Available for bidding
23110.
Books: Architecture, Art
6 000 HUF
16,26 EUR, 18,75 USD
6 000 HUF
Voll, Karl:
Frankreichs klassische Zeichner im XIX. Jahrhundert. Mit 64 Textillustrationen und 64 Tafeln.
München, 1914. Holbein-Verlag (Süddeutsche Verlagsdruckerei). 57 + [3] p. + 64 t. (feliratozott hártyapapírral védett táblák). Első kiadás.
Karl Voll (1867-1917) német művészettörténész és kritikus kismonográfiája a XIX. századi francia alkalmazott grafikáról. Az Európa-szerte utánzott képes francia élclapok karikatúrái a XIX. századi francia társadalom típusainak és erkölcseinek mutattak görbe tükröt. Kötetünk bőséges válogatást mutat be Honoré Daumier, Paul Gavarni és a szintén karikatúristaként indult Gustave Doré munkásságából.
Aranyozott gerincű, álbordás kiadói félbőr kötésben, felül aranyozott lapszélekkel. Jó példány.
| up to 1.000 HUF | 100 HUF |
| up to 5.000 HUF | 200 HUF |
| up to 10.000 HUF | 500 HUF |
| up to 20.000 HUF | 1.000 HUF |
| up to 50.000 HUF | 2.000 HUF |
| up to 100.000 HUF | 5.000 HUF |
| up to 200.000 HUF | 10.000 HUF |
| up to 500.000 HUF | 20.000 HUF |
| up to 1.000.000 HUF | 50.000 HUF |
| up to 2.000.000 HUF | 100.000 HUF |
| up to 5.000.000 HUF | 200.000 HUF |
| up to 10.000.000 HUF | 500.000 HUF |
| over 10.000.000 HUF | 1.000.000 HUF |