Books: Architecture, Art

Number of items: 608

Voll, Karl:  Frankreichs klassische Zeichner im XIX. Jahrhundert. Mit 64 Textillustrationen und 64 Tafeln. München, 1914. Holbein-Verlag (Süddeutsche Verlagsdruckerei). 57 + [3] p. + 64 t. (feliratozott hártyapapírral védett táblák). Első kiadás. Karl Voll (1867-1917) német művészettörténész és kritikus kismonográfiája a XIX. századi francia alkalmazott grafikáról. Az Európa-szerte utánzott képes francia élclapok karikatúrái a XIX. századi francia társadalom típusainak és erkölcseinek mutattak görbe tükröt. Kötetünk bőséges válogatást mutat be Honoré Daumier, Paul Gavarni és a szintén karikatúristaként indult Gustave Doré munkásságából. Aranyozott gerincű, álbordás kiadói félbőr kötésben, felül aranyozott lapszélekkel. Jó példány.
23110.

Voll, Karl: Frankreichs klassische Zeichner im XIX. Jahrhundert. Mit 64 Textillustrationen und 64 Tafeln.
München, 1914. Holbein-Verlag (Süddeutsche Verlagsdruckerei). 57 + [3] p. + 64 t. (feliratozott hártyapapírral védett táblák). Első kiadás.
Karl Voll (1867-1917) német művészettörténész és kritikus kismonográfiája a XIX. századi francia alkalmazott grafikáról. Az Európa-szerte utánzott képes francia élclapok karikatúrái a XIX. századi francia társadalom típusainak és erkölcseinek mutattak görbe tükröt. Kötetünk bőséges válogatást mutat be Honoré Daumier, Paul Gavarni és a szintén karikatúristaként indult Gustave Doré munkásságából.
Aranyozott gerincű, álbordás kiadói félbőr kötésben, felül aranyozott lapszélekkel. Jó példány.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Jessen, Jarno - Bell, Malcoml - Klein, Rudolf:  Englische Meister: William Hogarth, Sir Edward Burne-Jones, Aubrey Beardsley. Berlin, [1905 körül]. Brandus'schen Verlag (Deutsche Buch- und Kunstdruckerei GmbH, Zossen - Edmund Stein, Potsdam). [8] + 68 p. + 9 t.; 1 t. (hártyapapírral védett címkép) + [2] + 67 + [1] p. + 8 t.; 1 t. (címkép) + [2] + 51 + [3] p. + 7 t. Első kiadás. Kiadói kolligátumunk Martin Brandus berlini kiadó művészettörténeti sorozatában jelent meg. Az angol illusztráció három korszakának alkotóit bemutató kötet a XVIII. századi szatirikus festő, William Hogarth (1697-1764); a preraffaelita iskola jeles művésze, Edward Burne-Jones (1833-1898); és a szecesszió mestere, Aubrey Beardsley (1872-1896) műveiből válogat. (Sammlung Brandus Meisterbücher der Kunst.) Aranyozott, illusztrált kiadói bőrkötésben, felül aranyozott lapszélekkel. Jó példány.
23111.

Jessen, Jarno - Bell, Malcoml - Klein, Rudolf: Englische Meister: William Hogarth, Sir Edward Burne-Jones, Aubrey Beardsley.
Berlin, [1905 körül]. Brandus'schen Verlag (Deutsche Buch- und Kunstdruckerei GmbH, Zossen - Edmund Stein, Potsdam). [8] + 68 p. + 9 t.; 1 t. (hártyapapírral védett címkép) + [2] + 67 + [1] p. + 8 t.; 1 t. (címkép) + [2] + 51 + [3] p. + 7 t. Első kiadás.
Kiadói kolligátumunk Martin Brandus berlini kiadó művészettörténeti sorozatában jelent meg. Az angol illusztráció három korszakának alkotóit bemutató kötet a XVIII. századi szatirikus festő, William Hogarth (1697-1764); a preraffaelita iskola jeles művésze, Edward Burne-Jones (1833-1898); és a szecesszió mestere, Aubrey Beardsley (1872-1896) műveiből válogat.
(Sammlung Brandus Meisterbücher der Kunst.)
Aranyozott, illusztrált kiadói bőrkötésben, felül aranyozott lapszélekkel. Jó példány.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Boros Géza: A Magyar Pavilon a Velencei Biennálén. Budapest, 2022, Ludwig Múzeum ? Kortárs Művészeti Múzeum. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói zsugorfóliában
23112.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
HANDLE WITH CARE - Vigyázat, törékeny. Budapest, 2025, Ludwig Múzeum - Kortárs Művészeti Múzeum. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban, zsugorfóliában
23113.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Magyar református templomok. I-II. kötet. Főszerk.: Kováts J. István. Bp., 1942, Athenaeum, [8]+358 p.; [8] p.+ 361-734 p. Egyetlen kiadás. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, jó állapotban.
23114.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Malonyay Dezső: Munkácsy Mihály élete és munkái. Bp., 1898, Singer és Wolfner, (Hornyánszky-ny.), 8+235+1+8 p.+23 t. Első kiadás. Szövegközti és egészoldalas képekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon-kötés, erősen kopott borítóval, sérült gerinccel, a rézkarc hiányzik.
23115.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Lange, Konrad:  Das Wesen der Kunst. Grundzüge einer illusionistischen Kunstlehre. Berlin, 1907. G. Grote'sche Verlagsbuchhandlung (Druck von Fischer & Wittig in Leipzig). XXVI + [2] + 668 p. Konrad Lange (1855-1921) német művészettörténész, tübingeni egyetemi tanár. Esztétikai monográfiájában a művészetek illúziókeltő és illúzió-oszlató hatásait elemzi, nézetei szerint a művészi produktumokban a hatások egyszerre munkálnak. Az illúzióelméleti mű első kiadása két kötetben, 1901-ban jelent meg, példányunk az eredeti kétkötetes kiadás alaposan átdolgozott, rövidített kiadása. Korabeli félbőr kötésben, a címfeliratok a gerincen fehér címkéken. Körülvágatlan, jó példány.
23116.

Lange, Konrad: Das Wesen der Kunst. Grundzüge einer illusionistischen Kunstlehre.
Berlin, 1907. G. Grote'sche Verlagsbuchhandlung (Druck von Fischer & Wittig in Leipzig). XXVI + [2] + 668 p.
Konrad Lange (1855-1921) német művészettörténész, tübingeni egyetemi tanár. Esztétikai monográfiájában a művészetek illúziókeltő és illúzió-oszlató hatásait elemzi, nézetei szerint a művészi produktumokban a hatások egyszerre munkálnak. Az illúzióelméleti mű első kiadása két kötetben, 1901-ban jelent meg, példányunk az eredeti kétkötetes kiadás alaposan átdolgozott, rövidített kiadása.
Korabeli félbőr kötésben, a címfeliratok a gerincen fehér címkéken. Körülvágatlan, jó példány.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Balla András:  A remete. Fényképfelvételek Borostyán Imréről. Photographs about Imre Borostyán. (Dedikált.) [Esztergom], 2010. (Szerzői kiadás - Mester Nyomda). 131 + [1] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: "Mónikának barátsággal: Balla András. Esztergom, 2014. febr. 3." Fotószekvencia Borostyán Imréről, az Esztergom feletti pilisi rengetegben élő remetéről. Balla András fotográfus először 1974-ben találkozott a társadalomból kivonult, magában élő emberrel, aki maga ácsolta kunyhóban, önellátóan élt, könyvtárral, veteményessel felszerelt telkén. Balla András fotóművész évtizedeken keresztül fotózta a különös, boldognak tűnő, szívós remetét. Angol és magyar nyelven feliratozott albumunk a társadalmon kívüli életben önmagára talált, modern remeteélet emlékezetes dokumentuma. Fűzve, Balla András felvételével illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
23117.

Balla András: A remete. Fényképfelvételek Borostyán Imréről. Photographs about Imre Borostyán. (Dedikált.)
[Esztergom], 2010. (Szerzői kiadás - Mester Nyomda). 131 + [1] p. Egyetlen kiadás.
Dedikált: "Mónikának barátsággal: Balla András. Esztergom, 2014. febr. 3."
Fotószekvencia Borostyán Imréről, az Esztergom feletti pilisi rengetegben élő remetéről. Balla András fotográfus először 1974-ben találkozott a társadalomból kivonult, magában élő emberrel, aki maga ácsolta kunyhóban, önellátóan élt, könyvtárral, veteményessel felszerelt telkén. Balla András fotóművész évtizedeken keresztül fotózta a különös, boldognak tűnő, szívós remetét. Angol és magyar nyelven feliratozott albumunk a társadalmon kívüli életben önmagára talált, modern remeteélet emlékezetes dokumentuma.
Fűzve, Balla András felvételével illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Rintelen, Friedrich:  Giotto und die Giotto-apokryphen. München, 1912. Georg Müller (Druck von Mänicke & Jahn, Rudolstadt). [8] + 259 + [1] p. + 30 t. Első kiadás. Friedrich Rintelen (1881-1926) német művészettörténész, egyetemi tanár. Monográfiája az európai művészet megújítójának, Giotto de Bondone (1267-1337) festőművésznek munkásságát méltatja. A mester műveiből összeállított képanyagon jól szemmel kísérhető, hogy a reneszánsz festészet atyamesterének tekintett Giotto ugyan kevéssé ismerte az anatómia és a perspektíva szabályait, legnagyobb erőssége, érzelemábrázolási, egyénítési képessége azonban megmutatkozik festményein, mint ahogyan az a jelenség is, hogy festményein a táj és a szereplők szerves kapcsolatba lépnek egymással (ami a bizánci-román hagyományhoz képest radikális újdonságnak számít). A monográfia jó kétharmada Giotto munkásságát mutatja be, utolsó harmada a Giottónak tulajdonított, illetve a Giotto firenzei iskolájába tartozó festők munkáit elemzi. Álbordás, aranyozott gerincű korabeli félbőr kötésben, felül színes festésű lapszélekkel. Jó példány.
23118.

Rintelen, Friedrich: Giotto und die Giotto-apokryphen.
München, 1912. Georg Müller (Druck von Mänicke & Jahn, Rudolstadt). [8] + 259 + [1] p. + 30 t. Első kiadás.
Friedrich Rintelen (1881-1926) német művészettörténész, egyetemi tanár. Monográfiája az európai művészet megújítójának, Giotto de Bondone (1267-1337) festőművésznek munkásságát méltatja. A mester műveiből összeállított képanyagon jól szemmel kísérhető, hogy a reneszánsz festészet atyamesterének tekintett Giotto ugyan kevéssé ismerte az anatómia és a perspektíva szabályait, legnagyobb erőssége, érzelemábrázolási, egyénítési képessége azonban megmutatkozik festményein, mint ahogyan az a jelenség is, hogy festményein a táj és a szereplők szerves kapcsolatba lépnek egymással (ami a bizánci-román hagyományhoz képest radikális újdonságnak számít). A monográfia jó kétharmada Giotto munkásságát mutatja be, utolsó harmada a Giottónak tulajdonított, illetve a Giotto firenzei iskolájába tartozó festők munkáit elemzi.
Álbordás, aranyozott gerincű korabeli félbőr kötésben, felül színes festésű lapszélekkel. Jó példány.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Bak Birkás Kelemen Nádler. XLII. La Biennale di Venezia Ungheria 1986. Edited by Katalin Néray and Imre Bak. Bp., 1986, HUNGEXPO, 20 p. Angol, olasz és német nyelven. Bak Imre, Birkás Ákos, Kelemen Károly, Nádler István műveivel illusztrált. Kiadói papírkötés.
23119.

Available for bidding
5 000 HUF
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Boros Judit: Munkácsy Székesfehérváron. Válogatás Pákh Imre magángyűjteményéből. Székesfehérvár, 2023, Szent István Király Múzeum. Kiadói kartonált papírkötés
23120.

Available for bidding
5 000 HUF
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Domanovszky György: A magyar nép díszítőművészete I-II. köt. Bp., 1981, Akadémiai Kiadó. A II. kötet képkötet, rendkívül gazdag képanyaggal. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
23121.

Available for bidding
5 000 HUF
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF