Books: Architecture, Art

Number of items: 608

Joseph Melan: Der Brückenbau. Nach Vorträgen, gehalten an der deutschen technischen Hochschule in Prag. Bände I-II. I. Band: Einleitung und hölzerne Brücken. II. Band: Steierne Brücken und Brücken aus Beton und Eisen. [Melan, Joseph: Hídépítés I-II. kötet. I. kötet: Bevezetés és fahidak. II. kötet: Kőhidak és beton- és vashidak.] (Egybekötve.) Leipzig - Wien, 1922-1924, Franz Deuticke, VIII+300 p.+1 t.;+IV+459 p. Dritte Auflage. Német nyelven. Fekete-fehér illusztrációkkal. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, sérült gerinccel, régi bélyegzésekkel.
23098.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
10 000 HUF
Minimum bid:
10 000 HUF
10 000 12 000 14 000
Ernst Boerschmann: Chinesische Baukeramik. Berlin, 1927, Albert Lüdtke. Német nyelven. 110 p + 160 t. (közte négy színes). Kiadói aranyozott, kissé kopott egészvászon-kötés, gerinc tetején kisebb sérüléssel, kissé laza kötéssel, címlapon 1933-as névbejegyzéssel, egy lap szélén apró szakadással, néhány táblán összegaradásból származó felülti kopással, máskülönben jó állapotban. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált kötet a kínai iparművészeti és építészeti kerámiáról, néhány szövegközti és 160 lapon külön fejezetben, ritka könyv! / rare book on chinese decorative and industrial ceramic, in original slightly worn full linen binding, with many illustrations.
23099.

Available for bidding
80 000 HUF
216,80
250,00
Minimum bid:
80 000 HUF
80 000 95 000 110 000
Jovánovics. Szerk.: Földényi F. László. Bp., 1994, Corvina, 166+1. Reprodukciókkal, Jovánovics György műveivel gazdagon illusztrált. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
23100.

Available for bidding
9 000 HUF
24,39
28,13
Minimum bid:
9 000 HUF
9 000 10 000 12 000
Tatai Erzsébet: Neokonceptuális művészet Magyarországon a kilencvenes években. Bp., 2005, Praesens. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
23101.

Available for bidding
8 000 HUF
Minimum bid:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
Victor Vasarely tíz kompozíciója Bartok Béla emlékére. Csoóri Sándor, Illyés Gyula, Keresztury Dezső, Weöres Sándor és mások verseivel. Szerk.: Szántó Tibor. Bp., (1982), Helikon, 1 sztl. lev. + 10 t. Kiadói papírmappában, kopott, foltos borítóval.
23102.

Available for bidding
8 000 HUF
Minimum bid:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
Rózsa, György: Évolution générale et développements régionaux en histoire de l'art. Tome I-III. Tome I-II.: Textes. Tome III.: Tables. Actes du XXII. Congrés International d'Histoire de l'Art Budapest 1969. Sour la direction de - -. Bp., 1972., Akadémiai, 762 p.; 883 p.; 574 p. Több nyelven: francia, német angol nyelven. A III. kötet rendkívül gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kiadói kartontokban, jó állapotban.
23103.

Rózsa, György: Évolution générale et développements régionaux en histoire de l'art. Tome I-III. Tome I-II.: Textes. Tome III.: Tables. Actes du XXII. Congrés International d'Histoire de l'Art Budapest 1969. Sour la direction de - -. Bp., 1972., Akadémiai, 762 p.; 883 p.; 574 p.
Több nyelven: francia, német angol nyelven. A III. kötet rendkívül gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kiadói kartontokban, jó állapotban.

Available for bidding
8 000 HUF
Minimum bid:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
Haraszty István. Retrospektív kiállítás. A retrospectív exhibiton. 1963-1998. A művész, Haraszty István (1934-2022), Kossuth-díjas szobrász, festőművész által DEDIKÁLT példány! Bp., 1998., Műcsarnok, 143 p. Magyar és angol nyelven. Gazdag képanyaggal, a művész munkáinak reprodukcióival illusztrált. A kötet végén életmű-jegyzékkel. Kiadói papírkötés.
23104.

Available for bidding
6 500 HUF
17,62
20,31
Minimum bid:
6 500 HUF
6 500 7 500 9 000
Maurer Dóra: Munkák / Arbeiten 1990-1997. Bp.,1997.,Ludwig Múzeum Budapest - Kortárs Művészeti Múzeum. Gazdag képanyaggal, a művész munkáival illusztrált. Kiadói papírkötés. Ritka!
23105.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Schöffer Gyűjtemény Kalocsa. Szerk.: Csekei István. Kiállítási katalógus. A művész, Nicolas Schöffer (1912-1992) által ALÁÍRT példány. Nicolas Schöffer (1912-1992) magyar születésű francia képzőművész, a művészettörténet első kibernetikus művének alkotója, a kibernetikus művészet megteremtője és kiemelkedő képviselője. Bp., én., Révai-ny., 8 sztl. lev. Kiadói papírkötés.
23106.

Schöffer Gyűjtemény Kalocsa. Szerk.: Csekei István. Kiállítási katalógus. A művész,
Nicolas Schöffer (1912-1992) által ALÁÍRT példány.
Nicolas Schöffer (1912-1992) magyar születésű francia képzőművész, a művészettörténet első kibernetikus művének alkotója, a kibernetikus művészet megteremtője és kiemelkedő képviselője. Bp., én., Révai-ny., 8 sztl. lev. Kiadói papírkötés.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Jacques Ranciére: Utóidő. Tarr Béla filmjeiről. Bp., 2013, Műcsarnok Nonprofit Kft. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
23107.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Pálinkás György (szerk.): Vadász György. DEDIKÁLT! Architectura - Vallomások sorozat. 1999, Kijárat Kiadó. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
23108.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Semper, Gottfried: Keramik, Tektonik, Stereotomie, Metallotechnik. München, 1879, Bruckmann's Verlag. Zweite, durchgesehene Auflage. Újrakötött műbőr kötés, ragasztott címlap.
23109.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF