Books: Architecture, Art

Number of items: 608

Szilvitzky Margit: Öltözködés, divat, művészet. II-III. köt. II.: Reneszánsz, barokk, rokokó és empire. III.: XIX. és XX. század. Bp., [1970], Corvina. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval, intézményi bélyegzővel. Megjelent 4150 példányban.
23280.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Jean Martin Charcot - Paul Richer: Die Besessenen in der Kunst. Hrsg. und mit einem Nachwort von Manfred Schneider. In Zusammenarbeit mit Wolfgang Tietze. Göttingen, 1988., Steidel. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés.
23281.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Winfried Nerdinger (Hrsg.): Friedrich von Gärtner: Ein Architektenleben 1791-1847. Mit den Briefen an Johann Martin von Wagner. München, 1992., Klinkhardt &amp; Biermann. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
23282.

Winfried Nerdinger (Hrsg.): Friedrich von Gärtner: Ein Architektenleben 1791-1847. Mit den Briefen an Johann Martin von Wagner. München, 1992., Klinkhardt & Biermann. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Klasszikus képtár. A festőművészet legkiválóbb alkotásainak gyűjteménye színes műlapokon. Renaissance-mesterek. 60 színes műlap. A képeket kísérő, magyarázó szöveget írták: Divald Kornél, Elek Artúr, Éber László, Farkas Zoltán, Lyka Károly. Elek Artúr bevezető tanulmányával. Bp., 1928, Győző Andor (Hungária-ny.), [16] p.+ 54 (színes képtáblák, a lapok előtt magyarázó oldalakkal) t. (Hiányos, eredetileg 60 t.) Kiadói egészvászon-mappában, kissé viseltes állapotban, 43x34x4 cm.
23283.

Available for bidding
5 000 HUF
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
2 db - Kós Károly: Kalotaszeg. + Erdély. Kolozsvár, Erdélyi Szépmíves Céh. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
23284.

Available for bidding
5 000 HUF
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
23285.

Available for bidding
4 800 HUF
13,01
15,00
Minimum bid:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
23286.

Available for bidding
4 800 HUF
13,01
15,00
Minimum bid:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
Bak Imre: Helyzetek / Situations. Művek 2004-2022 / Works 2004-2022. Balatonfüred, 2023, Vaszary Galéria, 212 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Magyar és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, bontatlan zsugorfóliában, szép állapotban.
23287.

Available for bidding
3 800 HUF
10,30
11,88
Minimum bid:
3 800 HUF
3 800 4 400 5 000
Mester Edit:  Középkori üvegek. Visegrád, 1997. (Magyar Nemzeti Múzeum Mátyás Király Múzeuma - Magyar Nemzeti Múzeum nyomdája). 169 + [1] p. Egyetlen kiadás. A visegrádi ásatások üvegkincse alapján készült monográfia áttekinti a Visegrád környéki középkori üveggyártás történetét, méltatja a visegrádi udvar számára termelő diósjenői üveghuta középkori tevékenységét, illetve katalogizálja a királyi palota itáliai és hazai üvegkincsét. Képmelléklet az 51. oldaltól. Monográfiánk képanyagát a szerző rajzolta. (Visegrád régészeti monográfiái 2.) Fűzve, illusztrált kiadói borítóban, jó példány.
23288.

Mester Edit: Középkori üvegek.
Visegrád, 1997. (Magyar Nemzeti Múzeum Mátyás Király Múzeuma - Magyar Nemzeti Múzeum nyomdája). 169 + [1] p. Egyetlen kiadás.
A visegrádi ásatások üvegkincse alapján készült monográfia áttekinti a Visegrád környéki középkori üveggyártás történetét, méltatja a visegrádi udvar számára termelő diósjenői üveghuta középkori tevékenységét, illetve katalogizálja a királyi palota itáliai és hazai üvegkincsét. Képmelléklet az 51. oldaltól. Monográfiánk képanyagát a szerző rajzolta.
(Visegrád régészeti monográfiái 2.)
Fűzve, illusztrált kiadói borítóban, jó példány.

Available for bidding
3 800 HUF
10,30
11,88
Minimum bid:
3 800 HUF
3 800 4 400 5 000
Cságoly Ferenc: Három könyv az építészetről 1. Szépség. 2013, Akadémiai. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
23289.

Available for bidding
4 800 HUF
13,01
15,00
Minimum bid:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
Marko Pagacnik: Umetnost Zivljenja - Zivljenje Umetnosti. The Art of Life. The Life of a Art. Ljubljana,2012., Moderna Galerija / Museum of Modern Art, 287+7 p. Szlovén és angol nyelven. Gazdag képanyaggal. Kiadói kartonált papírkötés.
23290.

Available for bidding
4 800 HUF
13,01
15,00
Minimum bid:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
Leza Dosch: Kunst und Landschaft in Graubünden. Bilder und Bauten seit 1780. Zürich, 2001, Scheidegger &amp; Spiess. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
23291.

Leza Dosch: Kunst und Landschaft in Graubünden. Bilder und Bauten seit 1780. Zürich, 2001, Scheidegger & Spiess. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.

Available for bidding
3 800 HUF
10,30
11,88
Minimum bid:
3 800 HUF
3 800 4 400 5 000

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF