Books: Architecture, Art

Number of items: 608

Kieselbach Tamás (szerk.): Modern magyar festészet 1892-1919. Bp., 2003, Kieselbach Tamás, 647 p. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált, benne neves magyar művészek reprodukcióival. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
23086.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
26 000 HUF
70,46
81,25
Minimum bid:
26 000 HUF
26 000 30 000 36 000
Standing in the Tempest: Painters of the Hungarian Avant-garde 1908-1930. S. A. Mansbach with contributors by Richard V. West, István Deák, Júlia Szabó, John E. Bowlt, Krisztina Passuth, and Oliver A. I. Botar. Santa Barbara, 1991, Santa Barbara Museum of Art, 240 p. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
23087.

Available for bidding
12 000 HUF
Minimum bid:
12 000 HUF
12 000 14 000 16 000
23088.

Available for bidding
12 000 HUF
Minimum bid:
13 000 HUF
13 000 15 000 18 000
Die Reichsdrucke. Eine Sammlung von Kupferstichen, Radierungen, Holzschnitten, Gemälden, Aquarellen und Pastellen. In nachbildungen der Reichsdruckerei zu Berlin. Berlin, 1928. Gedruckt und verlegt von der Reichsdruckerei. [8] + 479 + [1] p. + melléklet (árlista). Első kiadás. A berlini császári nyomda, a Reichsdrucke a századfordulótól több grafikai albumot kibocsátott, mely reprodukcióival emléket állított a grafikaművészet elmúlt négy évszázados fejlődésének. Gazdagon illusztrált grafikatörténeti albumunk nem csak a fametszés, a rézmetszés és acélmetszés, a miniatúra-művészet és az akvarell-festészet nagyszerű alkotásait mutatja be német, németalföldi, itáliai, francia és angol mesterektől, hanem lehetőséget ad a vásárlónak, hogy lakása, irodája, szalonja díszítésére nyomatokat rendeljen meg. Az 1023 grafikát felvonultató katalógus lehetőséget ad tehát arra, hogy középkori kártyalapok, késő gótikus Dürer-látomások, dévaj Rembrandt-grafikák vagy éppenséggel kortárs politikusportrék: Ebert- vagy Hindenburg-portrék nyomatait vásárolja meg a katalógusolvasó lakása ékesítésére. Katalógusunk kétleveles mellékletén a nyomatok árlistája. Aranyozott gerincű, vaknyomásos kiadói félpergamen kötésben. Szép példány.
23089.

Die Reichsdrucke. Eine Sammlung von Kupferstichen, Radierungen, Holzschnitten, Gemälden, Aquarellen und Pastellen. In nachbildungen der Reichsdruckerei zu Berlin.
Berlin, 1928. Gedruckt und verlegt von der Reichsdruckerei. [8] + 479 + [1] p. + melléklet (árlista). Első kiadás.
A berlini császári nyomda, a Reichsdrucke a századfordulótól több grafikai albumot kibocsátott, mely reprodukcióival emléket állított a grafikaművészet elmúlt négy évszázados fejlődésének. Gazdagon illusztrált grafikatörténeti albumunk nem csak a fametszés, a rézmetszés és acélmetszés, a miniatúra-művészet és az akvarell-festészet nagyszerű alkotásait mutatja be német, németalföldi, itáliai, francia és angol mesterektől, hanem lehetőséget ad a vásárlónak, hogy lakása, irodája, szalonja díszítésére nyomatokat rendeljen meg. Az 1023 grafikát felvonultató katalógus lehetőséget ad tehát arra, hogy középkori kártyalapok, késő gótikus Dürer-látomások, dévaj Rembrandt-grafikák vagy éppenséggel kortárs politikusportrék: Ebert- vagy Hindenburg-portrék nyomatait vásárolja meg a katalógusolvasó lakása ékesítésére. Katalógusunk kétleveles mellékletén a nyomatok árlistája.
Aranyozott gerincű, vaknyomásos kiadói félpergamen kötésben. Szép példány.

Available for bidding
12 000 HUF
Minimum bid:
12 000 HUF
12 000 14 000 16 000
Focillon, Henri: La peinture au XIXe siecle. La retour á l'Antique. Le Romantisme. Ouvrage illustré de 191 gravures. Paris, 1927. Librairie Renouard (Imprimerie Ch. Hérissey, Évreux). [4] + 476 p. Első kiadás. Henri Focillon (1881-1943) francia művészettörténész, múzeumigazgató, egyetemi tanár. Főként a középkor művészetével és a festészet történetével foglalkozott. Kötete a XIX. század első felének, az 1801-1847 közötti időszaknak európai festészetét tárgyalja, elsősorban a romantikából biedermeierbe forduló francia, angol és német festészeti iskolák történetét. Szövegközti reprodukciókkal gazdagon illusztrált monográfiája számos ritkán látható festmény is bemutat. (Manuels d'Histoire de l'Art.) Álbordás, aranyozott gerincű korabeli félbőr kötésben, felül vörös festésű lapszélekkel. Jó példány.
23090.

Focillon, Henri: La peinture au XIXe siecle. La retour á l'Antique. Le Romantisme. Ouvrage illustré de 191 gravures.
Paris, 1927. Librairie Renouard (Imprimerie Ch. Hérissey, Évreux). [4] + 476 p. Első kiadás.
Henri Focillon (1881-1943) francia művészettörténész, múzeumigazgató, egyetemi tanár. Főként a középkor művészetével és a festészet történetével foglalkozott. Kötete a XIX. század első felének, az 1801-1847 közötti időszaknak európai festészetét tárgyalja, elsősorban a romantikából biedermeierbe forduló francia, angol és német festészeti iskolák történetét. Szövegközti reprodukciókkal gazdagon illusztrált monográfiája számos ritkán látható festmény is bemutat.
(Manuels d'Histoire de l'Art.)
Álbordás, aranyozott gerincű korabeli félbőr kötésben, felül vörös festésű lapszélekkel. Jó példány.

Available for bidding
12 000 HUF
Minimum bid:
12 000 HUF
12 000 14 000 16 000
Lostalot, Alfred de: Les arts de bois. Sculpture sur bois. Meubles. Notice par Alfred de Lostalot. Album comprenant 164 gravures. Paris, [1890 körül]. Bibliotheque de la Gazette des Beaux-Arts (Imprimerie Charaire et Fils, Sceaux). 144 p. Első kiadás. Bútorművészeti történeti albumunk a XIV-XIX. század stílusait és művészeti áttöréseit mutatja: könyvállványok, faragott szószékek, ajtók és ládák, ágyak, komódok, szekreterek és tükrös és tükörtelen kredencek, íróasztalok és faragott székek vonulnak fel albumunk lapjain. Az előszót Alfred de Lostalot francia művészettörténész írta. (Dessins et modeles.) Díszesen aranyozott gerincű, vaknyomásos, első kötéstábláján könyvművészeti elismerést hordozó, egyedi félbőr kötésben, aranyozott festésű lapszélekkel. Az első kötéstáblán Párizs városának aranyozott címere körül a "Republique Française: Liberté -- Égalité -- Fraternité" illetve a "Ville de Paris: Prix Municinal de Dessin" feliratok szerepelnek.
23091.

(Dessins et modeles.)

Available for bidding
12 000 HUF
Minimum bid:
12 000 HUF
12 000 14 000 16 000
23092.

Available for bidding
12 000 HUF
Minimum bid:
12 000 HUF
12 000 14 000 16 000
A magyar neoavantgard első generációja 1965-72. Die erste Generation der ungarischen Neoavantgarde 1965-72. Szerk.: Reczetár Ágnes. Kiállítási katalógus. Szombathelyi Képtár 49. Szombathely, 1998, Szombathelyi Képtár, 195 p. Magyar és német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált, közte Altorjai Sándor, Bak Imre, Baranyay András, Csáji Attila, Haraszty István, Hencze Tamás, Keserü Ilona, Lakner László, Maurer Dóra, Nádler István, Perneczky Géza és mások. Ritka! Kiadói papírkötés.
23093.

Available for bidding
10 000 HUF
Minimum bid:
10 000 HUF
10 000 12 000 14 000
Meggyesi Tamás: A városépítés új útjai és tévútjai. A szerző, Meggyesi Tamás (1936-) Széchenyi-díjas építészmérnök, városépítés-városgazdasági szakmérnök által Gerő András (1952-2023) Széchenyi-díjas történész által DEDIKÁLT példány. Bp., 1985., Műszaki, 141+1 p. Fekete-fehér szövegközti illusztrációkkal. Kiadói egészvászon-kötésben.
23094.

Meggyesi Tamás: A városépítés új útjai és tévútjai. A szerző, Meggyesi Tamás (1936-) Széchenyi-díjas építészmérnök, városépítés-városgazdasági szakmérnök által Gerő András (1952-2023) Széchenyi-díjas történész által DEDIKÁLT példány.
Bp., 1985., Műszaki, 141+1 p. Fekete-fehér szövegközti illusztrációkkal. Kiadói egészvászon-kötésben.

Available for bidding
10 000 HUF
Minimum bid:
10 000 HUF
10 000 12 000 14 000
Párizs-Budapest 1890-1960. Képzőművészeti kapcsolatok Párizs és Budapest között. Szerk.: Kaszás Gábor, Kelen Anna, Szeredi Merse Pál, Virág Judit. Bp., 2017.,Virág Judit Galéria, 424 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötésben, a sarkain kis kopásnyomokkal, jó állapotban.
23095.

Available for bidding
18 000 HUF
48,78
56,25
Minimum bid:
18 000 HUF
18 000 20 000 24 000
Riegl, Alois: Altorientalische Teppiche. Mit 36 Abbildungen. [Lipcse] Leipzig, 1891. T. O. Weigel Nachfolger (Druck von A. Th. Engelhardt). [III]-XII + 214 + [2] p. + 3 t. (két dupla oldalas). Egyetlen kiadás. Alois Riegl (1898-1905) bécsi művészettörténész kismonográfiája a keleti szőnyegművészet technikáiról és motívumkincséről, oldalszámozáson belül gazdag illusztrációs anyaggal. Példányunk címlapja hiányzik, fűzése meglazult. Fűzve, hiányos gerincű, sérült, enyhén elszíneződött kiadói borítóban. Ritka könyv.
23096.

Riegl, Alois: Altorientalische Teppiche. Mit 36 Abbildungen.
[Lipcse] Leipzig, 1891. T. O. Weigel Nachfolger (Druck von A. Th. Engelhardt). [III]-XII + 214 + [2] p. + 3 t. (két dupla oldalas). Egyetlen kiadás.
Alois Riegl (1898-1905) bécsi művészettörténész kismonográfiája a keleti szőnyegművészet technikáiról és motívumkincséről, oldalszámozáson belül gazdag illusztrációs anyaggal. Példányunk címlapja hiányzik, fűzése meglazult.
Fűzve, hiányos gerincű, sérült, enyhén elszíneződött kiadói borítóban. Ritka könyv.

Available for bidding
9 500 HUF
25,75
29,69
Minimum bid:
9 500 HUF
9 500 11 000 13 000
El Kazovszkij kegyetlen testszínháza. / El Kazovszkij's Cruel Theatre of the Body. A művész, El Kazovszkij (1948-2008) Kossuth-díjas festőművész, grafikus, díszlet- és jelmeztervező által DEDIKÁLT példány. Serk.: Uhl Gabriella. Bp., 2008, Jaffa, 220 p. Gazdag képanyaggal, közte Lugosi Lugo László fotóival, El Kazovszkij műveinek reprodukcióival illusztrálva. Magyar és angol nyelven. DVD-melléklettel nélkül! Kiadói papírkötés.
23097.

Available for bidding
10 000 HUF
Minimum bid:
10 000 HUF
10 000 12 000 14 000

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF