Available for bidding
23165.
Books: Architecture, Art
3 000 HUF
8,13 EUR, 9,38 USD
3 000 HUF
Renard, Jules:
Journal.
Paris, (1935). Librairie Gallimard (L'Imprimerie Moderne). 879 + [3] p.
Pierre-Jules Renard (1864-1910) francia író, drámaíró, stílusművész, társasági ember; a Goncourt testvérek, Edmond Rostand és Sarah Bernhardt szűkebb baráti köréhez tartozott. 1887-től 1910-ig vezetett naplója a századfordulós párizsi irodalmi élet páratlanul gazdag dokumentuma: szerkesztőként, hírfogyasztóként és véleményét el nem kendőző republikánusként a kor színházi, irodalmi és politikai életét erős színekkel jellemezte. A mű csak a szerző halála után jelent meg, feltehetően nem teljes formában, a kézirat egyes fejezeteit ugyanis (az egykori barátok haragjától tartva) felesége elégette. Az első kiadás 1925-1927 között jelent meg, példányunk a mű tizedik kiadásából való.
Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, felül színes festésű lapszélekkel. Jó példány.
| up to 1.000 HUF | 100 HUF |
| up to 5.000 HUF | 200 HUF |
| up to 10.000 HUF | 500 HUF |
| up to 20.000 HUF | 1.000 HUF |
| up to 50.000 HUF | 2.000 HUF |
| up to 100.000 HUF | 5.000 HUF |
| up to 200.000 HUF | 10.000 HUF |
| up to 500.000 HUF | 20.000 HUF |
| up to 1.000.000 HUF | 50.000 HUF |
| up to 2.000.000 HUF | 100.000 HUF |
| up to 5.000.000 HUF | 200.000 HUF |
| up to 10.000.000 HUF | 500.000 HUF |
| over 10.000.000 HUF | 1.000.000 HUF |