Available for bidding
23090.
Books: Architecture, Art
12 000 HUF
32,52 EUR, 37,50 USD
12 000 HUF
Focillon, Henri: La peinture au XIXe siecle. La retour á l'Antique. Le Romantisme. Ouvrage illustré de 191 gravures.
Paris, 1927. Librairie Renouard (Imprimerie Ch. Hérissey, Évreux). [4] + 476 p. Első kiadás.
Henri Focillon (1881-1943) francia művészettörténész, múzeumigazgató, egyetemi tanár. Főként a középkor művészetével és a festészet történetével foglalkozott. Kötete a XIX. század első felének, az 1801-1847 közötti időszaknak európai festészetét tárgyalja, elsősorban a romantikából biedermeierbe forduló francia, angol és német festészeti iskolák történetét. Szövegközti reprodukciókkal gazdagon illusztrált monográfiája számos ritkán látható festmény is bemutat.
(Manuels d'Histoire de l'Art.)
Álbordás, aranyozott gerincű korabeli félbőr kötésben, felül vörös festésű lapszélekkel. Jó példány.
| up to 1.000 HUF | 100 HUF |
| up to 5.000 HUF | 200 HUF |
| up to 10.000 HUF | 500 HUF |
| up to 20.000 HUF | 1.000 HUF |
| up to 50.000 HUF | 2.000 HUF |
| up to 100.000 HUF | 5.000 HUF |
| up to 200.000 HUF | 10.000 HUF |
| up to 500.000 HUF | 20.000 HUF |
| up to 1.000.000 HUF | 50.000 HUF |
| up to 2.000.000 HUF | 100.000 HUF |
| up to 5.000.000 HUF | 200.000 HUF |
| up to 10.000.000 HUF | 500.000 HUF |
| over 10.000.000 HUF | 1.000.000 HUF |