Jean Martin Charcot - Paul Richer: Die Besessenen in der Kunst. Hrsg. und mit einem Nachwort von Manfred Schneider. In Zusammenarbeit mit Wolfgang Tietze. Göttingen, 1988., Steidel. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés.
Winfried Nerdinger (Hrsg.): Friedrich von Gärtner: Ein Architektenleben 1791-1847. Mit den Briefen an Johann Martin von Wagner. München, 1992., Klinkhardt & Biermann. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Klasszikus képtár. A festőművészet legkiválóbb alkotásainak gyűjteménye színes műlapokon. Renaissance-mesterek. 60 színes műlap. A képeket kísérő, magyarázó szöveget írták: Divald Kornél, Elek Artúr, Éber László, Farkas Zoltán, Lyka Károly. Elek Artúr bevezető tanulmányával. Bp., 1928, Győző Andor (Hungária-ny.), [16] p.+ 54 (színes képtáblák, a lapok előtt magyarázó oldalakkal) t. (Hiányos, eredetileg 60 t.) Kiadói egészvászon-mappában, kissé viseltes állapotban, 43x34x4 cm.
Jan Zachwatowicz: Architektura Polska Do Polowy XIX Wieku (Lengyel építészet a 19. század közepéig). Varsó, 1956, Budownictwo, kissé sérült, foltos egészvászon kötés, a papír védőborító darabjaival, gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált.
Mayer László (szerk.): Grafikák a Pittmann-gyűjteményből. Magyar sokszorosított grafika 1960-1985. Szombathely, 2011, Line Design. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötésben.
Bak Imre: Helyzetek / Situations. Művek 2004-2022 / Works 2004-2022. Balatonfüred, 2023, Vaszary Galéria, 212 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Magyar és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, bontatlan zsugorfóliában, szép állapotban.
Mester Edit: Középkori üvegek. Visegrád, 1997. (Magyar Nemzeti Múzeum Mátyás Király Múzeuma - Magyar Nemzeti Múzeum nyomdája). 169 + [1] p. Egyetlen kiadás. A visegrádi ásatások üvegkincse alapján készült monográfia áttekinti a Visegrád környéki középkori üveggyártás történetét, méltatja a visegrádi udvar számára termelő diósjenői üveghuta középkori tevékenységét, illetve katalogizálja a királyi palota itáliai és hazai üvegkincsét. Képmelléklet az 51. oldaltól. Monográfiánk képanyagát a szerző rajzolta. (Visegrád régészeti monográfiái 2.) Fűzve, illusztrált kiadói borítóban, jó példány.
Marko Pagacnik: Umetnost Zivljenja - Zivljenje Umetnosti. The Art of Life. The Life of a Art. Ljubljana,2012., Moderna Galerija / Museum of Modern Art, 287+7 p. Szlovén és angol nyelven. Gazdag képanyaggal. Kiadói kartonált papírkötés.
Leza Dosch: Kunst und Landschaft in Graubünden. Bilder und Bauten seit 1780. Zürich, 2001, Scheidegger & Spiess. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.