegyvertár.) Összeáll.: Bárányné Dr. Oberschall Magda és Tóth Zoltán. Bp., 1938., Országos Magyar Történeti Múzeum, 170 p.+5 sztl. lev.; 122 p.+16 t. Kiadói papírkötés. +

Magyar Nemzeti Múzeum - Széchenyi Országos Könyvtárának Történeti és irodalomtörténeti kiállítása. Bp., 1903, (Hornyánszky Viktor-ny.), 139 p. Kiadói papírkötés, a borító részben elvált a füzettől, a könyvtest szétvált.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
3 600 HUF
9,76
11,25
Minimum bid:
3 600 HUF
3 600 4 200 5 000
Kinsky aukciós katalógus jugendstil és design témában, 2019.
23147.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Schima Bandi iparművész. Válogatta, szerkesztette és a bevezetőt írta: Dr. Rádai János. Győr, 2002. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
23148.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Boris Jefimov: Hitler-banda. Háborús karrikatúrák 1942-43. Magyar szöveg: Byssz Róbert. Bp., 1946., Athenaeum, 95+1 p. A főváros felszabadulásának 1. évfordulójára adták ki. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, sérült kötéssel, kijáró lapokkal, megviselt állapotban.
23149.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Lőrinczi Zsuzsanna (szerk.): Vidéki építészeti kalauz. Provincial Architectural Guide 20th Century. Angol-magyar kétnyelvű kiadás. Bp., 2003, 6 BT. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
23150.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Decrsényi Dezső: Az Árpád-kori kőfaragóművészet első emlékei. A Magyarságtudomány Tanulmányai V. 14 képpel. H.n., é.n., Magyarságtudomány. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
23151.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Einstein, Carl:  Der frühere japanische Holzschnitt. Berlin, [1923]. Verlag Ernst Wasmuth Ag. 24 p. + 24 t. (kétoldalas). Egyetlen kiadás. Carl Einstein (1885-1940) német művészettörténész, esztéta, kritikus. Első világháborús szolgálata után szélsőbaloldali mozgalmárként, spartakista felkelőként lett ismert. Évekkel később baloldali aktivista művészkörökben mozgott, az afrikai képzőművészet és a kubista festészet népszerűsítette, ebben a művében viszont a japán fametszetek világába kalauzol, mely meglátása szerint termékenyítőleg hat a modernista festészet elhivatott képviselőire. (Orbis Pictus/Weltkunst-Bücherei. Band 16.) Illusztrált kiadói kartonkötésben, a gerincen és az első kötéstáblán eltérő címfelirattal: "Der primitive japanische Holtzschnitt". Jó példány.
23152.

Einstein, Carl: Der frühere japanische Holzschnitt.
Berlin, [1923]. Verlag Ernst Wasmuth Ag. 24 p. + 24 t. (kétoldalas). Egyetlen kiadás.
Carl Einstein (1885-1940) német művészettörténész, esztéta, kritikus. Első világháborús szolgálata után szélsőbaloldali mozgalmárként, spartakista felkelőként lett ismert. Évekkel később baloldali aktivista művészkörökben mozgott, az afrikai képzőművészet és a kubista festészet népszerűsítette, ebben a művében viszont a japán fametszetek világába kalauzol, mely meglátása szerint termékenyítőleg hat a modernista festészet elhivatott képviselőire.
(Orbis Pictus/Weltkunst-Bücherei. Band 16.)
Illusztrált kiadói kartonkötésben, a gerincen és az első kötéstáblán eltérő címfelirattal: "Der primitive japanische Holtzschnitt". Jó példány.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Pfister, Kurt:  Mittelalterliche Buchmalerei des Abendlandes. Mit vierzig, teils mehrfarbigen Tafeln. München, (1922). Holbein-Verlag. 1 t. (színes címkép) + 40 p. + 37 t. (ebből 3 színes). Egyetlen kiadás. Bibliofil könyvtörténeti kötetünkből 200 számozott példány is készült. Kolofon: "Von diesem Werke ist eine Vorzugsausgabe in 200 numerierten Exemplaren in Ganzleder gebunden ausgegeben worden". Félvászon kötésű példányunk számozatlan. Kurt Pfister (1895-1951) német grafikusművész és művészettörténész kötete a Karoling-kor és a nagy középkor kéziratos kódexeinek illusztrációs technikáit elemzi. Színes, illusztrált kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
23153.

Pfister, Kurt: Mittelalterliche Buchmalerei des Abendlandes. Mit vierzig, teils mehrfarbigen Tafeln.
München, (1922). Holbein-Verlag. 1 t. (színes címkép) + 40 p. + 37 t. (ebből 3 színes). Egyetlen kiadás.
Bibliofil könyvtörténeti kötetünkből 200 számozott példány is készült. Kolofon: "Von diesem Werke ist eine Vorzugsausgabe in 200 numerierten Exemplaren in Ganzleder gebunden ausgegeben worden". Félvászon kötésű példányunk számozatlan. Kurt Pfister (1895-1951) német grafikusművész és művészettörténész kötete a Karoling-kor és a nagy középkor kéziratos kódexeinek illusztrációs technikáit elemzi.
Színes, illusztrált kiadói félvászon kötésben. Jó példány.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Halle, Fannina W.: Alt-russische Kunst. Band 2. Berlin, Ernst Wasmuth. Javított gerincű kartonált kötés, kopottas állapotban.
23154.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Jacob Baal Teshuva: Christo, Der Reichstag und urbane Projekte (Német nyelvű). München, 1993, Prestel. Kiadói papírkötésben
23155.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Christo &amp; Jeanne Claude: The Gates, Central Park, New York City (Angol nyelvű). nh. 2005, Taschen. Kiadói papírkötésben,
23156.

Christo & Jeanne Claude: The Gates, Central Park, New York City (Angol nyelvű). nh. 2005, Taschen. Kiadói papírkötésben,

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Térey Gábor: A Szépművészeti Múzeum régi képtárának leíró lajstroma. I.: Régi mesterek. Bp.,1906, Hornyánszky Viktor, VIII+431 p.+100 (fekete-fehér fotók.) t. Szövegközti rajzokkal. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel.
23157.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF