Books: Architecture, Art

Number of items: 608

André Kertész Magyarországon. Szerk.: Bodnár János. Bp., 1984, Főfoto. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban. Megjelent 5000 példányban, számozatlan példány.
23158.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Kiss Kitti: Kovácsolt és öntöttvas edények a magyar szabadtéri múzeumokban. A Szabadtéri Néprajzi Múzeum tárgykatalógusai 2. Szentendre, 2012, Szabadtéri Néprajzi Múzeum. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
23159.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Keserű Katalin, Nagy Ildikó (szerk.): Tendenciák 1970-1980 1. Új Művészet 1970-ben. Bp, 1980, Statisztikai Kiadó Vállalat. Kiadói tűzött papírkötés. + Néray Katalin, Sinkovits Péter (szerk.): Tendenciák 1970-1980 2. Másodlagos realizmus. Bp, 1980, Statisztikai Kiadó Vállalat. Kiadói tűzött papírkötés.
23160.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
János Fajó, bilder, objekte, grafiken (Kiállítási prospektus) Basel, 1992, Graf &amp; Schelble galerie
23161.

János Fajó, bilder, objekte, grafiken (Kiállítási prospektus) Basel, 1992, Graf & Schelble galerie

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Ich und Ferenczy. Zusammenstellung und Karikaturen von Dieter Hanitzsch. DEDIKÁLT! Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
23162.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Szabó Vladimír. Bevezető, életrajzi adatok és irodalomjegyzék: Kratochwill Mimi. A képeket vál.: Szabó Vladimírné és Kratochwill Mimi. Számozott (956./1000), a művész, Szabó Vladimir (1905-1991) által aláírt példány! [Bp., 1987], Szabó Vladimir. Egészoldalas, fekete-fehér és színes reprodukciókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
23163.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
Lippmann, Friedrich:  Der Kupferstich. Mit 131 Abbildungen. Berlin, 1896. W. Spemann (Gedruckt in der Reichsdruckerei). [6] + 244 p. Friedrich Lippmann (1838-1903) német művészettörténész, a berlini királyi rézkarcgyűjtemény igazgatója. Fő kutatása területe a Dürer-Holbein-féle rajztechnika története. Gazdagon illusztrált kismonográfiájában a rézmetszés európai fejlődését mutatja be, külön-külön fejezetekben elemezve a német, az itáliai, a németalföldi, a francia, a spanyol és az angol grafikai hagyományokat. Kismonográfiája először 1893-ban jelent meg, példányunk a második kiadásból való. (Handbücher der Königlichen Museen zu Berlin.) Feliratozott, vaknyomásos kiadói vászonkötésben. Jó példány.
23164.

Lippmann, Friedrich: Der Kupferstich. Mit 131 Abbildungen.
Berlin, 1896. W. Spemann (Gedruckt in der Reichsdruckerei). [6] + 244 p.
Friedrich Lippmann (1838-1903) német művészettörténész, a berlini királyi rézkarcgyűjtemény igazgatója. Fő kutatása területe a Dürer-Holbein-féle rajztechnika története. Gazdagon illusztrált kismonográfiájában a rézmetszés európai fejlődését mutatja be, külön-külön fejezetekben elemezve a német, az itáliai, a németalföldi, a francia, a spanyol és az angol grafikai hagyományokat. Kismonográfiája először 1893-ban jelent meg, példányunk a második kiadásból való.
(Handbücher der Königlichen Museen zu Berlin.)
Feliratozott, vaknyomásos kiadói vászonkötésben. Jó példány.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Renard, Jules:  Journal. Paris, (1935). Librairie Gallimard (L'Imprimerie Moderne). 879 + [3] p. Pierre-Jules Renard (1864-1910) francia író, drámaíró, stílusművész, társasági ember; a Goncourt testvérek, Edmond Rostand és Sarah Bernhardt szűkebb baráti köréhez tartozott. 1887-től 1910-ig vezetett naplója a századfordulós párizsi irodalmi élet páratlanul gazdag dokumentuma: szerkesztőként, hírfogyasztóként és véleményét el nem kendőző republikánusként a kor színházi, irodalmi és politikai életét erős színekkel jellemezte. A mű csak a szerző halála után jelent meg, feltehetően nem teljes formában, a kézirat egyes fejezeteit ugyanis (az egykori barátok haragjától tartva) felesége elégette. Az első kiadás 1925-1927 között jelent meg, példányunk a mű tizedik kiadásából való. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, felül színes festésű lapszélekkel. Jó példány.
23165.

Renard, Jules: Journal.
Paris, (1935). Librairie Gallimard (L'Imprimerie Moderne). 879 + [3] p.
Pierre-Jules Renard (1864-1910) francia író, drámaíró, stílusművész, társasági ember; a Goncourt testvérek, Edmond Rostand és Sarah Bernhardt szűkebb baráti köréhez tartozott. 1887-től 1910-ig vezetett naplója a századfordulós párizsi irodalmi élet páratlanul gazdag dokumentuma: szerkesztőként, hírfogyasztóként és véleményét el nem kendőző republikánusként a kor színházi, irodalmi és politikai életét erős színekkel jellemezte. A mű csak a szerző halála után jelent meg, feltehetően nem teljes formában, a kézirat egyes fejezeteit ugyanis (az egykori barátok haragjától tartva) felesége elégette. Az első kiadás 1925-1927 között jelent meg, példányunk a mű tizedik kiadásából való.
Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, felül színes festésű lapszélekkel. Jó példány.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Kurth, Julius:  Der japanische Holzschnitt. Ein Abriss seiner Geschichte. Mit 88 Abbildungen und drei Signaturetafeln. Münche, 1922. R. Piper & Co. Verlag. 172 p. + 1 t. Julius Kurth (1870-1949) evangélikus lelkész, utazó, műgyűjtő. Több munkát publikált a kínai és japán fametszés történetéről. Gazdagon illusztrált monográfiája a japán fametszés évszázados technikáit tekinti át, oldalszámozáson belül három, kihajtható, művész-aláírásokat hordozó táblával. A mű első kiadása 1911-ben jelent meg, példányunk a harmadik, átdolgozott kiadásból való. Az első nyomtatott oldalon ajándékozási bejegyzés. Illusztrált kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
23166.

Kurth, Julius: Der japanische Holzschnitt. Ein Abriss seiner Geschichte. Mit 88 Abbildungen und drei Signaturetafeln.
Münche, 1922. R. Piper & Co. Verlag. 172 p. + 1 t.
Julius Kurth (1870-1949) evangélikus lelkész, utazó, műgyűjtő. Több munkát publikált a kínai és japán fametszés történetéről. Gazdagon illusztrált monográfiája a japán fametszés évszázados technikáit tekinti át, oldalszámozáson belül három, kihajtható, művész-aláírásokat hordozó táblával. A mű első kiadása 1911-ben jelent meg, példányunk a harmadik, átdolgozott kiadásból való.
Az első nyomtatott oldalon ajándékozási bejegyzés.
Illusztrált kiadói félvászon kötésben. Jó példány.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Szinyei Merse Anna: Szinyei Merse Pál élete és művészete. Bp., Corvina, 1990. 243p. Kiadói papírkötésben
23167.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Művészeti hetek Kolozsvár 1942. május 9. - június 6. H.n., é.n., Országos Irodalmi és Művészeti Tanács. Félvászon kötés, gerinc sérült, kopottas állapotban.
23168.

Available for bidding
2 800 HUF
Minimum bid:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
Undi Mária: Magyar kincsesláda. Művészi, eredeti rajz- és hímzésminták gyűjteménye. III. füzet: Kalotaszegi írásos hímzés. + VIII. füzet: Dunántúli lyukacsos- és telehímzés. Bp., é.n. (cca 1930-1940), szerző, [6] p.+ 13 t.; [8] p.+ 16 t. Kiadói papírborítóban, az egyik füzet sérült borítóval.
23169.

Available for bidding
2 800 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF