Books: Architecture, Art

Number of items: 608

Antall István (szerk.): Gyulai Líviusz. Időutazás álló- és mozgóképeken. DEDIKÁLT! Bp., 2002, Te-Art-Rum. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
23232.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
12 000 HUF
Minimum bid:
12 000 HUF
12 000 14 000 16 000
Grosz, George: Über alles die Liebe. 60 neue Zeichnungen. Berlin, 1930. Bruno Cassirer. 120p. Kiadói kissé kopott vászonkötésben
23233.

Grosz, George: Über alles die Liebe. 60 neue Zeichnungen.
Berlin, 1930. Bruno Cassirer. 120p. Kiadói kissé kopott vászonkötésben

Available for bidding
10 000 HUF
Minimum bid:
10 000 HUF
10 000 12 000 14 000
Cyril Manley: Decorative Victorian Glass. London, 1988, Ward Lock, kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, angol nyelven. E rendkívül gazdagon illusztrált kötet 443 darab viktoriánus korabeli üvegtárgy fotóját és részletes leírását tartalmazza, jelzések feloldásával kiegészítve.
23234.

Available for bidding
10 000 HUF
Minimum bid:
10 000 HUF
10 000 12 000 14 000
Fényképeskönyv. Pécsi József. 2006, Magyar Fotóművészek Szövetsége, Magyar Fotográfiai Múzeum. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
23235.

Available for bidding
10 000 HUF
Minimum bid:
10 000 HUF
10 000 12 000 14 000
23236.

Available for bidding
10 000 HUF
Minimum bid:
10 000 HUF
10 000 12 000 14 000
Mátyás-templom. A budavári Nagyboldogasszony-templom évszázadai (1246-2013). Kiállítási katalógus. Bp., 2015. BTM. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
23237.

Available for bidding
9 500 HUF
25,75
29,69
Minimum bid:
9 500 HUF
9 500 11 000 13 000
Monti, Raffaele: Bottega Fellini. Fotografie di Gabriele Stocchi. Roma, 1981, De Luca Editore. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
23238.

Available for bidding
9 500 HUF
25,75
29,69
Minimum bid:
9 500 HUF
9 500 11 000 13 000
Divald Kornél: Magyarország csúcsiveskori szárnyasoltárai. Művészettörténelmi tanulmányok. I-II. köt. [Egybekötve.] Bp., 1909-1911, Pátria-ny., 27+[1] p.; 55+[1] p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Félvászon-kötésben, nagyrészt jó állapotban, egy-két sérült lappal.
23239.

Available for bidding
9 000 HUF
24,39
28,13
Minimum bid:
9 000 HUF
9 000 10 000 12 000
Hungarian Art on the Wold Auction Markets. Magyar művészet a világ aukciós piacán (1980-2004). Bp., [2005], Edition Dutka. Színes képekkel, többek közt Aba-Novák Vilmos, Bortnyik Sándor, Ferenczy Károly, Kádár Béla, Munkácsy Mihály, Rippl-Rónai József, Scheiber Hugó, Tihanyi Lajos műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés, szakadt kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
23240.

Available for bidding
8 500 HUF
23,04
26,56
Minimum bid:
8 500 HUF
8 500 10 000 11 000
50 Jahre new Bauhaus. Bauhausnachfolge in Chicago. DEDIKÁLT! H.n., Argon. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
23241.

Available for bidding
8 000 HUF
Minimum bid:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
Bajkay Éva, Jurecskó László, Kishonthy Zsolt, Tímár Árpád (szerk.): Mattis Teutsch és a Der Blaue Reiter. Bp./Miskolc, 2001, Missionart Galéria. 483p. Gazdag képanyaggal illusztrált kiállítási katalógus. Kiadói kartonált papírkötés. Szép állapotban
23242.

Available for bidding
8 000 HUF
Minimum bid:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
[Truffaut, Francois]: Hitchcock/Truffaut. A Definitive Study of Alfred Hitchcock by Francois Truffaut. New York, 1985, Simon &amp; Schuster, 367 p. Angol nyelven. Kiadói papírkötés, jó állapotban. A Hitchcock című filmben François Truffaut filmkritikus ötven órányi interjút készített Alfred Hitchcockkal, a teljes rendezői pályafutását felölelve, a nagy-britanniai némafilmjeitől a hollywoodi színes filmekig. Az eredmény a világ egyik legnagyobb rendezőjének portréja a sokoldalú specialistáról, aki mindent mesterien kidolgozott, a forgatókönyvtől és az operatőri munkától kezdve a vágáson át a filmzenéig. Hitchcock beszél a filmjei mögött rejlő ihletről, a félelem és a feszültség megteremtésének művészetéről, valamint meglepően őszinte értékeléseket ad eredményeiről és kudarcairól, kétségeiről és reményeiről. Ez a betekintés a mozi egyik nagyságának gondolataiba minden filmrajongó számára kötelező olvasmány. François Truffaut (1932?1984) díjnyertes filmrendező, forgatókönyvíró, producer, színész és filmkritikus volt. A francia filmművészet új hullámának egyik megalapítójaként tartják számon.
23243.

[Truffaut, Francois]: Hitchcock/Truffaut. A Definitive Study of Alfred Hitchcock by Francois Truffaut. New York, 1985, Simon & Schuster, 367 p. Angol nyelven. Kiadói papírkötés, jó állapotban. A Hitchcock című filmben François Truffaut filmkritikus ötven órányi interjút készített Alfred Hitchcockkal, a teljes rendezői pályafutását felölelve, a nagy-britanniai némafilmjeitől a hollywoodi színes filmekig. Az eredmény a világ egyik legnagyobb rendezőjének portréja a sokoldalú specialistáról, aki mindent mesterien kidolgozott, a forgatókönyvtől és az operatőri munkától kezdve a vágáson át a filmzenéig. Hitchcock beszél a filmjei mögött rejlő ihletről, a félelem és a feszültség megteremtésének művészetéről, valamint meglepően őszinte értékeléseket ad eredményeiről és kudarcairól, kétségeiről és reményeiről. Ez a betekintés a mozi egyik nagyságának gondolataiba minden filmrajongó számára kötelező olvasmány.
François Truffaut (1932?1984) díjnyertes filmrendező, forgatókönyvíró, producer, színész és filmkritikus volt. A francia filmművészet új hullámának egyik megalapítójaként tartják számon.

Available for bidding
8 000 HUF
Minimum bid:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF