Muntz, Eugenio: L'Et Aurea dell Arte Italiana. (Seguito all'Arte Italiana nel Quattrocento.) Con 420 incisioni e 20 tavole fuori testo in nero, in bistro e cenere. Milano, 1895.,Corriere della Sera. Olasz nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, sérült, hiányos borítóval, sérült kötéssel és a gerincről levált lapokkal, rossz állapotban.
A rajzolás természete. Szakmai tanácskozás a XI. Országos Rajzbiennálén. Szerk.: Butak András. [Bp.], 2003, Magyar Grafikusművészek Szövetsége, 51+[1] p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés. Megjelent 400 példányban.
Várady József: Református templomaink. Debrecen, 1987, Borsodi Református Egyházmegye, 248 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
Földes Mihály: Virradat a város peremén. A szerző, Földes Mihály (1905-1984) József Attila-díjas író, újságíró, országgyűlési képviselő által Grubics István (1926-) kommunista politikus, XI. kerületi tanácselnök részére dedikált példány! Bp., 1975, Kossuth, 347+[3] p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé viseltes kiadói papír védőborítóban.
Einar Jónsson: Myndir. Kaupmannahöfn [Koppenhága], 1925, Prentsmiđja M. Truelsens, [4]+83 p.+ 1 t. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Több nyelven (angol, német, francia, izlandi, dán). Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, egyébként jó állapotban.
1971 Doór Ferenc festőművész kiállítása a Derkovits Teremben. Kihajtható kiállítási meghívó. A művész, Doór Ferenc (1918-2015) festő-grafikus által DEDIKÁLT példány. Bp., Athenaeum-ny.