Available for bidding
23089.
Books: Architecture, Art
12 000 HUF
32,52 EUR, 37,50 USD
12 000 HUF
Die Reichsdrucke. Eine Sammlung von Kupferstichen, Radierungen, Holzschnitten, Gemälden, Aquarellen und Pastellen. In nachbildungen der Reichsdruckerei zu Berlin.
Berlin, 1928. Gedruckt und verlegt von der Reichsdruckerei. [8] + 479 + [1] p. + melléklet (árlista). Első kiadás.
A berlini császári nyomda, a Reichsdrucke a századfordulótól több grafikai albumot kibocsátott, mely reprodukcióival emléket állított a grafikaművészet elmúlt négy évszázados fejlődésének. Gazdagon illusztrált grafikatörténeti albumunk nem csak a fametszés, a rézmetszés és acélmetszés, a miniatúra-művészet és az akvarell-festészet nagyszerű alkotásait mutatja be német, németalföldi, itáliai, francia és angol mesterektől, hanem lehetőséget ad a vásárlónak, hogy lakása, irodája, szalonja díszítésére nyomatokat rendeljen meg. Az 1023 grafikát felvonultató katalógus lehetőséget ad tehát arra, hogy középkori kártyalapok, késő gótikus Dürer-látomások, dévaj Rembrandt-grafikák vagy éppenséggel kortárs politikusportrék: Ebert- vagy Hindenburg-portrék nyomatait vásárolja meg a katalógusolvasó lakása ékesítésére. Katalógusunk kétleveles mellékletén a nyomatok árlistája.
Aranyozott gerincű, vaknyomásos kiadói félpergamen kötésben. Szép példány.
| up to 1.000 HUF | 100 HUF |
| up to 5.000 HUF | 200 HUF |
| up to 10.000 HUF | 500 HUF |
| up to 20.000 HUF | 1.000 HUF |
| up to 50.000 HUF | 2.000 HUF |
| up to 100.000 HUF | 5.000 HUF |
| up to 200.000 HUF | 10.000 HUF |
| up to 500.000 HUF | 20.000 HUF |
| up to 1.000.000 HUF | 50.000 HUF |
| up to 2.000.000 HUF | 100.000 HUF |
| up to 5.000.000 HUF | 200.000 HUF |
| up to 10.000.000 HUF | 500.000 HUF |
| over 10.000.000 HUF | 1.000.000 HUF |