Books: Architecture, Art

Number of items: 608

Worringer, Wilhelm:  Formprobleme der Gotik. Mit 25 Tafeln. München, 1911. R. Piper Verlag & Co. [12] + 127 + [1] p. + 25 t. (ebből egy dupla oldalas). Első kiadás. Wilhelm Worringer (1881-1965) német művészettörténész, kutatási területe az avantgárd és a gótika művészettörténete. Kismonográfiájában a gótikus stílus kialakulásának nyomába ered. Kiadói félpergamen kötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen fekete címkén, felül aranyozott lapszélekkel, az első kötéstáblán apró, halvány foltosság. Jó példány.
23122.

Worringer, Wilhelm: Formprobleme der Gotik. Mit 25 Tafeln.
München, 1911. R. Piper Verlag & Co. [12] + 127 + [1] p. + 25 t. (ebből egy dupla oldalas). Első kiadás.
Wilhelm Worringer (1881-1965) német művészettörténész, kutatási területe az avantgárd és a gótika művészettörténete. Kismonográfiájában a gótikus stílus kialakulásának nyomába ered.
Kiadói félpergamen kötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen fekete címkén, felül aranyozott lapszélekkel, az első kötéstáblán apró, halvány foltosság. Jó példány.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
5 000 HUF
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Wölfflin, Heinrich: Die Kunst Albrech Dürer. München, Verlag F. Bruckmann. Lauffer Tivadar antikváriumának címkéjével. Kiadói félvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
23123.

Available for bidding
4 800 HUF
13,01
15,00
Minimum bid:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
Pickford, Ian: Antik ezüst (Régiséggyűjtők kézikönyve). Színes képekkel illusztrálva. Bp., 1999, SubRosa. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
23124.

Available for bidding
4 800 HUF
13,01
15,00
Minimum bid:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
Gacsádi Albert: Lásd a zenét. [Bp.,2021,Studio 70 Média Kft.], 216 p. Fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrált. Benne a szerző gyermekének ajándékozási soraival. Kiadói papírkötés.
23125.

Available for bidding
4 800 HUF
13,01
15,00
Minimum bid:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
Deákfalvi Sarolta: Viselettörténet. Művészeti Ismeretek I. Összeáll.: - -. Bp., 1972., Könnyűipari Műszaki Főiskolai Ruhaipari Tanszék, 279 p. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Megjelent 350 példányban. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, kopott, szakadt borítóval, ceruzás aláhúzásokkal és bejelölésekkel.
23126.

Available for bidding
4 800 HUF
13,01
15,00
Minimum bid:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
Portré kiállítás 1972. A művészek által DEDIKÁLT példány, köztük: Seregi József, Farkas Lajos, Dobrovits Ferenc, Szabó Lajos, Orosz László, Kamfl József által DEDIKÁLT és még néhány azonosítatlan dedikációval. Bp., 1972, Láng Művelődési Központ, 4 sztl. lev. Kiadói papírkötés.
23127.

Available for bidding
4 200 HUF
11,38
13,13
Minimum bid:
4 200 HUF
4 200 5 000 5 500
Franz Fedier svájci festő kiállítási katalógusai, 2 db: Franz Fedier. Basel, Galerie d'Art Moderne, 8 sztl. lev. + Kiállítási plakát, 59x30 cm.;  "Experiment Felsmalerei."+ 74-81+3 p.  1970 Franz Fedier (1922?2005) svájci művész autográf sorai és aláírása egy papírlapon, bélyegzésével.
23128.

Franz Fedier svájci festő kiállítási katalógusai, 2 db:
Franz Fedier. Basel, Galerie d'Art Moderne, 8 sztl. lev. + Kiállítási plakát, 59x30 cm.;
"Experiment Felsmalerei."+ 74-81+3 p.
1970 Franz Fedier (1922?2005) svájci művész autográf sorai és aláírása egy papírlapon, bélyegzésével.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Nádler István: Budapest Feketebács Képek Bilder 1988-1989. Hegyi Loránd bevezetőjével. Bp., 1989, Szerzői, 12 sztl. lev. Nádler István képeivel illusztrált. Magyar és német nyelven. Kiadói papírkötés.
23129.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 200 HUF
4 200 5 000 5 500
Dági Marianna - Mráv Zsolt: A Seuso-kincs. Pannonia fénye. Műveltség és luxus a késő császárkori Pannoniában. Bp., 2019, Magyar Nemzeti Múzeum. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
23130.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Molnár Sándor - Pásztor Ágnes (szerk.): Molnár Sándor. Molnár Sándor által DEDIKÁLT! Pécs, 2009. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
23131.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Schlosser, Julius von:  Die Kunst- und Wunderkammern der Spätrenaissance. Ein Beitrag zur Geschichte des Sammelwesens. Mit 102 Abbildungen. [Lipcse] Leipzig, 1908. Verlag von Klinkhardt & Biermann (Druck von Julius Klinkhardt). 1 t. (címkép) + [6] + 146 + [2] p. Első kiadás. Julius von Schlosser (1866-1938) osztrák művészettörténész, egyetemi tanár kismonográfiája a főúri mű- és furcsasággyűjteményekről. A tiroli Ambras-várkastély műgyűjteményét katalogizáló szerzőben ott tartózkodása közben merült fel az eszme, hogy a késő reneszánsz főúri műgyűjtés története eddig még feldolgozatlan. Szövegközti és egész oldalas felvételekkel gazdagon illusztrált kötetében ennek kidolgozására tesz kísérletet. (Monographien des Kunstbewerbes. XI. Folge.) Feliratozott kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
23132.

Schlosser, Julius von: Die Kunst- und Wunderkammern der Spätrenaissance. Ein Beitrag zur Geschichte des Sammelwesens. Mit 102 Abbildungen.
[Lipcse] Leipzig, 1908. Verlag von Klinkhardt & Biermann (Druck von Julius Klinkhardt). 1 t. (címkép) + [6] + 146 + [2] p. Első kiadás.
Julius von Schlosser (1866-1938) osztrák művészettörténész, egyetemi tanár kismonográfiája a főúri mű- és furcsasággyűjteményekről. A tiroli Ambras-várkastély műgyűjteményét katalogizáló szerzőben ott tartózkodása közben merült fel az eszme, hogy a késő reneszánsz főúri műgyűjtés története eddig még feldolgozatlan. Szövegközti és egész oldalas felvételekkel gazdagon illusztrált kötetében ennek kidolgozására tesz kísérletet.
(Monographien des Kunstbewerbes. XI. Folge.)
Feliratozott kiadói félvászon kötésben. Jó példány.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Keleti művészeti lexikon. Szerk.: Fajcsák Györgyi. Bp., 2007, Corvina. Szövegközti rajzokkal illusztrált. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
23133.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF